Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма на Фаворит?!


plovdiv123

Recommended Posts

Въпросът ми е мога ли да си сложа сам аларма от най- евтните, мисля, че се казваха "Giordon" на мястото на старата, която е моноблок, от 1995-96 год. Старата е италианска, казва се "Spin",/Spin Car Alarm Systems/, търсил съм инфо в нето, но никъде няма. Никой не се наема да я ремонтира, от известно време се включва когато си иска и обемните датчици не работят. Иска ми се да я запазя защото вади много як звук, но явно не подлежи на ремонт. Та би ли могъл, човек със средностатистическа техническа грамотност да си монтира сам алармата? Питам, защото по интернет, гледам разни обяви на подобен тип аларми и на всичките пише: "лесен монтаж", е чак пък толкова лесен...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може ,стига да има някаква схема за монтаж,а на твоята на шоковия датчик би трябвало да има за регулиране на чувствителността-пробвай да я намалиш малко и виж дали ще се вкл.пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те задоволява да имаш аларма само от шок датчик и при отваряне на врата можеш да я монтираш точно за 15мин. Новите аларми не се нуждаят от връзка с бутоните на вратите а сработват при пад на напрежението, т.е. при отваряне на врата и светване на плафона, шок датчика е ясен той си е вграден. Дори и да решиш да връзваш имобилайзера при фаворита не е никак сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на твоята на шоковия датчик би трябвало да има за регулиране на чувствителността-пробвай да я намалиш малко и виждали ще се вкл.пак

Пробвал съм, но пак се включва спорадично и при отваряне на врата не реагират обемните датчици, което ме кара да мисля, че е сдала багажа вече, а отскоро и червената лампчка не свети! Видях, че кабелите са включени към нея с нещо подобнона скат букса, само че за кабели. Интимната ми мисъл е: дали ще мога да ги свържа така и на новата, ако отговарят позициите и броя на изводите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки производител си измисля собствени стандарти , но се ползват едни и същи сигнали и като четеш от схемата на новата аларма ще се справиш ... като цяло ти трябва + , - , + през контакт и врати (връзва се на кабела , на който пише , че работи с минус) ... шоковия датчик си е на отделно кабелче , диода също и си готов (това е без блокировка и централно) ... блокировка не ти трябва , а централното и на мен ми е тъмна Индия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.