Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паркинг асистент на Фелиция


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

от доста време се заглеждам по лъскавите коли и ми харесаха онези кръглички джаджи на бронята. Незнаех дали са полезни или е просто глезотия , но реших да накипря и моята Филка с такова нещо. Порових се в нета и открих много хвалби по този адрес. На пазара се предлагат много и най-различни варианти - с диоден дисплей , с лсд дисплей , с индикация в огледалото и т.н. Цената на всички предлагани у нас обаче ми се стори доста висока просто за опит. Имах късмет да си поръчам от EBAY за около 20лв. и се заех с монтажа - /елементарен/. Малко трудност имаше с пробиването на отворите за сензорите и се наложи да сваля бронята , но си заслужаваше. Исках да ги монтирам в черната лайсна на бронята а точно зад нея има уребрение. Чудех се какъв модел индикация да избера и накрая се спрях на звукова. Таблото ми е толкова заоблено , че изобщо няма да му подхождат другите варианти. И така вече и моята Филка е с т.нар. парктроник. Трябва да Ви кажа , че е голямо удобство. Досега винаги се чудех колко точно място ми остава зад колата защото огледалото за обратно виждане лъже и има разлика със страничните . Сега джаджата си писука и мога да паркирам на около 15-20см. от препятствието.

Реших да напрявя тази тема за всички тези , които досега са се чудили дали има нужда от подобни глезотии - ТВЪРДО ДА.

Днес ще снимам колата и ще кача снимки за да видите как изглежда. А ако някой се интересува от подробности съм на линия s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

от доста време се заглеждам по лъскавите коли и ми харесаха онези кръглички джаджи на бронята. Незнаех дали са полезни или е просто глезотия , но реших да накипря и моята Филка с такова нещо. Порових се в нета и открих много хвалби по този адрес. На пазара се предлагат много и най-различни варианти - с диоден дисплей , с лсд дисплей , с индикация в огледалото и т.н. Цената на всички предлагани у нас обаче ми се стори доста висока просто за опит. Имах късмет да си поръчам от EBAY за около 20лв. и се заех с монтажа - /елементарен/. Малко трудност имаше с пробиването на отворите за сензорите и се наложи да сваля бронята , но си заслужаваше. Исках да ги монтирам в черната лайсна на бронята а точно зад нея има уребрение. Чудех се какъв модел индикация да избера и накрая се спрях на звукова. Таблото ми е толкова заоблено , че изобщо няма да му подхождат другите варианти. И така вече и моята Филка е с т.нар. парктроник. Трябва да Ви кажа , че е голямо удобство. Досега винаги се чудех колко точно място ми остава зад колата защото огледалото за обратно виждане лъже и има разлика със страничните . Сега джаджата си писука и мога да паркирам на около 15-20см. от препятствието.

Реших да напрявя тази тема за всички тези , които досега са се чудили дали има нужда от подобни глезотии - ТВЪРДО ДА.

Днес ще снимам колата и ще кача снимки за да видите как изглежда. А ако някой се интересува от подробности съм на линия s_flag

Здравей,

 

би ли изпратил линк за доставката ,за да не се ровим и ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, безжична ли е джаджата или трябва да се прекарат кабели от задната броня до таблото?

Или как точно си се справил с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, безжична ли е джаджата или трябва да се прекарат кабели от задната броня до таблото?

Или как точно си се справил с това?

Има кабели от датчика до контролера , минаващи през фабрично оставения отвор запушен с гумена тапа . Има кабел /захранващ/ от светлината за заден ход до контролера . И последния кабел е на сиренката . Той е най дълъг около 5м. , но сирената е доста силна и се чува перфектно от багажника . Навих го на сноп и залепих пищялката на пласмасата на кората зкриваща багажника. Самия контролер също го залепих със самозалепващото от комплекта под десния стоп /има малко равна повърхност/.

В общи линии е това , най-големия зор беше пробиването на бронята защото китайците са приложили много плитка боркоронка за отворите - захваща само единия слой на бронята , а аз си избрах точно мястото на допълнителната лайсна.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си поръчах едно. Ще си пойграя. :D Когато дойде ще питам сигурно как се сваля тая лайсна черната, защото и аз там май ще ги слагам.

 

Работи ли с 2 или 3 сензора? (за да остане резерва за след евентуален удар) Настройва ли се чувствителността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи ли с 2 или 3 сензора? (за да остане резерва за след евентуален удар) Настройва ли се чувствителността?

Всеки сензор работи сам за себеси. Като го получих го пробвах с един сензор и нямаше проблем , но има изискване за отстояние на сензор от сензор - мин. 0,3м и макс. 0,4м , което ако сложиш 3бр. няма да ти покрие цялата броня а и не си струва да пазиш бройка за резерва при обща цена на комплекта около 20лв. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да отговоря и на втория въпрос за настройването - няма настройка за чувствителност smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Реших да напрявя тази тема за всички тези , които досега са се чудили дали има нужда от подобни глезотии - ТВЪРДО ДА...

Браво! =D> Парктроника наистина си е голямо удобство! /не че имам де/ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте Колеги Мераклии! Честита Коледа! НАЗДРАВЕ! smile159

Поръчах и получих паркинг асистента. Пробих отворите за датчиците, но без да сваля бронята май няма да стане. Не мога да открия този фабрично оставен отвор с гумена тапа. Моля кажете къде да го търся! Или ще се види когато сваля бронята?

Помагайте!!! smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да открия този фабрично оставен отвор с гумена тапа. Моля кажете къде да го търся! Или ще се види когато сваля бронята?

Без да свалиш бронята е почти невъзможно да го намериш. На самата броня отвътре има две хоризонтални прегради/оребрения/ . Едното в долния а другото в горния и край , този отвор е посредата между тях. Като застанеш зад колата при отворен багажник се вижда малко в ляво от п-образната халка на бравата на 5тата врата. Но бронята трябва да е свалена. smile159

Ако има нужда от още инфо съм на разположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile152 smile152 Помощника за паркиране е монтиран! Голямо удобство! Хиляди благодарности за съветите. Готов съм да черпя за новата придобивка! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз! Сега нали имам паркинг асистент забелязах, че не винаги ми работят светлините за заден ход. По точно работят когато колата е студена, ако мина 4-5 км вече ги няма. След един час всичко е нормално докато загрее. Търсих включвателят за светлините на задната скорост но не го намерих. Ако някой знае къде се намира да помага, пък може и друга да е причината? smile126 Ба ли м---му? А бе голям резил! Мислиш си, че имаш асистент, но като не го чуеш да даде знак, че е готов да работи-- теглиш му една и караш както си знаеш. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наведи се под колата - датчика се намира от задната страна на соростната кутия.Към него е включена черна букса с 2 кабела.Трябва да има и защитно маншонче.Датчика е малко скрит ако имаш предна предпазна ламарина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.