Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръка на вериги за сняг!


Recommended Posts

Бих искал малко по-подробна информация за видовете, марките и качеството на веригите. До сега не съм се интересувал какво се предлага на нашия пазар, та ми е интересно кой какво мисли по въпроса.

Тъй като смятам да си закупя в най-скоро време ми трябва информация. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, това са веригите - http://www.escadra.bg/вериги-за-сняг-Konig-Fly-A/i292.htm

 

Ползваме такива от далечната 1996 год. Първо бяха за Омегата, сега са за Мерцедеса. Няма зима, в която да не са ползвани. Адски здрави са. Имат и един трип: София-Банско-София без да се свалят. Преди 2 години за Шкодата си купих едни гръцки от Метро за 30 лв., сложих ги 1 път за 2км по лед и камъни и после ги рязах, за да ги сваля. Пълен таш.к. Миналата зима си купих един Кьониг и за Шкодата да ми е мирна главата. Доколкото знам и Pewag са добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ники! Личният опит е много ценна информация. smile126

А сега малко тестове на които се натъкнах:

Tes t№1

Test №2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш често зиме по проходи и зимни курорти вземи Кьонинг. Ако по свестни пътища - със зимни гуми съм от 6-7 г и веригите ми са чисто нови, оттогава и стоят в багажника , колата не спира нито ден. За такова каране може да вземеш каквито и да са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така! То веднъж ще се наложи и тогава ще съжалявам че не съм си взел качествени. Иначе не е невъзможно да си купя вериги за 20-30лв и при потеглянето още да се скъсат.Какво правим в този случай? -Мамата, мамата и отиваме да си купим свестни, нали. Последиците са: мръзненето и изразходваното гориво и нерви :smt0344 , както и пари. Е, аз смятам да пропусна частта с мамата и да си взема направо свестни.

И все пак всеки сам си преценява!

 

Някой запознат ли е със Словенската марка "Veriga"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така! То веднъж ще се наложи и тогава ще съжалявам че не съм си взел качествени. Иначе не е невъзможно да си купя вериги за 20-30лв и при потеглянето още да се скъсат.Какво правим в този случай? -Мамата, мамата и отиваме да си купим свестни, нали. Последиците са: мръзненето и изразходваното гориво и нерви :smt0344 , както и пари. Е, аз смятам да пропусна частта с мамата и да си взема направо свестни.

И все пак всеки сам си преценява!

 

Някой запознат ли е със Словенската марка "Veriga"?

Много си прав, при мен точно така се получи ама и аз си виках - а, Шкодето с много добри зимни гуми, предно няма да имам ядове. Да, ама не:) В Троянския Балкан ми се наложи и горе описах какво се случва. А на всичкото от горе - няма вариант ментетата да ги стегнеш като хората. Все си шляпат :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те Гърците не знаят к-во е сняг, как да ги тестват...

100 % съм сигурен, че и алтернативи за по 20-30-40 лв са същите:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от миналата година използвам Autosock. Може да не са като металните, но имат други предимства:

комфорта не се разваля, компактни и леки са, монтажа е лесен.

 

Аз съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък миналата зима след като заседнах по корем в едни преспи си купих K-Summit на Thule, но така и оттогава несъм закъсвал и не ми се е налагало да ги слагам, че да видя струват ли си парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Какво ще кажете за тези, колеги? Много добре по мое мнение, но още не съм открил дали се продават в България...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за тези, колеги? Много добре по мое мнение, но още не съм открил дали се продават в България...

 

 

Гледах клипчето. От изброените предимства на веригите виждам само едно: стават за различен размер гуми.

Другото е все недостатък: в някоя преспа едва ли ще ти се реди пъзел от елементи с премръзнали пръсти, после трябва да внимаваш да си не загубиш притягащия ключ и свързващия елемент, трябва да "нацелваш" веригата с гумите, т.е да стъпваш точно в каналите, ползват се спомагателни елементи "кабелна превръзка" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то пъзела може да се нареди предварително и да стои навит в багажника, а като влезеш в пряспата не знам кои вериги са удобни за слагане...

Слагаш преди пряспата.... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ако съм разбеал добре въпросът ви е относно видовете вериги, До колкото съм запознат те са следните:

1. Стандартни - тип "меча стъпка" или нещо подобно. Налага ми се веднъж годишно да слагам и затова имам некакви, вършат работа. Относно този тип вериги ако сте нов и ще слагата за първи път горещо ви препоръчвам да го направите първия път на спокойствие и на топло в гаража за да сте уверен в себе си, когато ги слагате при екстремни условия. След като ги сложите трябва да подкарате 2-3 метра и след това да спрете и да ги стегнете.

