Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ламбда сонда - оригинал или заместител?


lent

Recommended Posts

В скоро време ще сменям ламбда сондата,защото при диагностициране се установи че е станала мудна.Колата е на около 250 000 км. и сондата не е сменяна.Газовата уредба е с ламбда контрол.Предимно карам на газ и поради наличието на ламбда контрол ламбда сондата трябва да функционира коректно.Минах днес през няколко магазина и точно тази сонда не могат да ми предложат : BOSCH 0258003745.Вместо нея ми предлагат т.нар. универсална сонда,която е 2 пъти по-евтина,но няма букса за свързване.Трябва да се отреже старата букса и кабелите да се кербоват.Дотук добре,но в мен напират смесени чувства :lol: Четох някъде из виртуалното пространство,че универсалните ламбда сонди не стават за определени случаи,например за системи на Сименс,каквато е и на колата.По-точно за всеки модел ЕКУ трябвало да се използва точноопределен модел ламбда сонда,защото имало значение самата форма на генерирания сигнал и т.н.Тоест ако се постави универсална сонда,то тя няма да бъде толкова ефективна,колкото тази,която е предвидена за системата.От друга страна пък,след като колата е с ламбда контрол на газовата уредба,то него(ламбда контрола) слабо го интересуват такива подробности предполагам.По-специфично е за ЕКУ-то,но по принцип аз избягвам бензина(защото е скъпо гориво :lol: ) и поради тази причина мисля че няма да е фатално.А вече как ще се отрази работата на двигателя и коригирането на сместа на бензин с универсална сонда,мога дамо да предполагам.При всички положения,каквато и сонда да взема нова,тя ще е по-добра от старата.Допълнително прочетох,че при работа на газ живота на сондата се съкращава доста,което ме навежда на мисълта,че няма смисъл от скъпа сонда.Оригинала е 250 - 270лв.,а универсалната - около 130 - 140лв.Вие какво ще ме посъветвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те посъветвам да си вземеш сонда, която да праща същото напрежение към ЕУБ, каквото праща и оригиналната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинала

 

Купена и монтирана smile027

Алтернативната гарантирам,че щеше да се стопи вътре елемента след няколко месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.