Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идиоти по пътищата


evin

Recommended Posts

...

 

Е, точно в това е разликата между "гражданското" общество и това в което живеем. Алкохолчо коментира, че не съм бил прав, а точно в това поведение, на безразличие, се изявява разликата. В "нормална" държава, повечето от присъстващите биха спрели водача, че дори биха се обадили и на полицията, ако не ги послуша, а в България казваме "всеки си носи отговорноста".

 

@C2H5OH, не го написах аз, но съм 100% съгласен с написаното от micryi smile049 Гражданско общество е това общество в което гражданите следят за реда, а не разчитат на институцията Х или У да свърши това вместо тях. И като сигнализират държат да получат отчет на това как е свършена работата!

 

Честита 2012! Живи и здрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    13

  • micyri

    7

  • PRR

    6

  • evin

    6

Най-много писали в темата

...

 

Е, точно в това е разликата между "гражданското" общество и това в което живеем. Алкохолчо коментира, че не съм бил прав, а точно в това поведение, на безразличие, се изявява разликата. В "нормална" държава, повечето от присъстващите биха спрели водача, че дори биха се обадили и на полицията, ако не ги послуша, а в България казваме "всеки си носи отговорноста".

 

@C2H5OH, не го написах аз, но съм 100% съгласен с написаното от micryi smile049 Гражданско общество е това общество в което гражданите следят за реда, а не разчитат на институцията Х или У да свърши това вместо тях. И като сигнализират държат да получат отчет на това как е свършена работата!

 

Честита 2012! Живи и здрави smile159

Т.е. властта, която аз, ти и кой ли още не сме избрали да ни управлява следва да ти обърне внимание, да накаже извършителя и после да ти докладва за свършената работа. По този начин Пепи повярвай ми много бързо ще се изгради гражданското общество. Просто тогава ще има смисъл да сигнализираш (не че сега няма смисъл. Напротив. Винаги трябва да се сигнализира.) Защото какви са начините за следене на реда - единия го обсъждаме в момента, а другия.......

 

Много здраве и щастие на всички желая през 2012 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми да се занимавам с безотговорни идиоти. За съжаление съм заобиколен с такива, чувството за безнаказаност дава крила (не Ред Бул-а). Бих спрял един, ако е единичен случай, но всеки втори пие и кара и ми е емоционално трудно. Ако това е т.нар. "гражданско общество", то излиза, че аз не съм част от него. Щом не съм част от него, значи не нося никаква отговорност за него респективно. Както вече казах, като по-млад ги спирах пилите, дори се карах и стигах до физическа саморазправа с такива, с риск да си разваля отношенията дори. Ефект нулев. Просто съм си изградил схема за оцеляване и след 21 часа вечер НЕ ИЗЛИЗАМ, нито сам, нито с детето. По това време плъзват наквасените идиоти по пътищата. Така оцелявам. За съжаление не помага при пиещите от сутринта и по празниците....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако прегледате статистиката, катастрофите от алкохол не са най-честите. Не че трябва да се кара пил, не искам това да кажа.

 

Но тежките катастрофи в БГ основно се случват заради несъобразена скорост и отнемане на предимство.

 

С едно ходене до морето, виждам поне 10 тина потенциални камиказета и чисто статистически едва ли има повече от един от тях дето да е пиян.

 

