Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Стойността на акта за шофиране с изтекла книжка?


Johnny

Recommended Posts

Здравейте. Не съм видял, че ми е изтекла книжката и за беда ме спряха и ми написаха акт. Някой знае ли каква е глобата и взимат ли точки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми от това, което успях да изровя от гугъл има глоба и то солена. От 100 до 300 лева, но кой и как определя колко точно нямам идея. Затова питам тук, може някой колега е минал през това. А катаджиите се правеха на ударени, че не знаят колко била глобата и ми подхвърлиха, че около 50 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СУМПС не те прави правоспособен водач,то само го удостоверява. Колега, погледни в акта кой член са написали,че си нарушил и след това провери в ЗДвП какво наказание се налага за посоченото нарушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или не сьм прочел или после поста е поправен,но не разбрах че са ти писали акт :oops:

мислех,че просто си видял че е изтекла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, вече знам със сигурност. Глобата е от 100 до 300 лева в зависимост от това дали си имал предишни нарушения (а то кой няма?). А в моя случай оставам без право да шофирам за 1 месец докато излезе решението и си извадя нова. Изобщо не се обичаме с униформените пичове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, вече знам със сигурност. Глобата е от 100 до 300 лева в зависимост от това дали си имал предишни нарушения (а то кой няма?). А в моя случай оставам без право да шофирам за 1 месец докато излезе решението и си извадя нова. Изобщо не се обичаме с униформените пичове.

 

Ам чи моята изтече 2008 и нямам проблеми. Оня отгората да не се смее от последната проба на чингитата от филибето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако единственото ти нарушение констатирано в акта е за изтекъл срок на СУМПС,то наказанието ти е - глоба 20лева - Чл.185 от ЗДвП.

Не си прав при редставяне на док.

а без док. 5лв до 10лв. :) и зависи кой ги определя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако единственото ти нарушение констатирано в акта е за изтекъл срок на СУМПС,то наказанието ти е - глоба 20лева - Чл.185 от ЗДвП.

Не си прав при редставяне на док.

а без док. 5лв до 10лв. :) и зависи кой ги определя :)

Не разбрах за кое не съм прав.В ЗДвП не е предвидено наказание глоба 5лева за водач на МПС.И двамат гадаем,без да имаме първичния документ-акта на колегата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не гадая. без док. от 5 до 10лв. това 185 е за неупомента глоби при упоменати нарушения като 105 май беше за стъкла.

Ами май гадаеш.Нищо лично,но е редно да се предоставят аргументи.

Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство.Предполагам,че това имаш предвид.

Хайде да говорим аргументирано. Темата на колегата е " стойността на акта за шофиране с изтекла книжка?"

Никъде в ЗДвП не е упоменато управление на МПС с изтекъл срок на СУМПС,при което логично би следвало да се приложи чл.185.

Не съм запознат със съдържанието на акта му.Тълкуванията ми са по това което е посочил в темата си. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не гадая. без док. от 5 до 10лв. това 185 е за неупомента глоби при упоменати нарушения като 105 май беше за стъкла.

Ами май гадаеш.Нищо лично,но е редно да се предоставят аргументи.

Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство.Предполагам,че това имаш предвид.

Хайде да говорим аргументирано. Темата на колегата е " стойността на акта за шофиране с изтекла книжка?"

Никъде в ЗДвП не е упоменато управление на МПС с изтекъл срок на СУМПС,при което логично би следвало да се приложи чл.185.

Не съм запознат със съдържанието на акта му.Тълкуванията ми са по това което е посочил в темата си. :smt017

 

МОМЧЕ АЗ КАРАМ СЪС КНИЖКА ИЗТЕКЛА 2008Г. АКО ИСКАШ ПИК КАЖИ АМА СЪС ЗАКОНА НЕ СЕ ЕБАВАЙ С МЕН. ГЛОБАТА ЗА ИЗТЕКЛА КНИЖКА ПОЧВА ОТ 100ЛВ. АМА ВЪВ ВАРНА АЗ ОПРЕДЕЛЯМ ГЛОБИТЕ. ИСКАШ ЛИ ДА СПОРИМ ?????????????

ТА ДОКАТО СИ ИЗПЛАТЯТ 15000ЛВ СЕЩАШ ЛИ СЕ КАКВО МОГА ДА ПРАВЯ?????????????????????????????????????

Май стъпваш по тънак лед и опипваш положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОМЧЕ АЗ КАРАМ СЪС КНИЖКА ИЗТЕКЛА 2008Г. АКО ИСКАШ ПИК КАЖИ АМА СЪС ЗАКОНА НЕ СЕ ЕБАВАЙ С МЕН. ГЛОБАТА ЗА ИЗТЕКЛА КНИЖКА ПОЧВА ОТ 100ЛВ. АМА ВЪВ ВАРНА АЗ ОПРЕДЕЛЯМ ГЛОБИТЕ. ИСКАШ ЛИ ДА СПОРИМ ?????????????

ТА ДОКАТО СИ ИЗПЛАТЯТ 15000ЛВ СЕЩАШ ЛИ СЕ КАКВО МОГА ДА ПРАВЯ?????????????????????????????????????

Май стъпваш по тънак лед и опипваш положението.

Не желая да споря и нямам какво да кажа.Казал го е Шилер:"Простакът е непобедим!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Простакът е непобедим!"

Като спорши с някого, подобни цитати са си точно обида.

