Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Felicia 1.6 MPI - странно виене !


shunud

Recommended Posts

Здравейте, проблема е че вие особено и на празен ход чува се от към алтернатора но със сигурност не е от двигателя. Възможно ли е да е от ролката на ангренажния ремък или от алтернатора и дали е нещо сериозно според вас?

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Откачи ремъка и пробвай за кратко. Лагери на водна помпа или алтернатор. Но щом се чува от алтернатора, значи е от него. По скоро се чува нещо, като свирене. Следва блокиране на лагера, късане на ремък и оставане на сред пътя. Ако не си гледаш уредите, и прегряване на мотора.

Двигателя е с ангренажна верига. Няма ролки и ремъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е с ангренажна верига. Няма ролки и ремъци.

1.6MPI???

Съжалявам, не обърнах внимание, че е 1.6 С ангренажен ремък е.

Та, да си продължа мисълта. Колегата като откачи пистовия ремък, ако виенето продължава, значи е ролка.

Трябва да се смени!

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, само искам да допълня че като завъртя волана в някоя от посоките виенето намалява а в движение нямам представа дали се получава така може би просто не го чувам!

Дали е възможно и от хидравликата да е?

Иначе двигателя не е прегрявал до момента

 

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не можеш да локализираш откъде е шума, не е зле да посетиш някой сервиз smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено хидравликата вие докато я въртиш, обратно не съм чувал. По - склонен съм на извънземната идея мотора да се товари, да намалява оборотите си и затова да вие по - малко, но както казва Жорето, най - добре отиди на сервиз. И все пак опитай се преди това да откачиш обслужващия ремък, няма какво да прецакаш там. Разхлабва се алтернатора и той се изхлузва. Майстора ще ти вземе една шапка пари и ще претупа. Съдя от там, ако аз бях майстор за пари, щях така да ги правя че... :mrgreen: А пари щях да им вземам за ... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.