Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за масло


Recommended Posts

Здравейте! Мога ли да долея масло Repsol 5W40 505 01

във Castrol 5W30 SLX Profesional VW 504 00/507 00? :-k Октавия TDI.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя година и с какъв двигател е (код или поне колко конски сили е)?

 

2000г. 110 к.с. (Извинявам се сега сложих данните в П.П.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има кода?Могат ли или не могат да се смесват тези масла.Според мен няма никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има кода?Могат ли или не могат да се смесват тези масла.Според мен няма никакъв проблем.

 

Може би. Да видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мога ли да долея масло Repsol 5W40 505 01

във Castrol 5W30 SLX Profesional VW 504 00/507 00? :-k Октавия TDI.

Благодаря предварително!

На какъв сервизен интервал е колата?

Ако е на фиксиран, можеш не само да доливаш, ами дори и да го подмениш цялото, ако желаеш.

Ако е на удължен, може да се долее максимум 0.5L, ако е повече ще трябва да се смени цялото при достигане на 15000 км или 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мога ли да долея масло Repsol 5W40 505 01

във Castrol 5W30 SLX Profesional VW 504 00/507 00? :-k Октавия TDI.

Благодаря предварително!

На какъв сервизен интервал е колата?

Ако е на фиксиран, можеш не само да доливаш, ами дори и да го подмениш цялото, ако желаеш.

Ако е на удължен, може да се долее максимум 0.5L, ако е повече ще трябва да се смени цялото при достигане на 15000 км или 1 година.

 

Тук в поста на колегата пиша на всички които са ми дали отговор. Живея в Испания и маслото (и филтртите) за сега

си ги сменявам сам така че за момента не можем да говорим за сервизен интервал. Това обяснява и марката на маслото което съм сложил(Castrol) купих го директно от сервиза Шкода в града където живея.To е за 30 000 км. На него пише че VW го препоръчва. Това май ме е подвело.

Е ще го сменя по-рано разбира се, макар че знам вече че това не е най-доброто за мойта кола която е на над 160000 км.Ще долея малко от това за което писах. За в бъдеще все пак ако може един съвет кое е най-подходящото масло

за смяна на 15000 км. за моя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

505 01 е за помпа-дюза

507 00 е за коли снабдени с DPF филтър

за твоята е 505 00

 

Да, благодаря! Както мислех. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.