Т.е. и без да сме пили пак сме си идиоти на пътя. Пияниците са просто добавка в общата идиотия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На извънградско белите се предизвикват предимно от новобранци качили се направо на мощни коли и прескочили етапа соц. и други малолитражки - мислят, че като са яхнали 150+ катъра ще изпреварят лесно при всяко положение. Аз с годините си изградих навика да преценявам и никога не тръгвам да изпреварвам на риск дори с Пежото, което превърта гуми и се изстрелва при смъкване на една предавка... но за този идващ отсреща винаги си имам едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На извънградско белите се предизвикват предимно от новобранци качили се направо на мощни коли и прескочили етапа соц. и други малолитражки - мислят, че като са яхнали 150+ катъра ще изпреварят лесно при всяко положение. Аз с годините си изградих навика да преценявам и никога не тръгвам да изпреварвам на риск дори с Пежото, което превърта гуми и се изстрелва при смъкване на една предавка... но за този идващ отсреща винаги си имам едно на ум.
Аз съм карал около 3 години Волга по малко :lol: Това брои ли се за "малолитражка" :-k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с годините си изградих навика да преценявам и никога не тръгвам да изпреварвам на риск дори с Пежото, което превърта гуми и се изстрелва при смъкване на една предавка... но за този идващ отсреща винаги си имам едно на ум.

 

Лесно ти е на теб, с тази ракета!!!

Ние с бавните автомобили какво ще правим!

 

:smt032 smile027

 

Големи глупости в тази тема! Всичко опира до преценка/реакция/ (на собствените възможности/ на автомобила и на отсреща идващия!Аз не разбирам ...Какво значи рисково??? Може ли някой да го дефинира. Понеже съм сигурен, че доста колеги това понятие е разтегливо и са с различни виждания!

Аз преценявам кой/как/с колко идва насреща, пускам си мигача (на моята бавна кола, която не превърта гуми) и си изпреварвам. Ако се прибера в лентата и се разминем с идваща кола(без да съм го принудил да намалява или изменя траекторията си към банкета) на следващата секунда.... това прави ли ме рисков?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитрец си ти.

 

Само дето "добър шофьор" включва освен понятие "не рисково" и понятието "законно". Защото риска е субективна оценка на поемащия го, докато закона си е закон, там няма субективност. Затова и в правилника пише "50км/ч", а не "карай с колкото искаш, така, че да не носиш риск"

 

Както подчертах по-рано, НИЕ българите много тачим реда и закона, ама ако се прилага за някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може да пише 50км. , ама я се бухни с 5км. в парко колче и викни КАТ да видим какво ще ти напишат!

Несъобразена скорост с пътните условия май , а!

 

И аз въобще не съм говорил за градско каране, ама както и да е!

 

П.С: Ти защо си направи колата??? Сигурно сега е ракета само в диапазона 50-90км? Дай боже всеки му!

 

П.С1: Въобще с никой не се заяждам, ама не намерих абсолютно никъв резон в твоето мнение ( спрямо написаното мое)!

Говорехме за рисково изпреварване и дефиницията му(спрямо него съм написал пост), а не за джъткане с изкаран лакът през прозореца в градски условия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям BlackPearl. Добро изпреварване за мен е такова, в което не разчиташ на асистенция от някой от шофьорите в насрещното или твоето платно. Да не каращ насрещния да минава в банкета или да намалява много. Да не изпреварваш в завой или без видимост и да сечеш после колоната за да не се набиеш в тoзи отсреща.

Вчера се връщам от Банско и трафика беше много сериозен. Имаше маса леки катастрофи. На такива идиотщини се нагледах, че не искам да коментирам. Пич изпреварва колоната през банкета, и бива изпреварван от S класа още по-навътре в банкета в същото време. В общи линии в БГ е напълно възможно да те ударят отзад докато караш в насрещното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омръзна ми да се занимавам с безотговорни идиоти. За съжаление съм заобиколен с такива, чувството за безнаказаност дава крила (не Ред Бул-а). Бих спрял един, ако е единичен случай, но всеки втори пие и кара и ми е емоционално трудно. Ако това е т.нар. "гражданско общество", то излиза, че аз не съм част от него. Щом не съм част от него, значи не нося никаква отговорност за него респективно. Както вече казах, като по-млад ги спирах пилите, дори се карах и стигах до физическа саморазправа с такива, с риск да си разваля отношенията дори. Ефект нулев. Просто съм си изградил схема за оцеляване и след 21 часа вечер НЕ ИЗЛИЗАМ, нито сам, нито с детето. По това време плъзват наквасените идиоти по пътищата. Така оцелявам. За съжаление не помага при пиещите от сутринта и по празниците....

