Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цените на винетките били дискриминационни....


Цецо75

Recommended Posts

http://news.ibox.bg/news/id_1319067284

 

Месечният размер на таксата да не надвишава 10% от годишния размер, седмичният размер да не надвишава 5% от годишния размер, а дневният размер да не надвишава 2% от годишния размер, поискаха от КЗД.

 

Демек според КЗД, ако годишната винетка запази цената си (така ни обещаха от правителството), месечната трябва да падне на 6.70лв (при 25.00 лв сега), а седмичната на 3.35лв (при 10.00 лв сега). И да се въведе дневна която да струва 1.34лв. А познайте какъв срив в продажбите на годишни винетки би придизвикало това.

 

Вече виждам и решението на проблема. Цената на годишната ще стане 250лв. и всичко си идва на мястото. И правителството и КЗД доволни. Ние също следва да сме доволни, щото комисията успешно ще ни е защитила от дискриминация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,

 

защо все така с рогата напред!??! Защо не видя положителното в решението, а веднага се търси отрицателното? Според мен са прави - в момента месечните и седмичните винетки са нереално високи. Резултата е че хората предпочитат да се разсеят и да карат без винетка което не вкарва никакви пари в пътната агенция. А, доколкото знам, глобите отиват в друга касичка. Та не се знае дали събираните суми ще паднат или ще се качат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък вие що решавате, че съм с рогата??? Стига сте ме нарочвали вече.... тоя път съм кротък.

 

Аз просто ви давам пример за един параграф 22 при това с усмивка за икона, демек весело ми е да гледам... ама що ми е весело и аз незнам...

 

Ясно е, че има нещо сбъркано в цената на винетките. Какво правим после:

 

1. Сваляш цената на всички други освен годишната - ама тогава приходната агенция ще събира в пъти по малко пари, което се предполага, че е лошо.

 

2. Да вдигнем годишната в пъти.... което се предполага, че е лошо.

 

3. Нищо не правим.... което се предполага, че е лошо (щото освен годишната, другите са нечестно скъпи), а и се оказва, че е незаконно. В последното не съм сигурен, защото това държавата сама на себе си да обяснява, че е сбъркала си е нещо странно от където и да го гледаш...

 

Всъщност то е почти ясно какво ще стане... нищо. Което за тия дето ползват годишни е ОК, ама за другите... не особенно.

 

Та кое ми е с рогите....???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

1. Сваляш цената на всички други освен годишната - ама тогава приходната агенция ще събира в пъти по малко пари, което се предполага, че е лошо.

...

 

Това вече го коментирах в предишния пост. Що се отнася до рогата - ами часта от поста ти за вдигането на годишната винетка. Веднага пишеш най-лошия вариант, все натъртваш на негативното. Затова хората приемат, че си с рогата напред. Ако приложим приказката за чашата която е полу пълна/празна ти задължително ще напишеш, че е полу празна smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има страни с най-кратки винетки от по няколко месеца (и то доста скъпи), ние тук се чудим колко да струва дневната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,

PRR е прав, аз бих го казала така дори: Самата чаша не е важна, мисълта трябва да бъде "Съдържанието на чашата ми е достатъчно."(Пък ако ще и да има една капка само, по простата причина че идеално празна чаша няма - инженерното мислене така казва :) )

Икономически погледнато - в нещо по-евтино винаги има някаква уловка, хайде да го кажем така: Има някаква "закачка".

Нали никой не си мисли, че неща от рода на 0% лихва, 0ст. на минута и "Кола на цената на една кутия цигари на ден" са истина. Това са просто трикове за да преглъщаме по-леко л....та които ни се сервират. По този повод, ще ви разкажа любимия си виц:

OFF:

****

Един българин и един американец отиват при Свети Петър. Той им обяснява:

- Вижте сега, вие сте грешници, тук при нас има два ада - социалистически ад и капиталистически ад. Давам ви право да си изберете къде да ви настаня.

