Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за антифриз


JIJOMAMA

Recommended Posts

От известно време сутрин когато е под 4 градуса след палене се появява мигащ сигнал на датчика за антифриз.

Според книжката мига защото няма течност или е прегряла.. А течност имам и сутрин не е прегряла.

Проблема изчезва при 30-40 сец работа на място изключвам и при повторно палене го нямам..

Някои с идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една друга тема проблема се реши с доливане на антифриз smile056

 

Това е временното решение.

 

Постоянното е ново казанче за антифриза - датчика е излят заедно с него и няма как да се смени само той. Успех! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колеги, и при мен същите симптоми, сутрин при запалване свети датчика в червено и пиука 3 или 4 поредни пъти беше... и така си свети определено време, след като загася и запаля отново след изминати няколко км и няма спомен от него. интересно ми е защо не го прави всяка сутрин като температурата е под 3-4 градуса, а когато му скимне. или направо да ходя в еуратек да ми сменят казанчто :). ако ми кажете и колко струва ще съм благодарен ( по възможност и с труда за смяна ), ако ли не ще дрънна да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След като покараш , антифриза се затопля и както почти всяка течност се разширява...т.е. ти се "пълни" казанчето.Светенето и несветенето на въпросната лампа сутрин зависи и под какъв наклон си спираш колата.Ако намалее още мъничко антифриза-ще свети всяка сутрин.Долей си антифрз и си свиркай.Ако обаче почне да свети скоро след доливането...тогава ще му мислиш за други проблеми.Аз за първи и последен път съм доливал 150 грама преди 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.