Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов собственик на Октавия О2 Фейслифт 1.6 КР Елаганс + Селек


iajo_25

Recommended Posts

Привет колеги,

 

Въпреки, че следя форума бегло от няколко години, тъй като баща ми и до ден днешен си кара 120Л и като потрябват части или нещо подобно влизам, така се случва, че първият пост (и съответната регистрация) е свързан с изпълнението на една моя мечта - покупката на нова кола. Та да се похваля: Октавия О2 Фейслифт 1.6 КР Елаганс + Селекшън + джанти 16-ки кратерис. Изключително съм доволен от това което виждам и усещам след първия ден.

А сега стига толкоз ХУБАВО --> ДА СЕ ОПЛАЧА: След само 4-ри часа престой на паркинга пред офиса, още в първия ден след взимането и от Еуратек: някой минал с ключ и я одрал заден калник, двете врати и преден калник (некадърника е пропуснал капака :) ) Жена ми милата даже не можа да я види като нова :( Та сега се чудя, веднага ли да я карам в Еуратек да я правят (разибира се през Каско) или да изчакам да мине зимата пък тогава? Знам, че по-принцип си зависи от мен и това колко ме дразни одраното, но аз по-скоро да питам дали може да има някви (застрахователни, гаранционни и т.н) проблеми ако го оставя за напролет?

 

-Явката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за колата. Съжалявам за случилото се.

Да не си спрял на кофти място и да си ядосал някой ?

 

За застраховката - най-добре заведи щета сега (има 3 дневен срок за уведомление)

и си вземи възлагателно писмо, пък я прави когато искаш.

Писмото има мисля че 6 месеца давност.

 

Понеже в зависимост от драскотините и застрахователя, могат да се заядат че това е стара щета

и да ти отсвирят иска - а в твоя случай детайлите са много за да рискуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито за придобивката.

Само да те радва, да не се чупи, а такива изпълнения от завистливи и гадни хорица е имало и ще продължава да има, затова не се ядосвай, колкото и да е неприятно.

 

Заведи си щета, защото ако е дълбоко одраното, може да започне да хваща ръждичка и после да имаш проблем при завеждането на щетата.

След като заведеш щетата може да я оправиш и чак напролет. Което е по-добрия вариант май.

 

Всеобщото мнение е , че бояджийните им услуги не са на ниво, а и използват подизпълнители. Май ще е по-добре да използваш сервиз на застрахователя.

Кажи в коя компания е застрахована колата и колегите тук ще ти препоръчат сервиз.

 

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Много безаварийни километри и много да те слуша и радва. Отностно щетата - лоша работа, завистлив народ и копеленца - колкото искаш. Заведи си я сега, а за правенето - имаш 6 месечен срок. Ако искаш мога да ти препоръчам много добър сервиз. Пиши ЛС ако решиш.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламарината на О2 е слабо място - ръждясва много бързо при дълбоко нараняване. Ако драскотините са преминали кита - оправи я сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеобщото мнение е , че бояджийните им услуги не са на ниво, а и използват подизпълнители. Май ще е по-добре да използваш сервиз на застрахователя.

Кажи в коя компания е застрахована колата и колегите тук ще ти препоръчат сервиз.

Защо бе, досега мойта 3 пъти е била за лаково-бояджийски услуги (веднъж като колегата - ключ по вратите и калника - още на 6тия й ден от жизнения цикъл, веднъж щото един хъшлак без книжка гледаше в небето докато шофираше и ми ожули задна броня, и веднъж щото не видях едно каменно колче, че го направили на 20 см от земята да стърчи само) и досега, да чукам на дърво, нямам оплаквания, направиха я да свети (дано и в бъдеще е така). А за подизпълнители доколкото знам ползват Ветек, за които съм чувал общо взето само добри отзиви. Впрочем, те работят и с Алианц, така че ако колата на колегата е лизингова и е застрахована там, а не иска да я прави в Еуратек, от Алианц вероятно ще го пратят именно във Ветек. Само че има и една тънкост, че ако не я прави в Еуратек и след това (не дай Боже) се наложи да прави рекламация за ръжда/корозия в рамките на гаранционния срок, Еуратек може да го отсвирят с гаранцията, щото я е нарушил, правейки ремонт другаде, а не при тях...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията и мненията. Колата е застрахована в Алианц и е лизингова (за следващите 18 месеца). Ще ми се да я правя в Еуратек поради съображенията посочени от колегата свързани с гаранцията. Някой може ли с 2-3 изречения да обясни какъв е процеса по завеждане на щета (в случая паркингова) в Алианц при положение, че колата е лизингова. Т.е трябва ли представител от Еуратек да е с мен при опис и т.н? И каква точно е последователността на цялата процедура?

 

-Явката

 

ПС Колко горе долу време им трябва на Еуратек за боядисване на 4-ри елемента?

