Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тресене на спирачките


pishtak

Recommended Posts

Здравей Колега!Напиши малко инфо-кога са сменяни,с какви-ако не са на колко километра е колата.Така темата ти хем ще получи отговори-хем ще ни запознае с експлоатационният период на тези части.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще ти свърши работа ,но мои приятел преди години имаше същия проблем с Ауди 80 . Кривите дискове са вариант ....но при него проблема беше в апаратите има две оси които направляват движението на апарата и в леглата има тефлонови фтулки . След дълго обикаляне намерихме ,но човека от магазина каза че "след 3-6месеца пак сте тук " . Та в крайна сметка най-доброто решение бе апарати . Моя приятел работи в един машинен завод и от някъде сам си изработи фтулки от тефлонова пръчка но стана . Тогава поне апаратите можеха да се закупят само взаимозаменяеми т.е. от Ауди А3 та струваха над 1000лв бройката . Дано не си за тоя сценарий. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и се оказаха криви дискове! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На така зададен въпрос, мисля, че всякакъв отговор ще е грешен. Освен ако не сме изкарали курс по врачуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

криви дискове

 

:smt017

 

Същия проблем имах преди време. Комплекти дискове + накладки около 400 лв в ЕТ (без отстъпка за 4+ години).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен същия ефект се яви от разбити тампони на носачите, но иде реч за 15 годишна Фелиция... така че много зависи и от набора/километрите на Октито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При криви дискове, задължително вибрира педала на спирачката при натискане.

Не виждам колегата да е написал такова нещо.

като натисна педала на спирачката и волана почва да тресе. ПОМОЩ ](*,)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, моя волан не може да го удържиш при скорост на 80км.

Педал не мърда!

Може би при по-старите модели се усеща и в педала. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, моя волан не може да го удържиш при скорост на 80км.

Педал не мърда!

Може би при по-старите модели се усеща и в педала. :(

Айде, като смениш дисковете, кажи дали е изчезнало тресенето :)

Аз и затова не съм сигурен на 100% за диагнозата. Логично погледнато би трябвало да има вибрации в педала при натискане. Дисковите спирачки са едни. Каква разлика да има м/у стари и нови модели. Нали принципът е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криви дискове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума има по-големи специалисти, ама и аз да поврачувам - криви гуми.Случвало ми се е и вибрациите бяха само при спиране и само във волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума има по-големи специалисти, ама и аз да поврачувам - криви гуми.Случвало ми се е и вибрациите бяха само при спиране и само във волана.

Аре стига де. smile091

Нали ако са ти криви гумите ще ти тресе постоянно,а не само като натиснеш спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, моя волан не може да го удържиш при скорост на 80км.

Педал не мърда!

Може би при по-старите модели се усеща и в педала. :(

 

 

Потвърждавам - и при мен като бях кривнал дисковете педала не трепваше, а волана беше направо неудържим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям майтап. Влиза тук някакъв екземпляр, регистрира се, пуска едно мнение от типа - "сърби ме отляво" и всички се спускаме да му даваме диагнози. :)

 

Вижте го, че е на 2 мнения. Поне да си беше направил труда да пита като хората. Барем едно "здравейте" да беше турил за начало.

 

Що въобще се хабите? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

и според мен имаш криви спирачни дискове. При мен тресеше доста когато намалявах плавно при скорост от 80км/ч. Над тази или под тази скорост волана заспиваше. При по брутално спиране вибриране във волана имаше, но доста по малко. Диагнозата беше криви спирачни дискове. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям майтап. Влиза тук някакъв екземпляр, регистрира се, пуска едно мнение от типа - "сърби ме отляво" и всички се спускаме да му даваме диагнози. :)

 

Вижте го, че е на 2 мнения. Поне да си беше направил труда да пита като хората. Барем едно "здравейте" да беше турил за начало.

 

Що въобще се хабите? smile159

Адашче, споко бе!

Те отговорите може да послужат и на други колеги. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с мойта ( знам че не съм в съответния раздел ) но при мене е като карам със скорост повече от 60 км/ч. и като натисна спирачката ми вибрира и педала И волана .. :lol:

 

Варианта е да се свалят дисковете и на стругар, ако има възможността да се " обработи ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем с мойта ( знам че не съм в съответния раздел ) но при мене е като карам със скорост повече от 60 км/ч. и като натисна спирачката ми вибрира и педала И волана .. :lol:

 

Варианта е да се свалят дисковете и на стругар, ако има възможността да се " обработи ".

Да ,но след 1000-2000км. пак почват да тресе.

Изхода е нови!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не е проблема само в дисковете ;)

При мен от 170км/ч намалих до 80км/ч със страхотни вибрации във волана.Смених дискове и наклатки с нови,но проблема само намаля и то доста.На пролет ще сменям вътрешни и външни накрайници и се надявам проблема да изчезне нацяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са дисковете може да са криви главини. Което вече е лошо.

 

Понякога ако смяната на дисковете е правена аматьорски (не е изчистено добре и лягат на криво), колкото и да въртите струга - все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го е написал точно в началото, но после се е пояснил - и аз имах същия проблем на пежото, дори си купих други дискове, но се оказа че просто единия не е лягал плътно и равномерно към главината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.