Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въртящ момент на притягане Шкода Фелиция 1.3 MPi


milenkataa

Recommended Posts

Интересува ме въртящият момент на притягане на болтовете и гайките на Шкода Фелиция 1.3 MPi

 

ако няма възможност на целия автомобил по - специално ме интересува предното окачване (мост) :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си някоя от книгите за Фелиция/Фаворит и вътре има таблици кой размер болт на какви Nm се натяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

http://skoda-felicia.5go.ru/

От тук можеш да намериш всичко което ти е необходимо като информация за ремонта на колата - има един недостатък на руски е . :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен.за да не пускам нова тема,защото имам сходен проблем.интересува ме момента на затягане на гайката на предната главина,защото сменях маншон на външното каре и незнам с каква сила да я затегна.колата ми е шкода фелиция 1999 година с 1.3 МПИ ако има значение това.в две книги гледах в едната пише 90 нютон метра а в другата 280 разликата е доста голяма,в руския сайт не открих да пише точно за тази гайка.моля за помощ че е важно това съединение.благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90Nm = 9,2kgm.Това е стойността.Но за да си сигурен че е стегната както трябва,затягаш я здраво и като усетиш че почва да се къса връщаш малко и готово. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Но за да си сигурен че е стегната както трябва,затягаш я здраво и като усетиш че почва да се къса връщаш малко и готово. smile091

Ясене, лафа е : Стягаш до скъсване и връщаш четвърт назад.

отговор: Аз го скъсах, ела сега ти го върни четвърт назад.

п.п. Така се регулира хлабината на лагера на главината.

 

Сори за спама :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го стягах с динамометричен ключ обаче ми се видя много слабо затягането а няма никакво осигуряване на гайката.пък и разликите в двете книги са доста големи и незнам как да я стягам тази гайка.с ключа я стегнах на 90 N.m

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има осигуряване - ако си загледал гайката е елипсовидно сплескана в горния край , а инак аз стягам с разтегателен ключ за гуми докато спре да поддава , защото ако я насилиш с някоя двуметрова тръба после трудно се отвива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.