Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Скаут 2.0 ТДИ- вибрации при 2200 до 2500 об/мин

nik99

Recommended Posts

Колеги, колата е скаут 2.0 ТДИ - 140к.с., 2007 г. и откакто направи 72000км започна да ме дразни доста неприятно бучене съпроводено с вибрации предаващи се от двигателя към таблото и предните врати появяващи се точно в диапазона от 2200 до 2500 об. Най-изразително се осеща когато карам на 6-та с около 2700 (140км/ч) и се наложи да намаля до 2100 (110-120 км/ч) и без да превключвам на 5-та ускорявам - точно в този момент докато премине тази граница проблема се появява. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем имаше един познат на джип Волво. Изпадаше в някакъв резонанс в определен диапазон обороти. Оказа се проблем в диференциала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преден или заден?

Каздвам го за да го имаш в предвид! Не казвам че при теб е същото. Има и полуоски, кардан и т.н.

Трябва ти добър сервиз който да я диагностицира точно. Може и да те подвеждам

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумения демпфер на халдекса....

Обадих се на ЕТ и ги попитах, дали тази част се сменя. Оказа се, че е част от целият халдекс, който би струвал около 4000 лв. Може би ще трябва да ги посетя и на място да се провери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ЕТ не го предлагат отделно, а в комплекта. Може ли да се намери от някъде другаде и кой би го сменил? Бих опитал този вариант, дори ако няма пълна гаранция , че това ще реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,аз само като предположени его посочих.Немога да твърдя ,че е от него.Аз е за това в повечето теми не се обаждам.....трябва да се види .....просто последно за тази година 2 съм сменял поради вибрации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата който ме пита от къде съм - мога ли да получа помощ? ( бегачката, знам че си от Варна, затова не се обръщам към теб, поне засега)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Явно колегата не поиска да подаде ръка за помощ. За сега бих карал така, до пролет. След това ще се търся решение и ще пиша за последствията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.