Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв е размера на торкс- а за отвиване на предните седалки


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Колеги, с какъв размер торкс се развиват предните седалки- купих някакво сет- че от Кауфланд и най големия номер, 50- ката е леко хлабава- не посмях да напъвам, за да не прецакам зъбите на болта. С Т50 ли се развиват или да търся по- голям размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли че на тая Фабия, могат да са сложат чекмеджета под предните седалки? Че ,като бях чел там видях че болтовете не са с торкс, ами друг вид с 12 върха. Това ако питаш за болтовете дето държат плъзгачите на седалките. Така че огледай отново.

6Y0881578A47H - кода на дясното чекмедже. 6Y0881577A47H - лявото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясното чекмедже съм го купил, лявото ще пристигне след 10 дни smile027

Точно за тези болтове питам иначе.

В ЕТКА ги дават много странни болтовете, не са торкс- ове :-k

Някой може ли да ми каже какъв ключ ми трябва?

 

159784e55661.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ти как можеш да ги развиеш, НО С ГРЕШЕН КЛЮЧ!Аз на Roomster-а така ги развих.Не нося отговорност ако прецакаш нещо!

 

С шестогран ако не се бъркам 10-ка или 8-ца.Влиза доста точно и ако си внимателен не би трябвало да имаш проблеми.Но пак ти казвам, че не нося отговорност ако пробваш с шестогран!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... или :

Triple square, also known as XZN, is a type of screw drive with 12 equally spaced tips, each with a 90 degree angle. Its name derives from overlaying 3 equal squares to form such a pattern with 12 right-angled tips. Common sizes are 6, 8, 10, and 12 mm. Triple square drives are used in high torque applications, such as cylinder head bolts and drive train components. Triple square fasteners are commonly found on German vehicles such as Audi, BMW, Mercedes, Porsche, and Volkswagen

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За развиването ще ги развиеш, ама без инструмента ще видиш зор със завиването. Болтовете са в края с тефлон и доста трудно тръгват в началото при завиването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и с развиването видях зор :oops: - вкарах шестограм 10- ка- до-о-оста плътно влезе и не помръдна при сериозен напън. Притесних се да не прецакам болта и се отказах.

Другата седмица ще подменям спирачната система отзад и ще метна и двете седалки в колата, да ми ги подменят в сервиза, там имат spline ключове със сигурност :lol: (сега съм махнал задните и отзад стана по- широко от комби :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вкарах шестограм 10- ка- до-о-оста плътно влезе ...

При шестограма ъгъла при върха е 120 градуса, докато при XZN е 90, а при spline май е 60 (не съм сигурен).

Затова шестограма влиза трудно и разбира се има риск да се прецакт каналите на болта. Освен ако шестограма не е прекалено "жълт" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027

Ама така е, пускам подобни теми като с инструменти от Кауфланд се опитвам да я разглобявам smile092

Задните ги свалих със шестограм 5- ца и заводската отверка (и 'мамата' smile021 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сложих само дясното, лявото- ЕТ казаха че ще дойде в Четвъртък. Седалките още са в детската стая smile049

Като сглобя и лявата, ще ги монтирам.

Едно чекмедже излиза 25лв ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лявото чекмедже ще се забави още седмица :evil:

До тогава, ще им се любувам smile049

 

ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С памперси ще е пълно, поне дясното, понеже жената ще вози очакваната другия месец наследничка s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... очакваната другия месец наследничка s_flag

И да се похвалиш като дойде събитието, ей! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се :smt017

Чекмеджето ще се забави до другата Сряда ](*,)

Прав беше адаша, че Шкода се продава в България въпреки ЕТ smile049

Поне ми пристигнаха бутоните за стъклата, маншоните за вратите и разни други дреболии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Най после дойде чекмеджето и за лявата. Вече са монтирани smile027

П.С. без читав XZN нямаше да мога да ги отвия- много тегаво вървяха болтовете от страната на тунела около скоростите, а от външните страни- доста по- лесно :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.