Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте форумци!


baitoz

Recommended Posts

Здравейте!

След дълго умуване и избиране се присъединявам към хората собственици на Шкода. Днес си купих Октавия 1.8i - 1999. Първите ми впечатления са добри макар, че по моята има доста забележки - Централното заключване на левите врати не работи, а на десните много рядко но самоволно по време на движение се задейства, като гледам и релето на мигачите в бутона за аварийните светлини е за смяна. Двигателят работи малко нестабилно стрелката на оборотомера се колебае, а от ауспуха мирише на неизгорял бензин. (сигурно свещите са дали фира?). По окачването няма забележки. Купето с малки изключения е ОК. Утре ще я карам на сервиз за ремъци, ролки, филтри и масло, а като се постопли времето ще пръсна вратите да видя каква е хавата с централното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много километри

пък ако си допълниш профила или кажеш от къде си може и някой колега да ти помогне за

текущите проблеми :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!!!Честито и със здраве да си я караш и да те слуша с много километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,да си я караш със здраве и много безаварийни км. 2010 карах на един приятел шкодата със същия мотор от София до Синеморец и много бях впечатлен от вървежа-бързо ускорява и стабилно повдение на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! s_flag Като си я взема утре от сервиза ще почнат въпросите. Дребни но досадни проблеми по салона. ](*,) Предишните собственици са били мизерници и мързеливци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, добре дошъл в сектата!!! s_flag Дано много да те слуша и много да върви, и само гориво да и сипваш!!! И аз съм със същата прахосмукачка. Изключително съм доволен, макар че и аз имам подобни проблеми със заключване на задна лява врата - от време на време не се заключва, и това със мириса на бензин от ауспуха - всичко ми е сменено включително свещи и ламбда сонда и пак... Ама не го отчитам като голям проблем, освен съмненията че влияе на разхода, който си е голям (поне в града). Но засега си карам така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото, ангренажен, пистов ремък, водната помпа и тя беше тръгнала, ролки и обтегачи, всички филтри - майсторът каза, че от горивния кал е текло, свещи, акумулатор, двата тампона на макферсона и на кормилната щанга един - сега през дупките върви перфектно и две гуми - глобата е 1000-ка до тук. Почнаха да излизат скритите от продавача дефекти - вентилаторът на радиатора (по-малкия) беше стопил направо перката , счупен е пепелника, плафона на багажника липсва. Това, което най-много ме притеснява е неравномерната работа на двигателя, миризмата и черното петно под ауспуха - ще я покарам малко така и ще я закарам да я закачат на компютър. Май ще се разделя и с ламбда сондата :( Най-дразнещото е неработещото централно на предната лява врата (явно е пипано защото и патрона на ключалката превърта) - оттам не мога да я заключвам и отключвам с алармата, също от там не работи явно и зумера за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първата част от "ремонта" всъщност са си консумативи и е нормално при кола нов внос да се сменят наред. Другите неща вече са неприятни, но повечето вероятно си ги видял при огледа, така, че би трябвало да си подготвен. Виж ако не си ги видял и си разчитал на коректен продавач... добре дошъл в България. Тук като купуваш кола гледаш, пробваш, тестваш, щото такива кенефи има по пазара, че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее днес най-накрая имам вече добре работещ двигател. smile152 Смениха ламбда сондата и MAF сензора и вече карам съвсем друга кола. Оборотите се закрепиха, вече и не дими отзад като ЗИЛ на баир. Няма го вече и умопомрачителния разход от 20-25 л./100 км. Досега сметката е 1500 лв. Останаха проблемите по интериора - там като гледам 100-200 лв. ще ме оправят. Само ще отида при търговеца и ще му е.. майката. smile045 Майсторът, при който я закарах си я спомни и каза, че са я закрепили криво ляво колкото да я продаде онзи миндил. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще отида при търговеца и ще му е.. майката. smile045

 

Свиркай си. Не си първия, нито ще си последния. А и при следващата ще внимаваш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че си оправил проблема. :smt017 А търговците е ясно, че 90% правят така за да си продават колите. smile175 Не че ги оправдавам, обаче ако трябва те да сменят всички консумативи и сонди и т.н. и ако да речем си купил колата за 4000-5000 лв. щеше ли да купиш за 6500-7000 лв. - едва ли. И те така - закърпват колкото да продадат пък после купувача да си сменя каквото намери за добре. Радвай се, че не е нещо по-сериозно. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.