Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматика за гаражна врата


hamsia

Recommended Posts

Интересува ме автоматика за гаражна врата, тип "летящо крило".

По-точно предимства и недостатъци на различните типове - с верига или с жило, с водеща релса или не и т.н.

Четох, четох но нищо не ми говорят доста от нещата - първа автоматика ми е :)

Ако и някой даде конкретни фирми и модели ще съм мноого мноого благодарен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, най-популярните в момента са Хьорман. До колкото си спомням колежката Деница работеше май в такава фирма и може да ти даде най-точни насоки. Проблемът е, че не е влизала във форума от n-време. Току що и звъннах, но....."телефонът на абоната е изключен или е извън обхват". Иначе мнения и препоръки: ЦЪК, КЛИК, ЩРАК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... До колкото си спомням колежката Деница работеше май в такава фирма и може да ти даде най-точни насоки. Проблемът е, че не е влизала във форума от n-време. Току що и звъннах, но....."телефонът на абоната е изключен или е извън обхват".

 

Колежката Деница е жител на Германия от близо година вече, нема как да си дигне БГ телефона. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро,

 

Мишо, много ми е драго, че си се сетил за мен. Не разбрах защо ми изчезна така ненадейно от скайпа, не пожела да се включиш в 'общия преброителен списък' Facebook и ей го какво става, ще се изгубим направо.... Добре че е Ицето, своевременно да обменяме новини.

 

hamsia, под ' интересува ме автоматика за гаражна врата, тип 'летящо крило', разбирам, че вече имаш вратата и искаш да й сложиш мотор, така ли е? Първото, което мога да те посъветвам, е да се обърнеш към хората, от които си купил вратата. Малко фирми се навиват да слагат мотори на немонтирани от тях врати.

 

По-точно предимства и недостатъци на различните типове - с верига или с жило, с водеща релса или не и т.н.

Поздрави

 

За летящо крило, доколкото си спомням, се слагаше таванен мотор, той 'дърпа' вратата по една релса на тавана.

 

"Верига или жило' са опции в случай на авария. Примерно, ако няма ток и трябва да влезеш в гаража, трябва да си отвориш вратата на ръка. В единия случай, тя се отваря, като дърпаш една верига (по-интелигентния и лесен случай за мен), във втория чрез едно жило се освобождава вратата от мотора и с една 'ръчка' се върти, докато се отвори.

Не съм сигурна дали тези опции важат за 'таванен мотор', които пък важи за летящо крило.

 

При всички случай питай за:

произход на мотора (много често се слагат китайски, не се препоръчва);

гаранция;

какво правиш, ако няма ток (аварийно задвижване).

Ако моторът е вътре в гаража, спре тока, трябва да имаш втори вход към помещението. Ако нямаш, как ще освободиш мотора...

 

Аз работих тук http://www.ivko-industry.com/. Тази фирма, мисля, че не монтира 'летящо крило', а само секционни. В следващия работен ден ще питам как седи в момента въпросът с мотори за 'летящо крило'.

 

Иначе на Хьорман вратите 'летящо крило' са доста добре откъм корелацията цена/качество. Не пречи да се обадиш и да питаш за автоматика.

 

Хубава Коледа! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на поста на Мишо, освен Хьорман, които се предлагат у нас от Солид 55, можеш да погледнеш и Новоферм, предлагани от Новоферм-България. Но и в двата случая става въпрос ако искаш нещо скъпо и качествено, т.е. ако парите не са основен фактор.

 

Ако вече имаш врата и искаш само да я моторизираш, Дени е права, че не всички фирми ще дойдат да ти сложат мотор. Ако това е твоя случай, мога да те свържа с фирма, който ще ти сложи читав двигател и монтажа им е повече от добър. Ползвал съм им услугите многократно за доста неща и мога да ти гарантирам, че са компетентни на тема гаражни врати, охранителни врати и ролетки.

 

В случай, че имаш вече врата от летящ тип, решението е таванен мотор. Вратата е закачена за него посредством верига. Така или иначе вече имаш ключалка на вратата. За нея се закача едно жило. При авария или спиране на тока, посредством ключа/ключалката просто освобождаваш зацепването на мотора и оперираш с вратата ръчно, както си го правил до сега, все едно няма мотор (което е корекция/допълнение към мнението на Дени) - не ти трябва манивела. Манивелата ти трябва ако имаш технически проблем с ролетна врата и след освобождаване на мотора й не можеш да я повдигнеш с избутване на горе с ръка.

 

Всъщност, каквото и да искаш да правиш - нова врата, моторизиране на вече монтирана и т.н. - дрънни ми. Познавам достатъчно хора и фирми в този бранш, които ще ти свършат работа. Само дай заданието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали съм написал автоматика :)

Аз врата имам - затова и съм казал за какъв тип ми трябва;)

Сега за инфото - всичко това което ми казвате с изключение на фирмите и че нямало да се съгласят вече съм преровил като инфо.

Предлагат се даже и с UPS за да не дърпаш или въртиш - ако няма ток примерно.

Предполагам, че има и манивели и дърпаници - въпрос на стил.

Сега на въпроса - това което е цитирал Юли - да така е относно задвижването врата-мотор - жило - повечето даже на съседите са със жило.

Но четох че имало с друго захващане, затова питам кое е по удачно - от гледна точка на издържливост и товароносимост и време на ползване.

Колкото дали да е на тавана - и там има варианти - с релса на тавана или механизъм на самата врата.

Честно казано там ми е по скоро за релса на тавана - аз вече имам конструкция за самата врата - така че няма да ми пречи.

Та затова питам препатили хора да кажат.

колкото до парите - идея си нямам колко струват ,но не смятам да се изхвърлям за нещо супер скъпо и надеждно, но и не смятам да пестя пари и да се чудя след година какво да правя - както се казва търся нещо в златната среда.

Ще се ползва по 1-2 цикъла на ден максимум.

Не е спешно ще се чуем ще поговорим, но просто усещам как скоро ще ми писне да слизам да вдигам да вкарвам колата и после на излизане същото нещо ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.