Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервни лампи за Yeti


stelibg

Recommended Posts

Разглеждайки аксесоарите за Yeti, видях че се продават резервни комплекти (Spare bulb set (BDB 630 001 for reflector

headlamps, BDB 630 002 for projector headlamps). Някой знае ли какво има вътре (H4, H7, P13W ....да не изброявам цялата гама лампи, вложени в Yeti-то). Дали в комплекта крушките са като оригиналните? Не, че не може човек да си "сглоби" резервен комлект, но трябва да се знае какви са заводските лампи - Philips, Osram, Narva .... Защото иначе рискува да сложи крушка със синкав оттенък, или такава, която заслепява насрещното движение, или някоя, изгаряща на 2 месеца......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че колегите на острова имат подобна тема в комплект с нужните знания по нея

http://briskoda.net/forums/topic/224147 ... mberstype/

 

Само от любопитство: за какво ти е този комплект? - такъв кит уж трябва като пътуваш в чужбина,

но пък никъде не е задължителен доколкото знам.

Дори във Франция , но там ако жандармите те предупредят че нещо не свети трябва да го смениш преди да продължиш, което ще е интересно преживяване ако ти изгори нещо отпред, мисля че се сваля бронята, решетката и фара за да стигнеш до мигача например ](*,) (Йети няма сервизни отвори в подкалника) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Тука съм си запазил някои от изгорелите крушки на фабийката - лампата за номера е Philips, лампата за стопа е Osram, на габарита не мога да открия марка, а H4 май бяха някакви чешки. Може да ти е полезно. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Скоро си купих Йети и абсолютно си има отвори за смяна на крушките.

 

:smt017 И аз останах изумен как така няма отвори за смяна на крушките. :-k И при Румстъра няма много място за смяна на крушка на фара или преден габарит, например, но все пак е възможно без да се разколачва половината предница. Останалите крушки са елементарни за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро си купих Йети и абсолютно си има отвори за смяна на крушките.

Аз имах предвид отвори в подкалника - пластмтмасовата кора над колелото (както при Рено и Фиат), първоначално и аз се заблудих че има капаче, но после видях че е само ръб от шприц формата. Да не би да са започнали да слагат нови подкалници за моделна година 2012 ?

 

@gogata - колега, наясно съм че има хора които могат да работят в екстремно тесни пространства и това дори да им харесва, за останалите ето как се сменя крушката на мигача: http://www.briskoda.net/forums/topic/177401-indicator-bulbs-replacement/page__view__findpost__p__2137088

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за мигача не съм погледнал, но другите крушки се сменяват от към двигателя.Ще проуча въпроса и пак ще пиша, но ако така се сменя по-добре да не изгаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах и вариантите са два- единият е по-горе описаният ,а другият да се свали подкалника. разгледах подробно и от там също има добър достъп, но собствениците на Йети да не се притесняват, тези лампи не горят толкова лесно. Преди имах Фабия и за 6 год. не ми изгоря нито един мигач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На скоро ми изгоря единия от задните габарити (едва на 4000 км!!!) та отварях задните групирани светлини. Фабрично при мен за сложени лампи Osram с изключение на габаритите, които не успях добре да разчета но пише нещо от рода на "Тошиба". Смяната е елементарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.