Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

теч в багажника


rosso666

Recommended Posts

Колеги имам теч в "чекмеджетата " на багажника (Форман).

От някъде се събира вода в двете скрити просранства,от къде може да е че аз не се сещам.

Благодаря предварително. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на 100% сигурен, че за Формана е както при Фелицията (нищо, че Гената нарича Фелата ми "объл Форман" :lol: ), но ще ти кажа при мен откъде течеше: уплътнението на единия ми стоп се беше прецакало и зад пластмасата водата се събираше в "тайника" или "чекмеджето" или както там се нарича. Другото място на протичане, което открих, е около гърловината на резервоара. Тръбата, водеща до самия резервоар, минава през страниците на калника и при нарушено уплътнение, жизнерадостно се стича в "тайника". Възможно е да ти е скапано и уплътнението на малките прозорчета на комбито и оттам да влиза в калника.

Успех с откриването на проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и според мен е от уплътнението на стоповете,защото проверих тръбата на резервоара и беше суха.

Проверих и прозорците и там нищо.

Ако и някой друг има наблюдения върху проблема ми да пише .

Колега а ти как реши проблема с теча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година бутилката на Фаворита се покриваше с вода т.е. легена за разервната гума се пълнеше до горе и аз почнах с подмяна на уплътненията на стоповете , после с оглед на всички възможни пролуки и на края вдигнах уплътнението на капака и корите на колонките и ясно се видя следата по прахта - някак си се каптира водата , която се стича и влизаше в багажника през П-образния профил за захващане , след което хванах две туби силикон , напълних профила и го монтирах отново и за сега багажника е сух ... същото се случваше и с уплътненията на задните врати и се събираше под седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не разбрах само кой е тоя "П"-образен профил??

Там където се захваща уплътнението ли?

ТРябва да сваля уплътненията на петата врата ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тва 120л брат няма теч нищо не пълни.Стрижа из локвите и не ми дреме. s_flag майтапа на страни,иаз мисля че е уплътнението на стоповете,щото мой приятел имаше същия проблем.Е там пък влизаше и от предното стъкло някъде.То май един колега беше писал за това преди време.Успех с проблема smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнението на задния капак е кух О-образен профил , който е излят върху някакъв пружинен метален скет с П-образен профил и посредством който се нахлузва върху един метален ръб на купето ... та тоз профил се разхлабва ли с годините и с броя сваляния не знам , но след като го залепих със силикон спря да се пълни багажника с вода.

На Формана пък имах две места точно зад гумата , където беше изгнило и там непрекъснато хвърляше , но след обилно количесто влакнест кит и силикон спря ... може и сглобката между калника и колонката под стопа да пропуска , но трябва да се гледа и да се тъсят следи по прахоляка под корите smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моето решение за уплътнението на стопа беше много "просташко", защото нямах силикон - използвах лепило "Бизон", което е полихлорипреново лепило - от типа на "Хелметекс" - и го намазах върху уплътнението. Засега държи, ма най-добре си е с ново уплътнение или силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнението на задния капак е кух О-образен профил , който е излят върху някакъв пружинен метален скет с П-образен профил и посредством който се нахлузва върху един метален ръб на купето ... та тоз профил се разхлабва ли с годините и с броя сваляния не знам , но след като го залепих със силикон спря да се пълни багажника с вода.

На Формана пък имах две места точно зад гумата , където беше изгнило и там непрекъснато хвърляше , но след обилно количесто влакнест кит и силикон спря ... може и сглобката между калника и колонката под стопа да пропуска , но трябва да се гледа и да се тъсят следи по прахоляка под корите smile049

Абе при мене нема изгнило ама имам чувството че има фабрични "дупки" в тези кухини(на дъното).Та дали не е от там ,кофтито е че сега зимата не ми се занимава.

Понамазал съм с грес та да не ръждяса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.