Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се обучава ключ ???


simichoil

Recommended Posts

Колеги, писна ми да се разправям с лизинговата компания - да ми дадат втория ключ за колата и си купих от друга кола. Някой може ли да ми каже стъпка по стъпка как става обучението на ключа, за да може да пали колата с него. Намерих си "острие" което ще ми нарежат - остава само да се обучи - за имобилайзера и центр.откл. Кабел имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е да имаш пин кода. После е май е лесно. Иначе ще трябва да ходиш на ключар и да кихаш 100 тина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде е този пин код ????? Като ми даваха колата имаше едно бяло листче с някакво номерче....в пластмасова кутийка...това ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде е този пин код ????? Като ми даваха колата имаше едно бяло листче с някакво номерче....в пластмасова кутийка...това ли е?

 

Да, точно това трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, на пластмасовото листче има няколко кода, на теб ти трябва този които се "изтрива" и е от четири знака

 

И след това ???? smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след това ???? smile009

 

Колегата Storm е след това, той го прави последно smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е самата процедура. Четох някъде че има начин и с Ваг-Ком да се направи....а дори и за комбинация с оригиналния ключ - една процедура от 5-6 стъпки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С vag-a се прави де. Ама не съм го правил, затова не смея да давам акъл. Ако никой не ти отговори, ще питам едни познати, да видим ще открехнат ли завесата.

 

Знам само, че като имаш кода е лесно.

 

P.S.

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/key-matching.html

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... y_Matching

 

Всичко това правиш на твоя отговорност, нали знаеш? В смисъл, че ако изтриеш всички ключове и не можеш да обучиш нови, ще се вкараш във филм smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С vag-a се прави де. Ама не съм го правил, затова не смея да давам акъл. Ако никой не ти отговори, ще питам едни познати, да видим ще открехнат ли завесата.

 

Знам само, че като имаш кода е лесно.

 

P.S.

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/key-matching.html

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... y_Matching

 

Всичко това правиш на твоя отговорност, нали знаеш? В смисъл, че ако изтриеш всички ключове и не можеш да обучиш нови, ще се вкараш във филм smile168

 

Цецо75 вече ти е отговорил...

 

там където е "XXXXX" пишеш пинкода от полето което се изтрива но с една нула от пред!

пинкода ти е със четири знака но ти трябва да въведеш петцифрено число, за това се прибавя тази нула от пред:

ако кода ти е 1234 добавяш нула и става 01234

[select]

[17 - Instruments]

[Login - 11] (In some newer vehicles use [16-Security Access] )

[use 7-digit PIN/SKC]

Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code.

[OK]

 

 

VCDS will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX".

[Do It!]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно уточнение - vag-com са доста версии. С някой от по старите нещата не се получавали баш така :) Гледай да е VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите...

Само че при мен се оказа че кода не е 4-цифрен а Буква и 7 цифри.

 

В цитата по-горе е написано : [use 7-digit PIN/SKC] .... Enter the 7-digit PIN ......

 

т.е. излиза, че пина трябва да е 7 символа. И още нещо, не знам защо си мислех че пин кода е на бяла пластмасова пластина, но явно бъркам със старите - ето как изглежда моя :

 

post-1803-138453352734_thumb.jpg

 

Това всъщност е кода нали ??? И не се трие а си се вижда нормално.

 

Поздрави и мерси още веднъж на отзовалите се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам, аз такова нямам и на двете коли... Италианците не пазят подобни ненужни неща :) На едната един хакер закачи кабела и изчете кода. На другата си имам два ключа.

 

Кода може да е или 4 или 7 цифри. Старите са с 4, новите с 7. Там в ония линкове дето ти постнах по - горе пише, че ползваш или единия или другия... Начи това трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.