Малко да се върна назад в темата:

evin пак си мисля ,че не си прав,

в случаите ти на младени.

Това не е решение на проблема,да се караш с пиян човек,още повече да се биеш.Абе вярно тука всички големи биткаджии.....!

Това в кръга на шегата.

В случая може да ползваш тел. 112.

Съобщаваш адреса и номера на автомобила на пияндето или заведението пред което става случката и готово.

Това е хубавото на този телефон ,че всичко се записва.Другото е работа на полицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С: Ти защо си направи колата???....

 

Е аз затова написах в предишния пост "НИЕ" с главни букви.

 

И пиис бе бате, не се заяждам и не ти намирам кусури. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая може да ползваш тел. 112.

Съобщаваш адреса и номера на автомобила на пияндето или заведението пред което става случката и готово.

Това е хубавото на този телефон ,че всичко се записва.Другото е работа на полицията.

 

Да звъня на 112, защото приятелите ми пият, казваш? Малко да бъда агент от ДС ми намирисва идеята :-k

 

Иначе миналото лято звъннах на 112, когато карах зад някакъв лъкатушещ таралясник с номера РК по околовръстното на Перник посока София. Вътре го караше някакъв старец, видимо пиян в 2 часа наобяд. Обадих се на 112, те казаха добре и толкова. Карах зад криволичещия до кръговото на магистрала Люлин, това са около 15 минути, никой не го спря. Той продължи към Драгичево-Владая, предполагам и там никой не го е спрял.

 

Едно време имаше доброволни сътрудници на МВР. Дават ти палка и червена лента за ръка и правомощия да спираш ей такива идиоти. Мисля, че е супер идея да се въведе отново подобно нещо, след като КАТ не си върши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

112 за такива неща не върши работа!

 

От опит го казвам. Това лято един пиян на мотичка упорито се опитваше да мине през една мантинела напречно на уличка до мойта къща и да излезне на много опасно място на главен път (тя затова е мантинелата, да не може да го направи). 1 час (ЕДИН ЧАС) тоя тип се блъскаше в мантинелата като билярдна топка с незнам каква точно идея (освен че си потроши колата). През това време аз звънях на 112, те ме разпитваха кой съм, какъв съм, как било името на пияния. Казах им номер на кола, кой съм, що съм, в коя точно къща живея. В разстояние на 1 час ни полиция се появи, нито нищо. Накрая, понеже оня щеше да влезне в двора на къщата, излезнах, понасметох го лекинко и той се върна по - пътя по който беше дошъл. Пиян. Какво още е сътворил - незнам. Това се случи около 21.00 в периферията на Варна. Никой не ме потърси, ни на телефона, нито на живо, нито пратиха патрул.... нищо.

 

Та какво да го правя тоя? Като съвестен гражданин как да постъпя? Да го бях нагънал до степен на неподвижност и да после пак да звъня на 112 за Бърза помощ, белким дойдат? Как точно да защитя обществения интерес? Може би щеше да се получи, ама щях да съм следствен сега.

 

Та то често даже и да имам желание, не се получава гражданското ми самосъзнание.

 

П.С. Друг куриозен случай с 112. Един приятел се прибира вечерта и вижда на улицата отворена шахта без капак (вероятно набез от ромските братя). Звъни на 112 и им казва - ей там и там, шахта, опасно, някой ще падне ще се прибие. Приемат те обаждането. В 2.00 (два през нощта :) ) му звънят, будят го и го питат каква точно била шахтата - на БТК или Енергото или ВИК, та да знаели кого да изпратят на адреса! Сещате се с какви благословии ги е нахранил моя човек :) На сутринта шахтата си е била още отворена...

