Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на масло за 1.2 40 kw


knejata

Recommended Posts

Колеги от скоро съм собственик на Фабия 1.2, 40 kw, мотор BMD, 2006 година, на 90 хил. км. реални

 

Предстои ми смяна на маслото но се колебая между 5/30 и 5/40. Колата до сега е карана само с 5/30...

Километрите и не са много за това мисля да си налея отново 5/30, колебая се защото получавам различни съвети в момента и за това и реших да пусна темата тук и да получа компетентно мнение по въпроса ! :)

А също не знам и на каква спецификация трябва да отговаря маслото :roll:

Извинявам се ако има вече подобна тема/и но аз лично прерових доста и не можах да открия!

 

Благодаря предварително s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецификацията на маслото ти трябва да е VW 504 00. Слагай 5W30.

 

 

 

Колегата е в грешка аз съм със същия автомобил и знам васички неща на изуст

 

VW 502 00 5W40 в книжката си пише какво и кога се сменя s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не съм се объркал, доколкото съм наясно, спецификация VW 504 00 заменя всички по-стари спецификации за бензинови двигатели, включително и VW 502 00. Това, че в книжката пише 502 00 вероятно се дължи на факта, че по времето на закупуването на колата (и съответно на издаване на книжката) спецификация 504 00 още не е била излязла. За справка ето 2 линка: цък и цък.

 

VW 504.00
Latest issue, can replace all previous petrol engine specs & can be used in all petrol engines.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че спецификацията е малко спорна, не знам, все си мисля, че би трябвало да е 504.00 ...

за 5/40 и 5/30 нещо да кажете? Мисля също да сменя и марката с оригиналното което е на VW, Audi и Шкода..или Кастрол ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй смело колега.Маслото щом покрива нормата,която се изисква от производителя, значи става. Бих те посъветвал да си вземеш MOTUL,хубаво е масълцето. Сега карам с YACCO и също съм доволен, а е и на приемливи цени. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги, още не съм сменил маслото защото имаше малко време докато настъпи момента! Вчера разглеждах книжката на колата и забелязах това, че колата я дават със сервизен интервал QG0 / фиксиран сервизен интервал /, което ще рече, че маслото ми трябва да е VW 501.01, VW 502.00 или 504.00 / на снимките по долу/ това ме устройва :!:

Пускам инфото за да бъде полезно и на други хора от форума smile092

Искам само да питам, колко литра побираше мотора - 1.2 куб.см., BMD мотор, 40 kw

 

4273767Q.jpg

 

4273779h.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава кола, сам си сменяма маслото и по докуменнтация го дават около 2,4л .Купи си 3л. и ще имаш за следващия път и за доливане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - еднакви свойства при ниска температура, а при висока - 5W30 е по рядко от 5W40.

С други думи 5W30 е с по-нисък вискозитет при висока температура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Извинявам се, че използвам темата на колегата, но въпросът ми ще е подобен на неговия, само че колата, за която става въпрос е Fabia 1.2 HTP 47 kW 64 к.с. Колата е на един приятел, купил я е чисто нова, сега му е на 82 000км. Досега е карал с 10w40 полусинтетика /не знам като я купил от завода с какъв вискозитет му е било маслото/, обаче казва че напоследък в студено време му тракат повдигачите на клапаните известно време. Въпросът е да й сложи ли 5w40 пълна синтетика, сега за зимата, а и за лятото и как ще се отрази това "по-тънко" масло. Ако може да препоръчате и марки масло за този мотор. Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами твоя приятел няма ли си сервизна книжка? Там пише спецификациите. Според мен той е трябвало да кара колата със 5W40, не знам как му е хрумнало на своя глава да ползва 10W40?? За бензинови двигатели спецификациите са 502.00 или 504.00. Нито една от тях не е за масло със 10w40. Моя съвет е да минава на 5W40 веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами твоя приятел няма ли си сервизна книжка? Там пише спецификациите. Според мен той е трябвало да кара колата със 5W40, не знам как му е хрумнало на своя глава да ползва 10W40?? За бензинови двигатели спецификациите са 502.00 или 504.00. Нито една от тях не е за масло със 10w40. Моя съвет е да минава на 5W40 веднага.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами твоя приятел няма ли си сервизна книжка? Там пише спецификациите. Според мен той е трябвало да кара колата със 5W40, не знам как му е хрумнало на своя глава да ползва 10W40?? За бензинови двигатели спецификациите са 502.00 или 504.00. Нито една от тях не е за масло със 10w40. Моя съвет е да минава на 5W40 веднага.

Благодаря, колега! :) В този ред на мисли да попитам вредно ли е било за мотора - чисто нов - че се е карал толкова километри с 10w40, дали ще има някакво по-бързо износване или нещо подобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Интересното, някои казват, че когато колата мине 100К километри е добре да се кара с 10W40, но незнам дали е верно. Някой може ли да сподели, тъй като и аз в момента съм с такова и си мисля дали да минавам на 5W40.

В момента има и промоция в ЕТ за смяна на масло Total Quartz Ineo MC3 5w40 и филтри за 87лв. Дали си струва това масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.