Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачни дискове втора употреба - въпрос!


micyri

Recommended Posts

В този раздел,май за първи път влизам да чета тази вечер :oops:

нямам време обаче да следя тук темите smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • micyri

    11

  • joro-120L

    11

  • PRR

    5

  • Galliard33

    4

Най-много писали в темата

....А относно спора с ръждата-КВО СПОРИТЕ КАТО МАЛКИ ДЕЦА КАТО НЕ СТЕ ВИЖДАЛИ КОЛКО Е РЪЖДАТА smile159

Аз безусловно се доверявам на Цецо. smile027

.....Ръждата е повърхностна не е дълбока!.....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко са седяли на влагата. След 6 месеца висене бяха необходими 1000км градско за да разкара досадното тресене - под накладките ръжда нямаше, но останалото от диска беше ... абе не ми се говори. Аз ръждив диск не бих сложил, но всеки сам си преценява :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....А относно спора с ръждата-КВО СПОРИТЕ КАТО МАЛКИ ДЕЦА КАТО НЕ СТЕ ВИЖДАЛИ КОЛКО Е РЪЖДАТА smile159

Аз безусловно се доверявам на Цецо. smile027

.....Ръждата е повърхностна не е дълбока!.....

Цецо кво разбира и той.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хумореските ги пишете вие. Кой е този разтворител, който чисти ръжда?

Да, Цецо, качи ги на струг и ги направи огледало! Но не с нож, а с кече. Може и една ръка водна шкурка.

И аз му се доверявам, та реших че ръждата е съвсем лека повърхностна, само тогава ще има ефект от разтворителя... за по-ръждиви дискове наистина кечето е решението, но не и чак телени четки [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но не и чак телени четки [-X

Не знам защо не ти харесват телените четки - имай предвид, че те нямат абразив и не отнемат от материала. Ще падне само ръждата, което е целта на занятието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц,тц,цт....

Аз знам какво да направя!

Просто исках повечко мнения.

Време е за ключ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц,тц,цт....

Аз знам какво да направя!

Просто исках повечко мнения.

Време е за ключ!

 

Е, имаш ги. Да си трием ли мненията? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц,тц,цт....

Аз знам какво да направя!

Просто исках повечко мнения.

Време е за ключ!

 

Е, имаш ги. Да си трием ли мненията? smile049

Не е нужно да спорите за глупости!

Уважавам всяко едно мнение ,било то правилно или не.

Другата седмица ще пусна и малко фото материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес при това пролетно време, дойде ред и на дисковете да видим какво ще се получи.

Така изглеждаха в началото:post-3740-138453356061_thumb.jpg

След 3-тата минута:post-3740-138453356101_thumb.jpg

След 10-тата:post-3740-138453356103_thumb.jpgpost-3740-138453356111_thumb.jpg

Накрая се получи това:post-3740-138453356115_thumb.jpg

Останалата работа ще я свърши накладката. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091

Що ги мъчиш хората с темата да се карат и накрая ги пусна снимките :lol:

 

п.п. Идеални са, карай си ги и да не ти пука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091

Що ги мъчиш хората с темата да се карат и накрая ги пусна снимките :lol:

 

п.п. Идеални са, карай си ги и да не ти пука!

Не съм целял никакви кавги,просто исках повечко мнения.

Аз бях решил да ги чистя преди да ги сложа,защото щеше да се вижда ръждата.

А снимките са от днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са! Ама много ръждясали са били бе Цецо! :mrgreen:

 

Със здраве да си ги караш! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Телена четка+дрелка е голяма комбинация. Като нови са. Можеш да излъжеш някой(като мен) дето не разбира много-много, че са от магазина... smile092 Имат малко грапавини ама както сам си казал накладките ще оправят рабтата. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала. При тия боклуци дето ни продават в магазина, това все по-често ще става алтернатива.

 

Аз на Аудито си викам, аре стара кола е, ще взема нещо по-евтино. Някакви италиански бяха. Ама не бяха от няй-евтините, някъде в средата като цена. Дърво. Тоест тенеке. Изкривиха се след 100км градско каране зимата... пълен кенеф. smile150

 

Отивам на струга, няма да ви казвам колко свали докато спре да стърже ножа....

 

Най - кретенското беше, че преди мене чакаше един пич с лъскавка A6 - ца. Викам - ти пък що чиниш с тая кола тука и ти ли икономисваш от дискове бе? Оня вика - 4 ти комплект сменям за 4 години (карал много и шантаво), все от официалния вносител ги взимам и всеки път се кривят. Минавам ги да изтържат и после като се поизпекат нямат проблеми. При което аз вече се оцъклих. Баси щом във фирмения сервиз слагат кривочи....