 

Да се смееш ли, да плачеш ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая може да ползваш тел. 112.

Съобщаваш адреса и номера на автомобила на пияндето или заведението пред което става случката и готово.

Това е хубавото на този телефон ,че всичко се записва.Другото е работа на полицията.

 

Да звъня на 112, защото приятелите ми пият, казваш? Малко да бъда агент от ДС ми намирисва идеята :-k

 

Иначе миналото лято звъннах на 112, когато карах зад някакъв лъкатушещ таралясник с номера РК по околовръстното на Перник посока София. Вътре го караше някакъв старец, видимо пиян в 2 часа наобяд. Обадих се на 112, те казаха добре и толкова. Карах зад криволичещия до кръговото на магистрала Люлин, това са около 15 минути, никой не го спря. Той продължи към Драгичево-Владая, предполагам и там никой не го е спрял.

 

Едно време имаше доброволни сътрудници на МВР. Дават ти палка и червена лента за ръка и правомощия да спираш ей такива идиоти. Мисля, че е супер идея да се въведе отново подобно нещо, след като КАТ не си върши работата.

Ако навремето нямаше ДС,как би квалифицирал идята ми?

Опитвам се да ти кажа ,че твои дълг е(а и дълг на всеки от нас) е да предотвратим пияни хора да се качват на ППС.

Дадох ти и прост пример с злополука от пиян шофьор с твой роднина,но ти не знам какво се опитваш да кажеш.

Така е, повечето ни сънародници мислят като тебе,но и за това има толкова голям процент на катастрофи с пияни.

Аз спирам до тук!

Не ми се спори повече,всеки има право на мнение,аз просто се опитвам да изляза от "релсите " по който се движи българския манталитет.

Още повече ,че имам възможност да видя голямата разлика м/у изтока и запада в Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анархия, братя и сестри, му е майката! :mrgreen: След като ако сгащиш крадец в къщи и пак нямаш законното право да се защитиш, какво остава да се саморазправяш с някой пиян на пътя? После може да те осъди до дупка и ти да излезеш престъпника в крайна сметка... ето затова на никого не му пука, ако лично не е засегнат. Не знам как е на Запад, не съм живял все още там, но съм много доволен, че напоследък се занимавам главно с почасова и надомна работа и не ми се налага ежедневно да бродя из градската джунгла. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Да звъня на 112, защото приятелите ми пият, казваш? Малко да бъда агент от ДС ми намирисва идеята :-k

...

 

А ако се претрепят как ще се чувстваш? Горд че си им спасил книжките за сметка на живота ли? А ако убият някого на пътя? А представи си какво ще е ако такъв "приятел" те размаже теб на пътя или твой познат? Кой ще е виновен? И доколко ще е чиста съвеста на тези направили "приятелската" услуга да не го спрат?!?!

 

Грешно ни е мисленето. Ама много грешно smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://news.ibox.bg/news/id_240863220

 

Първи път, втори път... ама пък трети... как не са го набили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно защо не са го глобили?! След първия път са му казали да остане на място, а той е продължил. Има член в закона за неизпълнение на разпореждане на контролните органи. Да въведат една глоба от по 10 к лв., особено и при предизвикване на задръстване в зимни условия, пък да видим следващия път дали ще си прави каквото му скимне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно защо не са го глобили?! След първия път са му казали да остане на място, а той е продължил. Има член в закона за неизпълнение на разпореждане на контролните органи. Да въведат една глоба от по 10 к лв., особено и при предизвикване на задръстване в зимни условия, пък да видим следващия път дали ще си прави каквото му скимне.

Щото е бил камион на "BIOMET" ,а те зареждат "Кауфланд" и имат срок доставка!

Така разбрах от моите колеги който са пътували същия ден,но са успели да се проврят между закъсалите тирове.

