Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с централното на Фабия 1.4 МПИ 2003г.


midnighter

Recommended Posts

Здравейте колеги съфорумници ! След хиляди мъки и много безсънни нощи прекарани в четене на теми и форуми и не мога да се справя сам! Значи проблема дойде от там, че един ден задната лява врата отказа да се отключи и си остана заключена! Първо да вметна че колата се отключва и заключва с оригиналното дистанционно в ключа. След като не можах да отворя вратата без да счупя нещо я закарах на ключар да я отворят. Майсторите я отвориха но ме предупредиха да си търся друга машинка за вратата, при което го преглътнах. Тук дойде проблема! Казаха ми че докато намеря машинка няма да ми работи централното щото незнам си кво....., и като си намеря машинка да я закарам да ми я оправят. Намерих аз машинка закарах я но уви не можаха да оправят дистанционното. Колата си отключва и заключва но само механично. Дистанционното не реагира. Сменяха му батерии, обучаваха го но уви... пак не работи! Стигнаха до извода да си търся друго дистанционно и направо да ми продадат едно на скромна 3 цифрена сума започваща с 2, при което след скандал от моя страна как така аз я карам нормално работеща (поне дистанционното работеше без отказ) изведнъж изгоряло дистанционно. Реших сам да се опитам да си го обуча или да търся възможната причина. Смея да твърдя че съм технически грамотен и ще се мъча сам. Имам ВАГ КОМ но каквото и да пробвам немога да се справя. Диода на дистанционното мига но не функционира. Появи се и друг проблем. Като колата е на контакт сама се заключва ама не като запаля или дам контакт, ами когато тя си прецени! Надявам се някой който може да помогне да се отзове, че ми писна от пишман майстори. А и да кажа че имам още един обикновен ключ без дистанционно и имам и пин-а на мобилайзера. Благодаря на всеки който даде някакво мнение по въпроса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централното се управлява от комфорт модула, който командва и стъклата и осветлението и огледалата.

Някакви аномалии в тях да си забелязал?

Дава ли ти диагностични грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи никакви проблеми с тези модули нямам. Обаче относно диагностичните грешки..., не мога да се свържа с контролера за централното. Изобщо не иска да се свърже. Не знам дали изобщо там трябва да ги търся ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал най- елементарния 'ремонт' (по правилото, че винаги се почва от най- евтината поправка когато няма яснота каква е повредата)- откачи масата на акумулатора и изключи всички кбукси на комфорт модула (под волана се намира).

Включи отново буксите и закачи масата- едно ресетване на ЕКУ- то и стабилно включване на всичку куплунзи би елиминирало веротността от лош контакт да са грижите, особено като са пипали и 'майстори' по този модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.