Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доливате ли масло (TDI)?


tonio

Recommended Posts

Въпросът ми е основно към колегите с по-новите дизели.

Вече трети пореден път по средата на интервала за смяна (7500 - 8000км) си доливам по 400-500мл. Колата е Octavia 2 1.9PD, на 86000 и я карам от нова. Върви нормално, гори нормално - нищо обезпокоително. Просто по някое време си казва check oil level и маслото е на долния край на зоната върху щеката. Сипвал съм и Castrol и Shell - все същото. smile049

 

Имам приятел с O2 1.6CR DSG Facelift, която е на малко на 40к - той си долива даже по два пъти...

Ще ми се събера повече мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О1 90 коня, ако я карам без да я гоня, за 15000км не доливам. Сиреч не стигнала минимума на щеката.

На О2 същата като твойта - засега 2000км маслото не е мръднало, като дойде време за смяна ще видим колко е изяла.

 

И на двете коли наливам Motul.

 

Имай предвид, че аз при смяна пълня до максимума на щеката. Някой казват, че не трябвало... ама аз така правя. Ако си сменял в сервиз и не са ти наляли догоре... може и затова да е светнал чека по-бързичко.

 

Имай предвид, че ако настъпваш колата е нормално да яде масло. Така един приятел все ми мрънкаше, че неговото ТДИ харчело масло. Бе гледам го аз, отзад няма да пуши, мотора вътре свети, мърка си... Ама като ме качи да ме вози веднъж до морето, ми побеляха кокалчетата да стискам дръжката на вратата. То оборотите от София до Бургас си седяха перманентно близо до червената зона. Шашава работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз имам фабия 2 1.9 тди 105 конски сили и я карам с кастрол 505 01 и на 15 хиляди доливам 400 грама. Когато сменям масло винаги го пълня до максимума, защото маслото по-бавно се износва и е нормално да си ги хапва. smile048 smile159 s_flag smile168 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята сега направи 11к км от предната смяна и е малко над средата... Ако започне да го хапва ще го сменя на 12500. Не съм доливал, колата е на 166к км, чипосана и не се жали много понякога smile048 Сменяйте марката масло явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, моята е омаслила турбото от студената 4ас картерни газове,можеби затова губя малко масло . smile048 s_flag ](*,) smile012 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е основно към колегите с по-новите дизели.

Вече трети пореден път по средата на интервала за смяна (7500 - 8000км) си доливам по 400-500мл. Колата е Octavia 2 1.9PD, на 86000 и я карам от нова. Върви нормално, гори нормално - нищо обезпокоително. Просто по някое време си казва check oil level и маслото е на долния край на зоната върху щеката. Сипвал съм и Castrol и Shell - все същото. smile049

 

Имам приятел с O2 1.6CR DSG Facelift, която е на малко на 40к - той си долива даже по два пъти...

Ще ми се събера повече мнения.

 

Нормално е да долееш до 500мл.пред смяна при РD,но зависи от маслото.При мен на Октито съм доливал само с Кастрол.С Шел не ми се е налагало.При Супърба съм с масло-Кастрол, вече 14хил.,нивото си е същото,но пък е КР.Зависи си от стила на каране,въпреки че не съм от най-кротките. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

 

Ще си карам и свиркам сега, а на следващата смяна - друга марка масло, предполагам ще пробвам или Motul или Repsol. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Супърб TDI-CR - вече 41000 несъм доливал нито веднъж, все си има. Карам го с Кастрол и доста го настъпвам по магистралите (180-200).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI - PD 105 к.с. не съм доливал и нивото на щеката не мърда за 12к километра автомобила е на 117 000 км (взех го на уж 105к).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9TDI-PD 105 к.с. - долял съм към 400ml някъде, а сега не съм го гледал, може и повече да станат, но не повече от общо 600ml - 12 500км от смяната на маслото. 39 000км е колата. Предстои ми смяна скоро.

 

И аз доливам, така да се каже. С шелското масло ми харчи към 1 литър от смяна до смяна.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.