Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за двигател 1,6TDI-CR- проблем обороти


zvi

Recommended Posts

Малко предистория.

Колата ми е на 6000км , в гаранция разбира се и искам да питамдали да ходя да рева в ЕТ за проблема си или това е нещо нормално и не е за притеснение.

Проблема или притеснението ми е от факта, че колата когато я запаля сутрин (тя спи в гараж, тоест дори и зимата е до 5-6градуса) си поддържа 1000оборота като за начало , пиша 1000 но не знам 1000 ли са да кажем прибл. 1000 след което не знам кога и в следствие на какво но при спиране някъде , на оботи си дава 850 прибл. до тук всичко е супер или поне си го обяснявам ,,, студена грее си и се нормализира компа си върши работата. Обаче точно базирайки се на тази логика ми се вижда странно че по някога дори и първи сутрешен старт си нормализира на 850 от началото (този факт е изкл. рядко но го има ). и сега вече това което най-много ме притеснява е че когато си вкарвам колата в гаража(и не само ) след като си е загряла и работила дълго време дори и от дълъг път, слизам да отворя и в един момент се чува форсиране на двигателя и оборотите от 850 си скачат на 1000и си стоят така . температурата на двигателя е ок, маслото е над 100градуса , няма вкл. перки , климатици или каквото и да е било .Последния път си викам ще си правя експеримент .. не я вкарах а я поразходих малко и след това нямаше такъв ефект .

Идея си нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали имаш филтър за твърди частици ! Като се позадръсти малко, компа решава да вдигне оборотите за да изгори малко саждите...Да не би да е това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Всичко си е 0к, не ми е направило впечатление при мен да има повишаване на оборотите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.