Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с криви гуми


Recommended Posts

Преди седмица смених летните със зимни гуми и се появи леко досадно дърпане на ляво. Пробвах какво ли не, смяна на местата на гумите, реглаж на предница - НИЩО!

Навсякъде всичко е ОК, по предницата нямам проблеми.

Сигурно проблема е в гумите, но в момента не мога да си позволя да ги сменя, а и са почти нови (на един сезон). Преди с летните нямаше проблеми...

Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има криви гуми! Как точно ги разменяш?

Ако са с посока ги размени предни/задни ако са със страна ги размени по диагонал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица смених летните със зимни гуми и се появи леко досадно дърпане на ляво. Пробвах какво ли не, смяна на местата на гумите, реглаж на предница - НИЩО!

А налягането??? Него провери ли го???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А налягането??? Него провери ли го???

 

И аз предполгам, че ще е това. Освен ако не е омаслил някой диск, но пък за 20-30км градски трябваше да е поизгоряло маслото ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането в гумите е еднакво, проверил съм го на две различни места, а самите гуми съм ги въртял предни-задни. ](*,)

Струва ми се че когато натисна спирачката малко повече се усеща да дърпа на ляво.....но дори и да е така, защо не се оправя когато не ползвам спирачката?

Не съм усетил спирачките да задържат....ще наблюдавам още седмица и ще реша какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица смених летните със зимни гуми и се появи леко досадно дърпане на ляво. Идеи?

 

Колега ти как смяташ, дали не е от резервната гума?

 

Казах ти какво да пробваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има криви гуми! Как точно ги разменяш?

Ако са с посока ги размени предни/задни ако са със страна ги размени по диагонал!

:smt017 До колкото разбирам, гумите са втора употреба... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има криви гуми! Как точно ги разменяш?

Ако са с посока ги размени предни/задни ако са със страна ги размени по диагонал!

:smt017 До колкото разбирам, гумите са втора употреба... :-k

 

А защо мислиш че не съм пробвал?

Гумите съм ги купувал миналата година, нови, карани са един сезон на друга кола, без да усетя проблеми.

Ясно е, ако продължи така май ще ги продам и ще си купувам други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крива гума , изпитах това преди седмица, със гумите от миналата година на 14000 км през зимата сега ги слагам и .. ](*,) ](*,) ходеше на ляво при натискане на спирачката , гумите отначало ги бях сложил на железни джанти , след седмица , си взех алуминиевите такива и в момента на прехвърлянето на гумите към новите джанти опсссс предна лява беше крива,т.е. биеше , а джантите преди това съм ги въртял и железни и летите :)

и така две нови гуми, едната отиде за резервна а другата за скраб...за съжаление и проблема беше решен , но за съжаление обърква и финансите !

поздрави

 

опс ..изпитано на Октавия 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карани са един сезон на друга кола

 

От там е проблема! Трябва да се намери точно място на гумите сега за да не тегли!!!

 

 

Виж драмите на колега със същият проблем : viewtopic.php?f=46&t=21643&start=0

 

Купуването на нови гуми е най лесно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карани са един сезон на друга кола

 

От там е проблема! Трябва да се намери точно място на гумите сега за да не тегли!!!

 

 

Виж драмите на колега със същият проблем : viewtopic.php?f=46&t=21643&start=0

 

Купуването на нови гуми е най лесно smile049

 

Сега отивам пак да въртя пустите гуми и дано да им уцеля местата!

Ако ли не....ще купуваме smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай с покупките!

След време ще свикнеш и няма да ти пречи и да е досадно. smile049

Моята още дърпа леко надясно (след реглаж, изправяне джанти, смяна на стари летни с нови зимни), но съм им свикнал вече. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сега отивам пак да въртя пустите гуми и дано да им уцеля местата!

Ако ли не....ще купуваме smile049

 

Кажи какво си направил после и как се отразява размяната леви/десни и предни/задни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се управи след размяната, погледни си окачването и по-точно задните(големи) тампони на носачите. При скъсването на някой от тях леко се променя сходимоста и колата започва да дърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се управи след размяната, погледни си окачването и по-точно задните(големи) тампони на носачите. При скъсването на някой от тях леко се променя сходимоста и колата започва да дърпа.

 

Сигурно е така, но колегата слага зимните гуми и започва да тегли!!!!!!

 

Пролема е повече от ясен! Стига сте го вкарвали в проключения! Ходил е на реглаж, гледали са я и толкова.

 

Всеки може да споделя от какво му е теглила колата но така не му помагате а само го обърквате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След яростно въртене на гумите, работите горе долу си дойдоха на мястото. Усеща се сега съвсем леко, но смятам да го преживея.

Смениха се местата на предни - задни гуми.

Да се надяваме че няма да се появи пак този проблем.

Благодаря на всички за съветите! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.