А и на човека не е акт за неносене на книжка, а за изтекла такава. Разбираш български и правиш разлика да имаш и да не носиш и да носиш, ама изтекла нали?

И в по-горен пост

СУМПС не те прави правоспособен водач,то само го удостоверява.

Е, като ти е изтекла книжката как го удостоверява? Вземи и прочети малко законите и тогава пиши. Щом има дата от до за какъвто и да е документ или свидетелство, то той важи само в посочения в него период!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОМЧЕ АЗ КАРАМ СЪС КНИЖКА ИЗТЕКЛА 2008Г.

ГЛОБАТА ЗА ИЗТЕКЛА КНИЖКА ПОЧВА ОТ 100ЛВ. АМА ВЪВ ВАРНА АЗ ОПРЕДЕЛЯМ ГЛОБИТЕ. ИСКАШ ЛИ ДА СПОРИМ ?????????????

ТА ДОКАТО СИ ИЗПЛАТЯТ 15000ЛВ СЕЩАШ ЛИ СЕ КАКВО МОГА ДА ПРАВЯ?????????????????????????????????????

Май стъпваш по тънак лед и опипваш положението.

Запознайте се с новия началник на КАТ - Варна. Има разрешение да нарушава до 15 хил. лв.

Боже Пази България!!!

Аман от самонадеяни и с индулгенции водачи.

Докато му се натрупат 15 хилки представяте ли си???

Пък и той си определя глобите!!! За цяла Варна???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви работи започнахме да се хвалим , че книжката ни била изтекла 2008 г. ... СМЯТАЙ .. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Простакът е непобедим!"

Като спорши с някого, подобни цитати са си точно обида.

А и на човека не е акт за неносене на книжка, а за изтекла такава. Разбираш български и правиш разлика да имаш и да не носиш и да носиш, ама изтекла нали?

И в по-горен пост

СУМПС не те прави правоспособен водач,то само го удостоверява.

Е, като ти е изтекла книжката как го удостоверява? Вземи и прочети малко законите и тогава пиши. Щом има дата от до за какъвто и да е документ или свидетелство, то той важи само в посочения в него период!

1.Ако прочетеш внимателно написаното от мен,ще се убедиш,че никъде не твърдя,че на колегата му е съставен "акт за неносене на шофьорска книжка"-напротив. Хипотезата бе развита от "vankovarnata".

2.Посочи кои точно закони да прочета.Но законите освен да се четат трябва и да се разбира значението им и да се вникне в техния дух и смисъл.

3.Това което твърдя относно СУМПС и правоспособността се подкрепя от съдебната практика-например РЕШЕНИЕ №149/27.1.2011г. на Районен съд Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tyl, прав си. Подвех се по цитата ти. По втората точка, никой не е длъжен да ти обяснява нищо. Работата ми изисква да имам няколко свидетелства за да ме допуснат до работа на определени обекти. Щом нещо е изтекло не го признават поради простата приина, че вече може да не отговаряш на изискванията за ново. Никъде няма текст, че щом веднъж имаш свидетелство за нещо, то ти е валидно до живот, освен ако в него не е посочено това. В самото решение се цитират показанията на катаджията и той казва това, че след като свидетелството е с изтекъл срок на валидност, т.е. не е подновено в предвидения в закона срок, то същото не е валидно за категорията на управляваното превозно средство. А той повтаря това което са му казали и за което глобяват. А решението на съда...кърти мъФФФФки. Впрочем докато не се потвърди подобно решение от най-високата инстанция, то е оборимо.

Все пак твоя пост с решението може да помогне на колегата да си спести санкцията от 100 до 300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви работи започнахме да се хвалим , че книжката ни била изтекла 2008 г. ... СМЯТАЙ .. :smt018

На Ванката изобщо не знам как са му дали книжка, явно наистина е як връзкар :lol: Щом успя да преобърне Шкода 110Р /тази от подписа му/ при майсторско управление само няколко месеца след като я купи... нещо, което аз се опитвам да направя от 10+ г. но все не ми се удава smile049

Иначе книжки все още се купуват у нас, така че книжката наистина не кара колата... всеки божи ден срещам поне по няколко такива такива напазарували си книжките :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям спор се е развил гледам. Глобата наистина е от 100 до 300 лева, поне в София. Ако не е така значи в кат ме лъжат. :) Вече платих 100 лева и на 16.01.2012 ще си взема новата книжка, надявам се. Увериха ме, че ако имаш предишни нарушения размера е 300 лева. Аз естествено имам, но използвал малко връзки. Аз също доста рових по закона и не намерих никъде член, който точно да упоменава в моят случай какво е наказанието и размера на глобата за шофиране с изтекла книжка. За 2010 е имало гратисен период 6 месеца, а сега единственият вариант е да си подал документи за нова и да имаш съответното номерче, което май би те спасило от акта. За това естествено пак няма кой да ти отговори. Мен ме спряха в 04:00 сутринта и господата бяха доста заядливи. Както се досещате не искаха кафенце и ми написаха акт, като ми подметнаха че глобата е около 50-на лева. Дори не ми даваха да се кача пак на колата да се прибера, но пасажерите ми бяха пийнали порядъчно и нямаше кой да шофира. :) Мислех че има и други колеги в моето положение и затова писах тук да се информирам дали да ползвам жокер и да мина само с 100 лева, а не с 300. Реших да не рискувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.