Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно цъкане от ключа за фаровете


berberov_sm

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От вчера вечерта забелязах едно странно цъкане откъм ключа за фаровете - все едно цъка някакво реле. Не го прави постоянно, но достатъчно често за да ме дразни. В резултат от цъкането не мога да видя някакви промени по колата - всичко си работи. Ако някой има идея от какво е ще се радвам да го сподели.

 

Благодаря предварително.

 

ПС: Колата е Октавия 1, 1.9 ТДИ (AHF), 2000 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързано ли е с подаването на газ при ускорение над определена степен (разбирай газ до ланарината)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или с определени обороти? Примерно цъква при преминаване през около 2500 оборота :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато го чух за пръв път бях на втора м/у 1000-1500 оборота. после на светофара докато чаках пак изцъка няколко пъти. Не знам дали има нещо с оборотите. Първо си мислех, че е нещо хлабаво от сами ключ, но фаровете си работят нормално. Възможно ли е някое бушонче да не дава нещо контакт като хората. Като се замисля се появи след като давах ток на един приятел, не знам дали има връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и при мен има нещо подобно, но не знам дали е при определени обороти, както казва Пепи, или просто при подаване на газ (между едното и другото все пак има неразривна връзка). Не мисля, че е проблем, но нека кажат и други с този модел и двигател...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При студен двигател над определени обороти се включва допълнителния подгрев на охладителната течност с цел по-бързо загряване и по-ниски вредни емисии. На ниски обороти тази система се изключва за да не "падне" акумулатора.

 

От друга страна подгревните свещи в цилиндрите продължават да работят и след запалването докато колата загрее до определена температура. Това пак е с цел екология.

 

И двете гореизброени се управляват от релета, и на двете релетата се намират близко до ключа за фаровете и се създава измамното усещане, че цъкането идва от него.

 

Това е моето предположение за причините за цъкането. Може да има и други smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега съм чул цъкане само когато включа отоплението на седалките, там някъде са и тия

релета сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При студен двигател над определени обороти се включва допълнителния подгрев на охладителната течност с цел по-бързо загряване и по-ниски вредни емисии. На ниски обороти тази система се изключва за да не "падне" акумулатора.

 

От друга страна подгревните свещи в цилиндрите продължават да работят и след запалването докато колата загрее до определена температура. Това пак е с цел екология.

 

И двете гореизброени се управляват от релета, и на двете релетата се намират близко до ключа за фаровете и се създава измамното усещане, че цъкането идва от него.

 

Това е моето предположение за причините за цъкането. Може да има и други smile049

 

И при мен го има същото цъкане, от същото място. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се връщах от работа без да искам се подпрях на копчето за блокиране на задните стъкла и както си цъкаше спря да цъка и след това не се появи гадното цъкане. Започнах да си играя с този бутон и звука при вкючването му и неговото изключване доста наподобява този, който чувах вчера и днес. Може и да няма връзка, но ми направи впечатление. Мисля че решението е да слуашам по силно музика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така , когато запаля сутрин и включа фаровете се вижда че се отразява на фаровете ту светнат малко по силно ту обратно не много но се усеща. Имам в предвид при цъкането "премигват" така да се каже . Освен това мн. станно някога при студен двигател си държи 800-850 оборота някога пък 1000 а друг път при загрял вкарва 1000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.