Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фелиция странно тракане.


martin_284

Recommended Posts

Миналата седмица ходих до Варна и магистралата я минах леко спортно на 5 хил оборота. Сега почна да се чува едно странно тракане. При студен двигател е доста силно от към първи цилиндър. На мен ми прилича много на биела , но не съм сигурен. Дали може да е верига ? Като загрее почти спира и трака само като е на скорост и като и подам газ на 1000 оборота да набере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,както го обясняваш най-вероятно е нещот от бутало-мотовилковата група.Трудно може да е верига.По-вероятно е да е бутален болт или лагер.Щом се чува по-ясно при натоварване - като ускоряваш от 1000 об./мин. според мен се е получила някаква хлабина и трябва да се разбере от какво е.Може да погледнеш дали случайно не се е "охлабил" някой клапан,но ме съмнява.Тия шкодови мотори не е хубаво да се карат с високи обороти - просто не са за такова каране.А ако искаш да напъваш - сложи един мотор от 130RS и тогава може ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай ще трябва да развеш картера, и да провериш за проблема отдолу като освободиш биелите от коляновия вал хем ще си видиш и веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните ги проверявах.Мисля си че не е верига , защото трака точно като лагер на биелата. Ако е от него или от чопа какво може да се направи ? И какъв е най евтиния вариант ? s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиния вариант е да оправиш проблема само на съответния цилиндър,без да бараш други неща.Само че трябва да си сигурен че проблема е този,който мислиш.При всички положения двигателя ще трябва да се отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 90000 км е. Незнам марката на маслото , но е 5 w 15. Вече минах около 300 км с това тракане. Казаха ми че ако е лагер е щял да забий до сега. Най вероятно е бутален болт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е втулка на бутален болт е добре - може да кара мнооого дълго време , само да не е счупила някоя зегерка , ама с нея щеше да е вече поломила мотора ... тури едно масло 10W40 и карай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това масло 5W-15?да не би от него да е произтекъл проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това масло 5W-15?да не би от него да е произтекъл проблема?

 

Ами незнам подариха ми го. Не мога да се сетя точно какво беше , но имам такива спомени че е 5 w15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също искам да попитам и за буталния чоп , дали е със зегерки ? smile049

 

Ако визираш буталния болт - не точно със загерки,но играят роля а такива - кръгла тел,поставена в канал.Общо са 2 - от двете страни на болта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото с 15 w 40. Сега не се чува много , но пак си притраква. ДНес съм навъртял около 200 км. Сигурно ще излезе бутален болт щом не е затегнал до сега, път и аз хич не я жаля. Скоро ще я отворя и ще видим какво е . Мерси много за бързите отговори. : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не я жалиш сипвай доказано качествено масло а не подарено и неизвестно. Смазването на двигателя е най важното и не си струва компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Колко време мина и аз забравих да пиша какво е станало :smt0344

Беше се развила шайбата на коляновия вал на пистовия ремък.И трака като биела :Д

Сложих лепило за болтове и стегнах яко , до сега не се е разхлабвала. На 110000 км стана колата s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.