Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво мислите за тези стопове и дали може да се реализират?


allroad

Recommended Posts

Привет, за няколко минутки изчистих това, което ме дразни в Superb 2 седан - стоповете върху капака. Дали могат да се покрият реално така, че да не личат и по-важното е дали ще е напълно легално и безопасно?

Поздрави

post-2116-138453349179_thumb.jpg

post-2116-138453349206_thumb.jpg

post-2116-138453349221_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на чисто конструктивна и техническа част реализацията е напълно възможна и ще стане така все едно никога не ги е имало. Дали обаче ще има проблеми с КАТ е много относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема? Излишни стопове отзад. На октавията няма такива глупости по капака и слава Богу! На аудитата са ги направили да светят от не знам кой модел насам... Преди това само за украса и на супърба са така, нали? Т.е. не светят. Просто да изчезнат, сякаш не ги е имало - кой ще ти каже, че трябва да има някакви си светлоотразители по средата на капака... Особено в България, където още глобявали за дневни светлини на фейслифтовите октавии, че били фарове за мъгла?!?!?!? Много ще ти знаят, как изглежда това нещо отзад, оригинално.

 

Ако можеш да го реализираш и да стане идеално, да не си личи, че е мазано и пипано - действай и пускай снимки, да видим как ще се случи процеса :)

 

Поздрави

 

PS: Вземи за пример комбито - то няма такива "некрасиви" (да го кажа максимално меко) глупости.

 

supc007.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от комбито изходих и дори недоумявам кому е било нужно да придават този индивидуален характер на седана-хечбек с продълженията на фаровете по капака. Аз лично не мога да дам пример за автомобили с такива разлики в оформянето на задниците между двата моделни типа - комби и седан.

Разсъждавам в тази посока за една изгодна конкретна кола и понеже ме тормози единствено този "дефект" отзад. Ако се стигне до сделка определено това ще е първото, в което ще инвестирам. Едва ли ще пострада функционалността, безопасността на движещите се отзад и прочие последствия от иначе безбройните възможни "оптимизации", които всеки собственик на автомобил е решил да направи. На мен линно такъв вариант ми харесва. Прилича ми на Astra седан, която, според мен, е стилна, със загатнат за спортни амбиции дизайн.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дали някой ще ти каже, че не е легално ако "изчистиш" задницата според теб. На мен задницата ми се вижда като скопена без тези светлини на багажника, да оставим, че май-май светят и се лишаваш от тях. Т.е. до колко е безопасно - нямам представа. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... май-май светят и се лишаваш от тях...

 

 

Май да... Вероятно са за мъглата, не съм наясно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая някой да мисли като мен. Супер грешка от страна на дизайнерския екип са тез безумни светлини, според мен. Аз бих ги демонтирал, един тенекеджия да парне там малко ламаринка, кит-мит, боя и...ще си я карам с кеф. Даже бих помислил за последното ръбче на стопа на калника - там дето тръгва надолу, и то да изчезне, примерно с някаква боя 10 слоя и отгоре лак...Според мен няма да имаш проблем с КАТ. Това да не е TUV. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако не си кривим душата - дизайнерска грешка са си. И на мен по ми харесва без тях. С тях придобива ебати тъжното изражение задника на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако не си кривим душата - дизайнерска грешка са си. И на мен по ми харесва без тях. С тях придобива ебати тъжното изражение задника на колата.

И снижава чисто оптично центъра на тежестта на задницата... Прави задния изглед на колата по-кубичен. А както веднъж беше казал bega4kata "няма красива висока кола, качена като на кокили..." или нещо от сорта.

Има светлини, да, вижда се и то клипчето. Но винаги може да се измисли как да бъдат преустроени и тяхната липса (местоположение) да не влошава удобството.

В никой случай не искам да засегна колегите, които имат такъв автомобил. Въпрос на вкус!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в ЕТ и специално отидохме с дилъра, нагъзурчихме се, :mrgreen: та да видим какви крушки има на върху 5-тата врата на Супърб не-комби :mrgreen: - само за мъгла са, най-отдолу, и от ляво и от дясно, а бялата и извитата червена горна част са празни. Благодарности на Радослав Василев за отзивчивостта и любезността.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.