Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ще ми опират ли новите гуми 195х65х15


dj_nako

Recommended Posts

Ще ми опират ли новите гуми които са 195х65х15, тъй като не успях да си намеря 195х55х15 с каквито съм сега. Колата е шкода фабия мк2 фейс 2011.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми опират ли новите гуми които са 195х65х15, тъй като не успях да си намеря 195х55х15 с каквито съм сега. Колата е шкода фабия мк2 фейс 2011.

 

Новите ти гуми са само 4 см по-високи!!! Ти как мислиш :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид и грешно показание на километража !

При 100км/ч на таблото, ще се движеш с 93км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми опират ли новите гуми които са 195х65х15, тъй като не успях да си намеря 195х55х15 с каквито съм сега. Колата е шкода фабия мк2 фейс 2011.

 

Новите ти гуми са само 4 см по-високи!!! Ти как мислиш :-k

 

Не вярвам, че ти точно го написа :-k

 

195 - Ширина

55/65 - Височина като % от ширината = 107.25/126.75mm

15 - вътрешен диаметър

 

Така погледната радиуса на гумата ще е с 9.5мм по-голям, или диаметъра с 19мм

 

Дали ще опира? Няма производител на серийни автомобили който да не остави такъв запас.

 

Това колко грешно ще показва скоростомера можеш да провериш ТУК. Принципно километража показва повече от реалното, т.е. няма нужда и за това да се притесняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, подобни въпроси ги чувам постоянно и то поради причината, че другият размер е по-масов и евтин! Ок, ще ги сложи и после...

- ще е адски грозна гледка

- ще му лъже скоростомера

- като се вози сам може и да не опира ама като седнат още хора е сигурно :!:

 

Ако колегата е искал да замени размера с друг за зимата, то той е 185/60 R15 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сметнах точно-20мм.т.е. 2см. в повече! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно: радиуса +19mm, d +38mm :D

 

:smt017

 

Изял съм една 10ка ](*,)

 

Пак е почти нулев шанса да опре. За справка - аз скочих от 195х65х15 на 215х55х17 и ... опира само външния борд и то поради ширината. На височина проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сметнах точно-20мм.т.е. 2см. в повече! :-k

Явно съм в грешка.Ето какво показа калкулатора:634,5-595,5=39,0мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно: радиуса +19mm, d +38mm :D

 

:smt017

 

Изял съм една 10ка ](*,)

 

Пак е почти нулев шанса да опре. За справка - аз скочих от 195х65х15 на 215х55х17 и ... опира само външния борд и то поради ширината. На височина проблем няма.

 

....ама си с подложки на пружините за да е по-висока! :D ...при теб е + 34 мм а при него + 39 мм и то на Фабия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 2004 год - 195 х 65 х 15 - ОПИРАТ но не в покой а при потегляне. При потегляне - колата се накланя назад и гумите опират в подкалниците и стържат отвратително. Пробвал съм с 195/65/15 и 225/45/17 - които са еднакви по височина. В покой - ме деляха само 3-4мм от гумата до подкалниците.

Извода всеки да го прави сам. Това е положението при Фабия 1. За Фабия 2 нямам идея как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е голяма тъпотия-да смениш заводския размер на гумите

лично мнение

без значение дали ще опират или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ама си с подложки на пружините за да е по-висока! :D ...при теб е + 34 мм а при него + 39 мм и то на Фабия!

 

Аааа... НЕ! [-X

 

19.5мм е разликата в радиуса! Другите 19.5мм са от другата страна и не оказват влияние smile049

 

А дали опират или не - вижте стандартните размери предлагани от Шкода. Надали този който колегата е сложил е най-големия. Със сигурност има поне 16ки за неговата кола.

 

Аз прекратявам спора по темата и отивам да smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

19.5мм е разликата в радиуса! Другите 19.5мм са от другата страна и не оказват влияние smile049

 

 

Наистина от оста на джантата само 19.5 мм ще отиде гумата нагоре, но неможеш да отречеш, че ще е многоооого грозно с тази висока гума! :D

При теб е нископрофилна гума и стои красиво!

 

Колегата ще каже дали опират като ги сложи, а аз го моля да снима колата с тях :D

 

п.п. Може и на 205/40 R17 ако иска като RS-а и диаметъра е точен

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.