 

Направо се чудя като дойде време за смяна на Шкодата какво да купувам. Щото един познат скоро успя и Brembo уж истинско да огъне... Какво да търся. Май засега само за АТЕ и Цимерман не съм чул някой да прореве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да търся. Май засега само за АТЕ и Цимерман не съм чул някой да прореве.

Колегите от Нисан форума са доволни от EBC brakes, доставени от Англия. Ако имаш интерес пиши лично да ти дам координатите на човека.

 

Ето линк: http://www.ebcbrakes.com/automotive/index.shtml

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених моите дискове и накладки на всички четири колела през Септември. От тогава вече около 10 000 км няма проблеми. Взех всичко АТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да търся. Май засега само за АТЕ и Цимерман не съм чул някой да прореве.

Айде и аз да се включа в офтопика :)

 

Лятото ми смениха накладките с АТЕ и след около 2000 изкривих дискове. Може нещо и с монтажа да е имало, защото само хубави неща бях чувал за тях . Но не знам, все пак не е толкова сложно да смениш едни накладки. Есента в ЕТ - дискове+накладки(накладките са Феродо, за първоначално вграждане, за дисковете не знам какви са, но пак са от ЕТ) и вече 4-5 хилки никакви грижи. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Айде и аз да се включа в офтопика :)...

:smt017

 

С нищо няма да ви помогна, само да споделя.

120ката ми е с оригиналните дискове, на 130 000км. е, от които със сигурност 90 000км. са градско.

Никакви проблеми. smile126 Е, имат лек ръб, но са в норми.

За този пробег съм сменил 2пъти предни и 1път задни накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100S за 150к км дискове не бяха сменяни smile049 На Октавията вече веднъж сменях (на около 90к). Сега съм за трети комплект предни накладки и първи комплект задни.

 

@micyri перфектно са станали дисковете! Ако не ги беше изтъркал със сигурност щяха да станат на кръгове smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Айде и аз да се включа в офтопика :)...

:smt017

 

С нищо няма да ви помогна, само да споделя.

120ката ми е с оригиналните дискове, на 130 000км. е, от които със сигурност 90 000км. са градско.

Никакви проблеми. smile126 Е, имат лек ръб, но са в норми.

За този пробег съм сменил 2пъти предни и 1път задни накладки.

Жорка, и аз на полото не съм сменял вече 150 000км.,но нали разбираш,че полото е по-леко като килограми,с по-малки скорости се натоварва.За това и твойта 120-ка е изкарала 130 000км.

Единственото вярно нещо е ,че в днешно време политиката на автомобилните производители е по-евтини части за сметка на качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от Нисан форума са доволни от EBC brakes, доставени от Англия.

 

 

EBC е много добра марка за дискове и накладки! Но!!!! Ако комплектовате неправилно накладките с дисковете, ще имате проблеми!

 

Накладките им са с цветна подложка, която означава за какво натоварване са предназначени.

-черните и зелените са най-меките - стандартни

- червените са за малко по-големи натоварвания

От жълтите нагоре стават много тегави и искат подгряване преди да почнат да захапват добре! Температурният им диапазон е в по-големите градуси!

 

ако диска е неподходящ, започва да го криви от прегряване или задират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Единственото вярно нещо е ,че в днешно време политиката на автомобилните производители е по-евтини части за сметка на качеството.

:smt017

 

Не знам дали са по- евтини, не съм купувал, но качеството сега наистина е под всякаква критика. За каквото се сетиш. И това много ме възмущава! Едно време беше друго. Аз и това исках да кажа в поста.

....@micyri перфектно са станали дисковете! Ако не ги беше изтъркал със сигурност щяха да станат на кръгове smile049

Съгласен! Оказа се, че ръждата съвсем не е повърхностна. smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EBC е много добра марка за дискове и накладки! Но!!!! Ако комплектовате неправилно накладките с дисковете, ще имате проблеми!

Накладките им са с цветна подложка, която означава за какво натоварване са предназначени.

-черните и зелените са най-меките - стандартни

- червените са за малко по-големи натоварвания

От жълтите нагоре стават много тегави и искат подгряване преди да почнат да захапват добре! Температурният им диапазон е в по-големите градуси!

ако диска е неподходящ, започва да го криви от прегряване или задират!

Да, за да купуваш само от техните накладки. Температурни режими и не знам си кво ала- бала. Мошеници.

Тая работа не е за мен, айде Чао smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой не беше ли пуснал една таблица за комбинациите дискове-накладки? Аз се сещам кой е бил, ама не я откривам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.