Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Марки и видове моторни масла - резултати


felicialx

Recommended Posts

Абе по принцип на такива снимки не трябва да се има много вяра. То на половината от тях имам чуството, че са ползвали не моторно масло, а съдържанието на селската ни тоалетна.

 

Даже и с М10Д да подкарам колата, мотора няма да изглежда толкова трагично. Няма начин марково масло да се докара до такова състояние, пък било то и най-евтиното на пазара. освен ако не е някакво гаражно менте де.

 

За да изглежда по подобен начин един мотор, това масло трябва да не е сменяно поне 300 000 км. Или което е много по вероятно, са омешали вода и масло. С друго не мога да си обясня тия съсиреци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , на която и да е макаронаджийка като и отвориш мотора изглежда по подобен начин ... просто в Италия "обичат" да си сменят маслата "често" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , на която и да е макаронаджийка като и отвориш мотора изглежда по подобен начин ... просто в Италия "обичат" да си сменят маслата "често" ;)

 

Mай грешиш. Това беше преди 20г. при новите модели. Ела и виж някоя от 7-те дет са над 20г. как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , на която и да е макаронаджийка като и отвориш мотора изглежда по подобен начин ... просто в Италия "обичат" да си сменят маслата "често" ;)

 

Прав си, че жабарите не си падат по редовното обслужване на колите. Но аз си падам по южнячки, какво да правя, последните ми 3 коли все са от там smile168

 

Последната, ти я знаеш, си беше с фабричния ангренаж и ролки, а километража е на 200 000! Но такова чудо като на снимките - няма.

 

На живо съм виждал Опел такси италиански с несменяно масло 150 000км. След като отворихме капака на главата, отдолу всичкия метал лъщеше като огледало! Вярно, маслото беше катранено черно, но такива парцали и съсиреци няма.

 

Единствения път, когато съм вижал подобен кенеф под капака на главата, е при омешана вода и масло.

 

Но да се обвини масло elf,castroll l че причинява подобни грозни картинки е несериозно. Сега, че има по-хубави и по-лоши масла е вярно. Но това на снимките не е нормално за, което и да е масло.

 

Просто не приемайте тези снимки като меродавен тест за марки масло, това искам да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ето днес снимах една Октавия 2 1.6MPI на 72000км. Така изглежда отвътре, има лек нагар. Обслужвана е само в ЕТ.

 

http://picbg.net/u/48572/43894/610575.jpg

http://picbg.net/u/48572/43894/610574.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.