Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За разхода на Супърб.


pow

Recommended Posts

Маршрута е от Шанхай до Пекин, колата е с двигател 1,4 TSI с DSG, материала е на английски.

 

http://new.skoda-auto.com/en/about/info ... ecord.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се споменава каква е ср. скорост, какъв е бил трафикът (дневен или нощен), гуми (вид, р-р, налягане) и т. н. От друга страна, това е поредно доказателство, че аеродинамиката на Супърба е перфектна и че диесджито вади страхотно КПД.(на ръчката е по-добро smile049 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то в случая при този маршрут няма значение ръчна ли е или автоматик smile049

Вижда ми се съвсем реалистично предвид разстоянието от 1200 км.

Миналата година превзех Лясковец с 5.1/100, като на Български Извор бях на 4.9/100.

При 1200 км сигурно ще ги постигна тези 4.5...

1.4TSI е горе-долу с разхода на 1.6FSI, но Супърба е малко по-тежък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска имах пътуване от Ямбол до Бургас и понеже малката заспа, а исках да спи по-дълго време реших да карам бавно. 90 км/ч. с темпомат. Намаляне в населените места. Минах по стария път през Айтос, а не по магистралата.

Среден разход 5.0 л./100 км. и средна скорост 75 км/ч. Пълен багажник и 3 души.

 

Мисля, че е добре.

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвате или не през лятото като тръгнах към Китен от Дряново,през Хаимбоаза със моята Шкода 120 със мотор от Фаворит 136,със 4 скоростна кутия,общо 4 човека,пълен багажник + два сака на седалките отзад,със скорост от 100км/ч,иамше места,където карах с по-ниска скорост,имаше изпреварвания,но не съм я изключвал по инерция и разхода беше между 4,8-5 на сто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.