Шефа ни беше много доволен ,че от всички куриерски фирми само Ние сме успели да преминем блокадата,макар и с 3-4 ч. закъснение. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно защо не са го глобили?!

 

Защото полицията ни не си върши работата! И защото закона ни за движение по пътищата не е написан като хората. Сега е момента да се създаде член според който ако предизвикаш задръстване/блокиране поради не добре оборудван автомобил да се взимат 5-10 точки. И тоя тарикат с тира щеше да качи книжката на трупчета. И доста хора нямаше да висят с часове заради него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно защо не са го глобили?!

 

Защото полицията ни не си върши работата! И защото закона ни за движение по пътищата не е написан като хората. Сега е момента да се създаде член според който ако предизвикаш задръстване/блокиране поради не добре оборудван автомобил да се взимат 5-10 точки. И тоя тарикат с тира щеше да качи книжката на трупчета. И доста хора нямаше да висят с часове заради него.

В повечето развити Европейски страни се обръща голямо внимание точно на такива случай и глобите са над 1500 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "PRR" -

полицията ни не си върши работата!

Ще дойдеш ТИ на моето smile091

До "ВСИЧКИ" - "КАТ" са виновни за всичко!

А за Много Години :smt030

 

До "ВСИЧКИ" - Чувал съм (за мое съжаление не съм ходил и видял), че има Държави, където, ако видиш каквото и да е нарушение на пътя, предполагам и извън него, и сигнализираш за него, наистина се вземали мерки.

 

Друго ми дойде да ум. Всеки е чувал, може би, че една стационарна камера (не визирам само тези за транспортния трафик), струвала десетки хиляди левове. ОК! За себе си приемам, че съм технически невеж, въпреки някой доказателства, против тази теза. Криза е! Държавата няма излишни пари за тези неща. Защо не се даде възможност на частни лица и/или фирми, да даряват такива неща на обществото, в замяна на данъчни облекчения? Защото даже и със снимково/видео доказателство, Държавата така или иначе пак я няма ](*,), което с оглед обсъжданите тук транспортни проблеми, пак ме кара да ругая по "КАТ" :evil: А по повод замесването на "ДС", до колкото съм чувал, в гореспоменатите от мен Държави, в които националния номер "112" работи чудесно, май народа живеел нормално. Както се казва в един "любим" мой сериал, по една любима за мен телевизия ("Б"осфор ТВ"): "Боже, Божеееее..". Извинявам се, че малко се отлеснах. Отивам да си уча "Cisco"-то, белкем "Hop"-овете, които ми остават до края на техническото ми невежество, намалеят :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са верни заканите на КАТ, виновните шофьори ги чакала глоба от 300 лв. и 6 месеца книжка на трупчета. Ех мечти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова, че не се монтират масово камери със сигурност не е поради финансови причини. Камерите се изплащат през актовете сигурно за по-малко от месец. Това, че не се предприема масово монтиране аз си го обяснявам с няколко причини (по ред на вероятност):

 

1. Бюрократични проблеми. Всяка камера трябва да е сертифицирана и периодично да минава метрологичен контрол. Новите камери вероятно не могат да се сертифицират от нашенския институ по метрология. И трябва периодично да ходят навън (или да идват тук да ги мерят). Което е свързано с безброй бумаги и сертификати и стандарти и т.н. И вероятно някой някъде го мързи да се занимава с това. Или няма хора които да имат въпросната бюрократична подготовка. Знам ли. Ако всичката тая бумащина обаче не се свърши добре до последната запетайка, записите от камерата стават атакуеми в съда.

 

2. Многото камери ще вземат хляба на тия със слънчогледите. Вероятно в самото полицейско съсловие има скрит саботаж на подобни идеи. Щото какво ще правят - на едната заплата ли да го карат?

 

Колкото и странно да ви звучи, аз мисля, че проблема си е чисто бюрократичен. Щото тия решения не се взимат от редовите Катаджии... та вероятността саботаж да е по-тежка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.