2. Има текстилни вериги....беше писано в този форум относно предимствата им. Аз не съм компетентен по въпроса

3. До колокто четох има и специален спрей, който се пръска върху гумите и действа като верига. И тук не съм компетентен да коментирам...вижте чрез bing.com

дано да съм бил полезен

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вчера се убедих, че текстила, макар и китайски(цък) не е чак такъв бъзик, какъвто мислех, днес се сдобих с оригинала - Аutosock. Вярвам, че от тях ще съм още по-доволен. Но не виждам смисъл да ги пробвам, след като вече днес е изчистено почти навсякъде. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

За да не отварям нова тема, реших да попитам в тази какви вериги ще ми препоръчате за Е-класата, която е на задно. Досега не съм се нуждаел от вериги, но ми предстои ходене до Инсбрук(в австрийските Алпи), като искам да се подсигуря, че като виждам каква скръб съм с потеглянето по хлъзгави баири. Проблема е, че гумите ми са с доста нестандартен размер 245/45 R17 и не знам какви вериги ще успея да намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела, който е даден, го няма за моя размер гуми.

От тези, кои ще препоръчате:

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-K-Summit/i102.htm?snowchainpricecarId=82

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-CK-7/i1810.htm?snowchainpricecarId=241

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Konig-Supermagic/i123.htm?snowchainpricecarId=48

Цената не е приоритет. Първите изглеждат много лесни за монтаж, обаче как ли ще са като здравина. Другите два вида ми изглеждат като класически вериги, но нека ако някой има впечатления сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това са веригите - http://www.escadra.bg/вериги-за-сняг-Konig-Fly-A/i292.htm...

Тези са наистина добри. Имам такива вече от 6-7 години - ползвал съм ги и за задно и за предно предаване. Единственият им проблем е, че са от 14 цола нагоре - сега ще си търся същите, но за 13.

P.S. Ползвал съм ги на гуми клас "С" (бусови)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това са веригите - http://www.escadra.bg/вериги-за-сняг-Konig-Fly-A/i292.htm...

Тези са наистина добри. Имам такива вече от 6-7 години - ползвал съм ги и за задно и за предно предаване. Единственият им проблем е, че са от 14 цола нагоре - сега ще си търся същите, но за 13.

P.S. Ползвал съм ги на гуми клас "С" (бусови)

 

Аз днес им направих сефтето на моите. Изключително приятно изненадан останах. И монтажа ми се видя доста лесен. С две ръце ги препоръчвам и аз! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела, който е даден, го няма за моя размер гуми.

От тези, кои ще препоръчате:

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-K-Summit/i102.htm?snowchainpricecarId=82

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Thule-CK-7/i1810.htm?snowchainpricecarId=241

http://www.escadra.bg/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BD%D1%8F%D0%B3-Konig-Supermagic/i123.htm?snowchainpricecarId=48

Цената не е приоритет. Първите изглеждат много лесни за монтаж, обаче как ли ще са като здравина. Другите два вида ми изглеждат като класически вериги, но нека ако някой има впечатления сподели.

Аз бих заложил на третите, шведските са прекалено лъскави, а и марката е за куфари все пак (и между другото e собственик на konig и сигурно те им правят веригите), a konig правят вериги от 1966-та година насам. А и само те показват как се поставя веригата в зимни условия

Преди години имах Опел Астра комби, а тя горката си боксуваше замо като й замерише на дъжд, та с нея имах точно такива viewtopic.php?f=64&t=21189 с които имам Симитли Банско Симитли на киша, Батак Доспат Батак на дупки с киша, и доста други прединмо на киша и нямаха и следа от ползване и щях да си ги ползвам още ако не бяха разбили Опилито и единственото което са харесали бяха веригите smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо незаложите на хубави гуми вместо на вериги?Веригите са само за да те извадят от "калта" дето се казва каквато и да е веригата от тези тип синджир ще помогне.Ами ако се скъса веригата после пребоядисвай калник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед дори и хубава зимна гума не помага. Днес се убедих точно в това на Витоша, 15см пресен сняг и чист лед под него - никакъв шанс без вериги. И не бих казал, че верига се слага само, за да те "извади от калта" [-X . Иначе точно, за да се избегне момента с късането и последиците от него, е хубаво да се заложи на читава марка вериги, а не на китайците за по 20лв, които са залели хипермаркетите. smile049 Шанса да скъсаш хубава верига е доста по-малък, а и доста трябва да се постараеш, за да се случи според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.