Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Това гледахте ли го по новините вчера?


Цецо75

Recommended Posts

http://www.btv.bg/videos/novini/video/2 ... N_kod.html

 

Дали е възможно наистина да стане? Ако е така, това е наистина сериозен пробив в сигурността, защото досега се смяташе, че без пин код картата е неизползваема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мног исках да кажат коя е банката, ама не им стиска.

Когато е за хубаво - не казват. Било реклама и е забранено.

А когато е за лошо - пак не казват. Антирекламата също ли е забранена?

Тези приказки за "стари" и "нови" терминали са глупости. Нали не мислите, че решенията за транзакция ги взема терминала в магазина?

И не съм сигурен дали само банката е виновна или и системата "Борика"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ме питате сега вече интересуващите се от станалия фал знаят и ще пробват. От една страна е хубаво да се пополязира но от друга не ми харесва и ме ужасява факта че вече за крадците ще са интересни и такива карти . ако питате мен си е рекламен трик . От известно време всички банки вече предлагат карти с чип , а преди смо някои .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то проблема е, че май се е случило на карта с чип.... Аз поне така разбрах. А те се водеха хипер-мега-сигурни.

 

Аз не разбирам много, точно от ПОС терминали, ама така отстрани като го гледам, не е виновна банката, а самия ПОС терминал. Щото одобрението на транзакцията наистина става от банката, ама отговорността по ауторизацията и автентичността на клиента не е на банката, а на терминалното устройство. По някаква прична, някой терминали разглеждат карта с блокиран пин код, като карта без пин код (има и такива от по старите кредитни, които работеха без код, на доверие). Поне така ми се струва чисто лаически като го гледам. А това си е сериозен проблем....

 

В случая е добре да се шуми, щото щом btv го знае, значи бандюгите го знаят от години преди това. Та добре е хората да знаят, че пин кода не е защита... или поне така се оказва, ако това дето ни показват е вярно. Щото и на журналистически "интерпретации" сме се нагледали, ама това изглежда достоверно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно ако наистина е вярно, а не е изолиран случай. Аз съм си блокирал, без да искам, дебитна карта точно на ПОС терминал :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката мисля е следната. За да се изкара пос-терминал се изискват един тон бумаги от търговеца. Ако там контролът е поотпаднал и вече е "по-лесно" бай Х да си изкара терминал.. кофти. Ама то под път и над път вече ПОС-терминали като гледам - то трябва една армия 'одобрители' да ги следи, така че ми звучи малко като омагьосан кръг и възможност за 'лошите'. А добре знаем как се случва - яде се баницата, а пък после всеки се прави на ни лук ял, ни лук мирисал. Внимавайте! Аз на Пос-терминал не си давам картите. Да - ретрограден съм и всички ме обвиняват че съм 'бахти пенсиата', но мисля че си спестявам нерви и разправии с банките. Докато мога - ще карам така. Но далеч не смятам, че всеки е така - така че - трябва да се шуми и обсъжда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Практиката мисля е следната. За да се изкара пос-терминал се изискват един тон бумаги от търговеца. Ако там контролът е поотпаднал и вече е "по-лесно" бай Х да си изкара терминал.. кофти...

За да получиш ПОС терминал и правото да работиш с него е нужно:

1.Да имаш регистрация в АП, т.е. да имаш фирма.

2.Да имаш реален търговски обект или офис.

3.Да имаш банкова сметка.

4.Да попълниш Молба в кой да е клон на банката, в която ти е сметката, най-добре да е точно в обслужващия те клон.

5.Да договориш с банката % комисионна (банката прибира % от продажбата).

6.Чакаш от 2 дена до 2 седмици (грубо), в зависимост дали имаш "човек" в банката.

7.Идва фирма, подизпълнител на банката, която ти инсталира ПОС устройството.

8.Същия представител на фирмата е длъжен да те обучи за работа с устройството, да те запознае с видовете карти и начина на разпознаването им, вкл. и срещу фалшификация.

 

Банката не е собственик на ПОС устройството, независимо, че на него обикновено пише името й. Тя има картов център, който обслужва съответно само проблеми и въпроси, свързани със самите карти.

 

С други думи, всички точки от 1 до 8 могат да бъдат изпълнени и от някой мошеник.

 

При мен имам ПОС устройство. С каквато и карта да дойде някой да плаща, ПИН кода е задължителен. Едно време май не беше така, съдейки по надписите с предупреждение на колонките на Ромпетрол, например, че за всяко плащане ще трябва да се въвежда ПИН. Предполагам всичко е до настройка на самото ПОС устройство.

 

Иначе за репортажа. Не знам защо не казаха коя е банката, издала въпросната карта. Наскоро гледах друг репортаж, пак в новините, в който по сигнал на клиенти беше направена проверка за годността на някои храни и начина на съхранението на други в една верига магазини. Пак не й казаха името. Макар, че от видео материала човек може да я разпознае, стига да е клиент там. Може пък да има някакъв закон, който да забранява подобни подробности, знам ли... Въпреки, че щом вестниците могат да тръбят гръмки заглавия, защо да не може телевизионна медия да не каже едно име? А ако не може медията, защо госпожата от репортажа не казва на коя банка е клиент? Нали утре, ако тя гледа нещо подобно, би искала да знае къде и в кого е текущия проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на плакатите в офиса на банката се вижда коя е :mrgreen:

Прокредит smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вестниците рядко дават имената на фирмите. Страх ги е да не ги съдят за нанесени щети, защото никога не са 100% сигурни в достоверността на информацията си. Така си връзват гащите - хем хвърлят медийната бомба и си качват гледаемостта/тиража, хем никой не може да им търси отговорност. Жълтък отвсякъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то в БГ всичко е така . За всяко нещо се лае и после затишие. И нищо се не прави ...

Както е казал народа - " всяко чудо за три дни". Манталитет. Затова сме на туй дередже. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.