Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтиране на светлини против мъгла на кола без такива


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Тук можете да намерите монтаж на 'халогени' на кола без фабрична инсталация за такива.

В края на поста има и заводския начин за монтиране. Разликата е в това, че не е сменян ключа за фаровете.

Скоро ще приложа снимки и от монтажа при мен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Така, в общи линии ни трябва този панаир + още малко дреболии:

1. Фарове за мъгла + лампи Н3 smile048

2. Буксите за халогените. Същите са на мигачите на Пасат Б5. Пиновете им се вадят изключително неприятно, ако решите да не снаждате кабели

3. Реле 30А, по желание и цокъл

4. Кабели- дължината зависи от това къде ще сложите релето. Аз го сложих на заводското му място под волана и ползвах 8 метра 2.5квадрата кабел от един цвят за + и 2 метра 2.5квадрата от друг цвят за -.

Трябват и няколко парчета по 30 см за връзките- ключ-бушон, бушон- табло, и за захранване и маса на релето, както и пинове за куплунга на ключа за фаровете.

5. Бушон 15 или 20А + пинове за бушона, за да го поставим на оригиналното му място в бушониерата

6. Ключ за фаровете с позиция за предни фарове за мъгла (снимка 1, снимка 2)

7. закрепващи пластинки и рапидки за тях- 3бр, 4- тата си я има, на нея е закрепен датчика за външна температура

8. Схема на връзване- вземаме сигнал от буксата на фаровете, който отива в бушониерата, от там минава през реле, като излизащия плюс се разклонява- единия кабел отива в буксата на таблото за диода при включени халогени, а другото разклонение отива на пин 2 от буксите на халогените. На пин 1 от буксите връзваме към маса кабелите.

9.* Ако искаме да стане културно, трябва да свалим кората под чистачките и да вържем за снопа кабела. затова трябват 3 нови щипки за кората, старите ще ги счупите, освен ак не успеете да строшие кората преди тях smile045

 

Официалните инструкции за монтаж ги има в линка от предишното ми мнение.

На мен ми остана да запоя нови пинове на буксите и съм готов.

П.С. тези халогени нямаха никакво оцеляло покритие на рефлекторите, но както виждате, е напълно възможно да се рециклират до състояние 'като нови' s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала ти правя за ентусиазма! Но не мога да разбера, ти умишлено си купи кола без екстри за да си ги монтираш сам или просто попадна на много изгодна такава и реши в последствие, че ти липсва това онова? Иначе си потвърждение, че който иска намира начин как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво адаш! Само едно питане имам, какъв е смисълът на релето? Дори и в оригиналният афтърмаркет сет на Шкода, то липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щадя ключа за фарове, а и полския колега препоръчва реле.

За екстрите- не намерих читава с екстри и си купих тази smile049

Като я поизлъскам, ще направя снимки с новия салон, джанти, гуми, парктроник, фарове за мъгла, сгъваем ключ, изолация на вратите и DLS звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време наблюдавам Ivo_Dinkov.

Според мен човека е голям дерзател . Упорит .

Само дето не знам как му се връзват 2 неща:

1. Кога успява да ходи по чуждо ?,

2. Как клетата му женица го изтърпява да пръска чарколяци в хола ? smile091

 

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес например жената ми взе Шкодата и ми връчи бебешката количка :mrgreen:

С госпожица Динкова Джуниър се разходихме и обсъдихме как ще освежа бордовете на джантите s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези, които следят темите на колегата с голям интерес. Като го гледам с какъв мерак си прави Шкодака и колко добре се получава, направо ми се пълни душата smile001

Очаквам да видя как ще си направи ключа, защото ми се иска и аз да сменя моя с оригинален, но не знам дали тази колица има възможност да си отваря багажника от дистанционно. И изолацията на вратите ми е интересна. Абе изобщо, голям самолет си прави колегата smile027

Дано да му се получи по-хубава колата, от колкото очаква :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключа е готов и работи s_flag

При натискане на двата бутона заедно, сработва допълнителния канал на алармата и отваря багажника- повдига го 3- 4 см. Ако се заиграя с дублиране ан амортисьорчетата, ще го вдигна напълно, но според мен е излишно :roll:

Знам, че щеше да е по- красиво да е 3- бутонен ключ като на Аудито ми, но дистанционното ми е с 2 бутона и нямаше как да стане упражнението при вграждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поради сваляне на водния радиатор, бяха ми сваляли бронята и я бяха сложили неграмотно :smt0344

Затова реших да я свалим, да бандажирам недостъпните участъци на инсталацията на халогените и да запоя спокойно буксите:

Свалена броня

Вече светим s_flag

 

ЕДИТ: Моля администраторите да поправят поста ми, в който казвам, че на пин 1 от буксите е маса. след double check на ел.инсталацията открих, че съм сбъркал. Масата е на пин 2. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес например жената ми взе Шкодата и ми връчи бебешката количка :mrgreen:

С госпожица Динкова Джуниър се разходихме и обсъдихме как ще освежа бордовете на джантите s_flag

3 неща:

1. Че нали колата е за жената, не я твоя, ще си я взима по-често и по-често smile001

2. Сега е още лесно, бебока е малък, не мрънка, само яде, спи и сере. Ще видиш какво е след година - време за нищо няма да имаш :lol: Жената ме чака да се върна от работа и да ми я връчи. Отделно събота-неделя аз да се грижа за нея, тя трябвало да си почине. Не се оплаквам, просто време за нищо няма :D

3. С Васко ли правиш повечето неща по колата или ходиш някъде другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Васко, да. Жоро (grizzly) удря и той по едно рамо с финните електроники, аз само ходя с pdf- ите със схеми при него smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.