Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръка на вериги за сняг!


Recommended Posts

Колега, Инсбрук, както и всеки останал град в Алпите, независимо австрийски, италиански или швейцарски /поне по тези места съм бил, а ако е казал Господ - тая година и по френските ще пробваме склоновете/ се облизват чудесно зимата! Дори, когато махнат червената лента от знака, указващ ползването на вериги - т.е. необходими са - пак не е проблем. Октавията се качи до пистите без проблем, където се качи и Субаруто на приятеля ми в точно такива условия - доста непочистен сняг и указания за ползване на вериги по-надолу в ниското, преди самите изкачвания за пистите. Малко се замислих, като видях, че абсолютно всички - без изключение - бяха спряли и слагаха вериги в подножието, но продължих. Мислех си, че като затъна - ще ги сложа пустите вериги. Все още седят не разпечатани в багажника - вече 3-4 зими и само си ги возя да дрънкат! Та ако са ти добри гумите - не би трябвало да имаш пробем въпреки задното на МВ. Все пак има и системи разни, които помагат, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак има и системи разни, които помагат, нали?

Всичко е до задволанното устройство

Едно време си спомням като карах ладички и москвичи да по-бавно съм карал но си карах и гумите видагланц бяха но като се шофира разумно вериги нетрябват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак има и системи разни, които помагат, нали?[/color]

 

Велко, на нашия ETS-a само и единствено пречи. Забуксува ли едното колело - ABS-a го спира. Чудно просто. Пуснеш ли го да превърти веднъж, връщай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела, който е даден, го няма за моя размер гуми.

От тези, кои ще препоръчате:

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-K-Summit/i102.htm?snowchainpricecarId=82

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-CK-7/i1810.htm?snowchainpricecarId=241

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Konig-Supermagic/i123.htm?snowchainpricecarId=48

Цената не е приоритет. Първите изглеждат много лесни за монтаж, обаче как ли ще са като здравина. Другите два вида ми изглеждат като класически вериги, но нека ако някой има впечатления сподели.

Аз имам първия модел, K-Summit, ползвам ги за гуми с размер 235/45/17, Миналата година при най-големия сняг на Пампорово и Смолян, бях от малкото коли успели да се измъкнат, не бих ги сменил с други. Отделно монтажа им е много лесен и пазят джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригите за сняг помагат и то доста. Миналата година няколко случки станаха понеже в квартала снегорин не минава. След като сложих веригите не ги махнах някоко дена, нищо че из София беше чисто. Ама в кварта вършат супер работа. Без вериги е мазало. Дори измъкнах един джип 4х4 че пича се беше околопал и върти ли върти гумите. То и аз с веригите пробоксувах докато го извадя - те като боксуват и копат яко, но е факт че го извадих. Факт е че веригите са още здрави и пак ще служат вярно на старата кола. А те са от метро купувани. Сега на шкодата пак от метро взех и не вярвам да има проблем. Проблема е че жената иска спрей за гумите вместо вериги, че тя не може да ги монтира, а със спрея може да понапръска гумите. Идеи от къде да взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със спрея може да понапръска гумите. Идеи от къде да взема?

 

От Метро, Бриколаж, Практикер, някоя бензиностанция и тн. Ама не очаквай чудеса от спрея. Може и да върши някаква работа, но аз съм скептичен. smile049 Другия вариант за жена ти си текстилни вериги, монтажа им е доста лесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам първия модел, K-Summit, ползвам ги за гуми с размер 235/45/17, Миналата година при най-големия сняг на Пампорово и Смолян, бях от малкото коли успели да се измъкнат, не бих ги сменил с други. Отделно монтажа им е много лесен и пазят джантите.

Това ми трябваше да видя(прочета). Монтажа на клиповете изглежда супер лесен, но все пак да чуеш(видиш) впечатления от първа ръка е нещо друго. Днес или утре ще съм се сдобил с такива.

Благодаря на всички включили се s_flag

 

П.П. Има системи на кило наблъскани, но в повечето случаи взаимно се сблъскват и освен да спрат устрема ти, друго не правят. Е, има и полезни, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се върнеш от Инсбрук, да кажеш дали има сняг, че аз на 05.01 отивам в Мейерхофен и искам инфо от първа ръка! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се върнеш от Инсбрук, да кажеш дали има сняг, че аз на 05.01 отивам в Мейерхофен и искам инфо от първа ръка! smile035

Извинявам се за спам-а.

Страхотно място си избрал за каране! Ще се изкефиш 100%, че и отгоре!!! Мисля, че повече от 300км. писти ще имаш на разположение със "супер ски пас". Задължително Хинтертукс! Пожелавам ти слънчево време във всички дни на престоя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се върнеш от Инсбрук, да кажеш дали има сняг, че аз на 05.01 отивам в Мейерхофен и искам инфо от първа ръка! smile035

Вълко,Инсбрук е в друга долина и не е много показателно за това,дали има сняг.Майерхофен е по на Юг и там е друга бира! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе в същия регион е... ако в Инсбрук има сняг - начи в Мейерхофен ще е \:D/

ZloQQ, бая го разглеждах преди да запазим там, ама Хинтертукс задължително ще се "обязди"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се върнеш от Инсбрук, да кажеш дали има сняг

Почти никакъв. По по-високите места тук-там киша, абе слаба работа. Не използвах веригите нито веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.