Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia Symphony USB Bluetooth interface


ID A

Recommended Posts

Тъй монтирах го. Все още обаче имам следните проблеми:

 

1. На екрана на радиото не мога да покажа нищо освен TR X XX:XX:XX. Не искат да ми излизат ID3 тагове, имена на папки, файлове и нищо. Ъпдейтнал съм с 8C01VW, в config.txt имам следното, уж съм включил опциите да ги показва, ама нъцки. Сигурно ли е, че може да ги показва на радиото, а не само на OLED (който не съм си купил).

[bT_ON_OFF]=[ON]

[bT_HFP_ON_OFF]=[ON]

[bT_A2DP_ON_OFF]=[ON]

[MIC_GAIN]=[4]

[RADIO_TYPE_CDC_MD_MODE]=[CDC_BASIC]

[RADIO_DISPLAY_DIRECTORY]=[ON]

[RADIO_DISPLAY_FILENAME]=[ON]

[RADIO_DISPLAY_TITLE]=[ON]

[RADIO_DISPLAY_ARTIST]=[OFF]

[RADIO_DISPLAY_ALBUM]=[OFF]

[RADIO_DISPLAY_COMMENT]=[OFF]

[RADIO_DISPLAY_YEAR]=[OFF]

 

2. Като стримвам музика от телефона, се чува много слабо. Трябва да усиля радиото до дупка, тогава естествено много шуми. Има нещо гнило, ама не мога да разбера какво.

 

3. Микрофона (в плафона е) има следния проблем. Като усиля говорителите да чувам аз отсрещната страна и тя (отсрещната страна) почва да си чува гласа. Донякъде го компенсирам с [MIC_GAIN]=[4], ама все още не мога да постигна абсолютен комфорт на връзката. Има ли нещо което изпускам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такива проблеми.

 

1. Показването на текстовете зависи и от радиото. Имай предвид, че радиото може да изписва ID3 от дискове, но радиото да не поддържа ID3 от CD чейнджър. Трябва да погледнеш в ръководството на радиото.

 

2. Има нужда от ъпдейт при някой видове телефони, но нека първо го тестваме и с моя телефон.

 

3. 4 е много ниско. Максимума е на 14, по дифолт е 8 микрофона. Иначе звукът при мен се настройва от настройките на радиото и той е различен от звукът на свирене. В смисъл превключва си. И при мене беше тих звукът от колонките и след като го увеличих от настройката на радиото нещата заспаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, абе трябва явно да го дискутираме на живо, ще гледам да се засечем някой път на срещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит:

 

Всъщност по точки:

 

1. Ясно, май пак съм уцелил глухата акула. В книжката на стрима никъде не пише за MP3 тагове от ченджъра. Най-вероятно няма мозъчен капацитет за толкова сложни неща. Ще се примиря.

 

2. Какво имаш предвид под "да се ъпдейтне"? Кое да се ъпдейтне? Телефона ми е Xperia с някакъв андроид. А джаджата е с последния фирмуер. Днес ще пробвам с другия телефон дали и той ще шепне.

 

3. Тук мисля, че не ме разбра. Значи проблема ми е, че имам много силно ехо в отсрещната страна. Както всички вече знаем, октавията е извстна със свойта обезшуменост :) И като говоря по телефона в движение, трябва бая да позасиля звука в колоните, за да чувам аз. От там пък се получава ехо за отсрещния, защото си чува собствения глас. Може и да се получава и от "гениално" разположените тонколони, незнам. Както и да е, няма какво да помогна с настройки на радиото, просто трябва да го усиля за да чувам. Трябва да играя с чуствителността на микрофона. Ако е на базовата (8) е прекалено чуствителен и лови и звука от колоните. На 4 все още лови добре моя глас, но не хваща колоните ако не са усилени съвсем де... Щото по паветата на Борис... няма начин каквото и да правя или аз не чувам, или отсрещния си чува гласа. По принцип на скъпите китове вътре се правят някакви доста сериозни магии с цифрова обработка на сигнала, точно за да извади ехото. Ама тук явно няма такива екстри.

 

Както и да е, за толкова пари - толкова. Бива, само да измисля, как да подкарам читаво ниво на сигнала от стрим на телефона и ще съм хепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на у-вото. На предишното правих три ъпдейта за да почне да стриймва или предава звук читаво. Имаше ъпдейт и за шум при разговор. Общо бяха 7 ъпдейта. При новото нямаше нужда от ъпдейт, а този който направих беше за да си възстановя блутуута, че с временните монтажи му изтрих паметта. Има различни хардуерни версии на у-вото. Нека се видим, ако не остане време тука, то на събора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събора го пропускам. :)

 

Но наистина е по-добре като се видим, да го дискутираме.

 

Само последно, ъпдейтите от къде ги теглиш толкова много? Аз от тук:

 

http://www.blaupunkt.de/index.php?id=89 ... ducts2_pi1[view]=960&no_cache=1&L=0

 

Ама има само две версии, аз сложих последната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.