 

ППС Ще я снимам скоро хубавицата + драскотините. Дай боже това да са и кусурите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честита придобивка!

 

Съжалявам за случката. Съветвам те да си я оправиш по-скоро.

 

ПС Колко горе долу време им трябва на Еуратек за боядисване на 4-ри елемента?.

 

Около седмица най-вероятно. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пребоядисване на 4 елемента я пиши бегАла за 1 седмица минимум.

 

ЕДИТ: А, той Гогата ме е изпреварил с отговора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плащй заплатите на време и няма да имаш проблем с боята. smile159

Бъзикам се. Не го приемай сериозно. Гадна работа. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане по-бързо и да не боядисва толкова много новата колица може да се опита с метода на "chips away".

Също работят със застрахователи.

http://chipsaway.bg/chipsaway/bg/home.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията и мненията. Колата е застрахована в Алианц и е лизингова (за следващите 18 месеца). Ще ми се да я правя в Еуратек поради съображенията посочени от колегата свързани с гаранцията. Някой може ли с 2-3 изречения да обясни какъв е процеса по завеждане на щета (в случая паркингова) в Алианц при положение, че колата е лизингова. Т.е трябва ли представител от Еуратек да е с мен при опис и т.н? И каква точно е последователността на цялата процедура?

 

-Явката

 

ПС Колко горе долу време им трябва на Еуратек за боядисване на 4-ри елемента?

 

ППС Ще я снимам скоро хубавицата + драскотините. Дай боже това да са и кусурите.

Честито за придобивката, дано няма никакви проблеми занапред.

По въпроса с каското, ако си в София отиваш в ЕТ, направо там ще ти заведът щетата, има си човек към Алианц за тези работи и ще ти издаде възлагателно писмо което е валидно 6м. Може предварително да се обадиш и да си заведеш щетата по телефона това ще ти спести малко време, има телефон на Алианц който е точно за завеждане на щети. Ако ЕТ не ти е удобно място може и в центъра за ликвидиране на щети на Алианц на Евлоги или всеки друг подобен център в БГ. Аз съм доволен от бояджийските услуги на ЕТ София, пребоядисвали са ми 3-4 елемента и се справиха добре според мен. Моят съвет е да завеждаш веднага щетата и всяка подоба драскотина защото не бях видял една подобна драскотина и не ми я признаха от Алианц в последствие, защото била стара и я имало на стари снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията и мненията. Колата е застрахована в Алианц и е лизингова (за следващите 18 месеца). Ще ми се да я правя в Еуратек поради съображенията посочени от колегата свързани с гаранцията. Някой може ли с 2-3 изречения да обясни какъв е процеса по завеждане на щета (в случая паркингова) в Алианц при положение, че колата е лизингова. Т.е трябва ли представител от Еуратек да е с мен при опис и т.н? И каква точно е последователността на цялата процедура?

Нищо сложно. Вземаш си копие от полицата по КАСКО и отиваш сам в залата за огледи на Алианц на ул.Милко Бичев №2. Следва кратък разговор със застрахователния служител, ксерокопия на твоите шофьорски документи, 3-4 снимки на колата и ти издават възлагателно писмо със срок на валидност 6 месеца. Това е всичко. За тези 6 месеца, ако имаш нова щета, можеш с едно вкарване на колата в ЕТ да оправиш щетите и по двете възлагателни писма. ЕТ имат договори с няколко подизпълнители за бояджийски услуги и колите, които влизат в ЕТ после заминават при подизпълнителите. През м.Март моята престоя в ЕТ около 4 дни за 2 детайла. smile056

 

п.п.Не мисля, че лошото мнение за бояджийските услуги в ЕТ е "всеобщо". Според мен от проблемите на 2-3 човека от преди 3-4 години не може да се прави обобщен извод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bojanov

Колега, ползвал ли си тези "chips away" и можеш ли да дадеш отзиви за тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bojanov

Колега, ползвал ли си тези "chips away" и можеш ли да дадеш отзиви за тях ?

 

Не съм ги ползвал, защото ги няма наблизо край мен, но чета положителни отзиви.

Определено смятам да опитам ако ми се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога- колега от ауди форума, който е много голям педант по отношение на автомобилите си им се довери и резултатите са впечатляващи!

Ако не могат да направят преливка, боядисват целия детайл. При него не се е наложило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, и да си я караш със здраве, 1 000 000 безаварийни километра!

Отличен избор, колега, и аз имах такава Октавия с DSG и не мога да се оплача, само добри спомени ми останаха.

Двигателчето е просто прекрасно, върви и не гори. А, за надраното, то не може такава простотия, направо са ти помрачили деня. Не знам, ако се беше случило на някоя от моите коли, щях да подивея, но нали ще го оправят.

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! А оня дето ти я е надраскал, цял живот пари за лекарства да дава, олгофрен прост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.