Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разбуча се като АН-24


zloQQ

Recommended Posts

За протокола - колата е О1 1.9 AHF Съвсем отскоро почна да бучи лекичко, при десните завойчета на магистрала. Тея дни обаче - почна да бучи и при движение направо. Интересното е, че над 80-90 км/ч. утихва и не се чува толкова силно, колкото е с по-малка скорост. Ясно е, че е лагер, но кой? Или и двата? Може ли едновременно да са се сдухали? Не мога да определя от коя страна се чува по-силно. Аз го чувам от моята, а ако някой се вози до мен - чува го от неговата. И те така...

Въпроса ми всъщност е - как се определя кой лагер е за смяна? И дали да взема да сменя и двата лагера или да пробвам левия само /според мен от там се чува по-силно/?

Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

аз съм с абсолютно същия модел като твоя. При мен оплакванията бяха 1:1 с това, което казваш. При висока скорост шума затихваше (за сметка на други, разбира се). Миналия месец смених и двата лагера. И двата си бяха заминали. Не можах по слух да установя кой е за смяна и затова прибегнах до по-сигурното! Съветът ми е и ти да подходиш така!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вдигаш единият край на колата на крик ,включваш на пета ,пускаш съединитела и слушаш.То се чува много яко стържене.Ако не се промени промени звука,вдигни другият краи и пак същата процедура и внимавай какъв лагер купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "zloQQ" - Вземи си смени и двата лагера. Според всякаква логика, са изминали еднакви километри и ако единия случааайно още не вие, то е въпрос на малко време, да започне да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стържеше нещо при десен завой и се оказа, че е блокирало цилиндърчето на спирачките на дясното колело и накладките стържат в диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "zloQQ" - Вземи си смени и двата лагера. Според всякаква логика, са изминали еднакви километри и ако единия случааайно още не вие, то е въпрос на малко време, да започне да го прави.

 

Напълно подкрепям. Аз преди време смених само единия, но се беше прее.ал от дупка и беше на 40к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите! Лагерите са на 235К, та смятам, че им е време :oops: Още докато си взимах лагера се замислих дали да не взема направо 2 бр., а не амо един, но реших да видя дали може да се чуе кой е "умрелия". Вдигнахме на крик колата още преди седмица, когато беше при моя майстор за смяна на задни тампони на предните носачи и тампоните на стаб. щанга + редовното обслужване, но на 5-а гасне... Както и да е - двата отиват за смяна! Мисля, че 235К са били доста послушни и заслужават смяна/почивка. По съвет на човека, който поддържа колата се насочих към FAG лагери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско, Гога!

Да видим, колко ще държат новите лагери.

Ето и малко инфо ако на някой му е нужно: Лагери FAG - 51 лева /комплект с гайки, майки и смазки/. Работа - 3-4 часа и 40 лева.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за въпроса, но 51 лева за двата лагера ли!? smile048

Не, не! Цената е на лагер, разбира се :smt030 В магазина ми предложиха и някакви "no-name" за по 25 лева, та не е невъзможно да се докара цена от 50 лева общо. Аз под комплект визирах лагера, гайки, смазка за монтаж/набиване в шенкела и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.