- А какви са разликите?

- Ами в капиталистическия ад ядеш по една кофа л...на на ден, а в социалистическия - по три кофи л...на на ден.

Мислил американецът и казал

- Аз цял живот съм прекарал в капитализма, искам да продължа по капиталистически път - прати ме в капиталистическия.

Мислил българинът и,..

- Ами аз цял живот бях в социализма, ами... искам и аз както съм си свикнал - прати ме в социалистическия.

Подписали документите, и ги отпратил по дестинациите.

След две седмици се срещат. И българина пита:

- Е как е при тебе.

- А при мене е добре. Както на Земята. Всяка сутрин точно в 6 часа пристига кофата, изяждаш я и цял ден си свободен.А при теб как е?

- А, и при мен е същата работа като на Земята. Кога кофи няма, кога л...ната не достигат, дотук минавам между капките.

****

Та мисълта ми е - всичко е въпрос на приемане на действителността. Който не искаше да я приеме, позамина на запад, някои се върнаха. Където и да си -тва е пАлАжението.

Приятна вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно предаването на емоциите не ми се отдава.... Трябваше ли да направя мнението разноцветно, да го окича с 300-400 усмивки та да излъчва повече позитивизъм???

 

Ок съм си, не се притеснявайте, чаши полупразни при мен няма. Има пълни и празни... за кратко smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок съм си, не се притеснявайте, чаши полупразни при мен няма. Има пълни и празни... за кратко smile159

 

хахаха smile159

идват празници , Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стане, да знаете, че нямам нищо общо. Откъде да знам, че четат форума гадовете smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам , защо не приобщят пътните такси към горивото - колкото повече караш , толко повече плащаш и така няма да ти се налага да си облепяш колата с лепенки (освен тез от събора) , хем държавата ще си прибира пари и няма да има фалшификати ... сега всяка 5 сигурно е фалшива особено тез камионджийските , а при поскъпване сигурно всяка втора от всички ще е фалшива .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих подкрепил с две ръце винетките да идат в коша заедно с цялата администрация около тях, а горивата да се обложат пропорционално с пътна такса. .

 

Да се оправят и сборовете от горивата, разбира се.

 

Така с един куршум ще се убият няколко зайци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това предложение се приеме София ще е блокирана от тирове, камиони и сие с месеци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не можеш да обложиш горивата с пътна такса е ясно. Това е скрит акциз и от Европа ще ни резнат веднага. Но нищо не пречи, част от акциза, който се начислява в момента да отива директно в Агенция Пътища. Това си е преразпределение вътре в държавния бюджет и може да се направи...И наистина ще е много справедливо.

 

Ама то може и парите за пенсии да са само от НОИ. Може парите за здраве да са само за здраве.... много неща може. Ама друг път....

 

И преди пак да ми скочите на ушите - НЕ СЪМ НЕГАТИВИСТ, ПРОСТО РЕАЛИСТ smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Някой има ли идея, къде отиват онези над 50% от крайната цена на литър гориво, които са акциз? Къде отива "Данък МПС"? Къде отиват приходите от "Винетен Стикер"? При тази факти, би трябвало да няма нито дупка и да не живеем в смог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това риторичен въпрос ли е?

 

Отговора де юре се съдържа в документа наречен "държавен бюджет". Де факто отговора го виждаш около теб.

 

Дали е правилно или не... е тема на много дълъг разговор, след който аз ще бъда обявен за "песимист с рогите напред".

 

Идат празници, гледай чашата да е пълна и това е. След празниците пак ще се ядосваме smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ако наистина увеличат винетките дали ще потвърдим брадясалия виц:

"Когато по света вдигат парното, хората свалят правителството, в България - свалят радиаторите"

smile091 smile091

Ще видим.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че винетките вече са пуснати в продажба, не виждам смисъл да се коментира поскъпването им. Цената е същата като миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.