Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

GPS DVD Octavia 2


Recommended Posts

Здрвейте колеги,

 

Декември ще поръчвам от Китай новата навигация на WILSON - http://www.witson.com/en/displayproduct ... =100954660 . Ако някой желае да се присъедини да пише. Цената за целия сет е:

 

 

The price of W2-D9235V with GPS (no map included)+shipping cost by TNT (door to door service) is USD365.00 .

 

Optional:

igo map card including full EU countries:USD10.00/unit

TV antenna: USD6.00/unit

Camera: USD25.00/unit

 

допълнително 6% за Paypal

 

Който проявява интерес да пише на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи и изглежда. Всичко от оригиналните аксесоари се изобразява на дисплея. Сериозно ще помисля... Единствено което те съветвам е да не вземаш тази камера, а да си поръчаш от ebay такава която се монтира на мястото на оригиналната светлинка за осветяване на номера. Мн. е дискретна и нескъпа - ако имаш желание ще постна по късно линк... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм се мераклисал и аз на нещо такова шарено, ама точно сега не е момента. Иначе успех с покупката и освен тия 400$ заедно с 6% за пейпал, колко още мито и ддс се връзват, демек колко ще чини цялата работа.

Погледни колега и ето това, поочти същото е, даже ми се вижда с по- приятен дизайн:

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1147

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм се мераклисал и аз на нещо такова шарено, ама точно сега не е момента. Иначе успех с покупката и освен тия 400$ заедно с 6% за пейпал, колко още мито и ддс се връзват, демек колко ще чини цялата работа.

Погледни колега и ето това, поочти същото е, даже ми се вижда с по- приятен дизайн:

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1147

 

Toва е по-готино, само дето копчетата за усилване не са удобни. Аз бих заложил на това :

 

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1115

...последна версия е и може да се избира CAN шината, усилването е с врътка и има DVB-T.

Освен това се предлага и "оригинална", дискретна камера :

 

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1082

 

...и е малко по-евтино ...$ 350 . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това изглежда много добре, някой виждал ли го е монтирано в кола, има ли отзиви за качеството и т.н. подозрително евтино е..... :-k

 

Много съм се мераклисал и аз на нещо такова шарено, ама точно сега не е момента. Иначе успех с покупката и освен тия 400$ заедно с 6% за пейпал, колко още мито и ддс се връзват, демек колко ще чини цялата работа.

Погледни колега и ето това, поочти същото е, даже ми се вижда с по- приятен дизайн:

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1147

 

Toва е по-готино, само дето копчетата за усилване не са удобни. Аз бих заложил на това :

 

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1115

...последна версия е и може да се избира CAN шината, усилването е с врътка и има DVB-T.

Освен това се предлага и "оригинална", дискретна камера :

 

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1082

 

...и е малко по-евтино ...$ 350 . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

знаете ли къде в София могат да се видят и съответно мантират въпросните "китайчета"?

най ми хареса това което предлага димон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

знаете ли къде в София могат да се видят и съответно мантират въпросните "китайчета"?

най ми хареса това което предлага димон.

 

Ела на събора утре и ще видиш наживо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

знаете ли къде в София могат да се видят и съответно мантират въпросните "китайчета"?

най ми хареса това което предлага димон.

на няколко места може да видиш , ама като видиш цените ще се уцъклиш под 1000 лева няма нищо :) а са абсолютно същите китайски , въпреки ,ч енякой се опитват да казват ,ч е не са .

 

иначе на живо може идеш да ги видиш http://www.avitel-bg.com/car-audio/navi ... ultimedia/ . имат доста в наличност на място изложени .

 

и тук също може да идеш и да видиш на място имат голяма наличност за разглеждане http://www.inesauto.com/catalogue.php?cid=615 но са големи въшляци . не ,че горните не са де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

знаете ли къде в София могат да се видят и съответно мантират въпросните "китайчета"?

най ми хареса това което предлага димон.

 

аз имам ето такова монтирано http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1115 само , че е Model: AS-7608-V3.0

 

ПО МЕЖДУ ДРУГОТО АЗ МНОГО ИСКАХ ДА СИ СЛОЖА ТАКОВА "КИТАЙСКО ЧУДО" ОБАЧЕ СЕ ВКАРАХ В ЕБАТИ ФИЛМА. И С КУПУВАНЕТО ПОСЛЕ И С МОНТАЖА. ЗА ДА РАЗКАЖА ТРЯВБ АДА ОТВОРЯ ЦЯЛА ТЕМА :)

 

МОГА ДА КАЧА СНИМКи , АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ВИДИ НЕЩО ПО ПОДРОБнО, НО Трябва ДА СНИМАМ. ТАКА ,ЧЕ ПИШЕТЕ АКО ИСКАТЕ СНИМКИ.

 

PS: МОГА ДА ЗАЯВЯ СПОКОЙНО , ЧЕ ИМАМ ДОСТА СЕРИОЗЕН ОПИТ И ПОЗНАНИЯ ЗА ТОВА "КИТАЙСКО ЧУДО". ДОСТА ИЗЧЕТОХ И ДОСТА ИЗТРАДАХ ДОКАТО "КИТАЙСКОТО ЧУДО" ТРЪГНА ДА РАБОТИ ЩО ГОДЕ НОРАМЛНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Приятели на Шкода и от мен.

Днес ще поръчвам ето това http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1147

директно от производителя.Вече имам въпроси нужни ли са ми дапълнителни аксесоари.

1-GPS антена-20 долара

2-антена за ефирна ТВ.-9 долара

3-камера за задно виждане-40 долара

4-някакъв ДВД мрз мр4-адаптор-60-долара

Моля препатилите да споделят мнение и опит.

 

Поздрави на всички. Николай

 

PS-Надявам се на следващото събиране да успея да се включа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-GPS антена-20 долара

Да нужно ти е . Освен , ако невъзнамеряваш да си търсиш в последствие

 

2-антена за ефирна ТВ.-9 долара

Да нужно ти е ако искаш да ползваш тунера. Но въпро са за тунера е една малко по широка тема , тъй като според мен е по добре да си вземеш цифров тунер, от гледна точка на това ,ч е е по добро качеството, а и също така се говори , че би трябвало а спират излъчването на аналогова телевизия, но не ясно когаще стане. Принципно беше 2012 , но го отложиха за 2015 мисля. А ако си зимаш цифров тумер си вземи да потдържа формат MPEG-4 а не MPEG-2. Защото аз си си взех мпег 2 и се прее... :) . защото тъкмо като си го взех и ефирната цифрва телевизия премина на мпег4

 

3-камера за задно виждане-40 долара

Ако искаш камера за задно виждане си сложи, аз имам. Според мен върши по малко ранота от колкото самия аз очаквах, но пак е полезна, немога да кажа, че е абсолютно непотребна.

 

4-някакъв ДВД мрз мр4-адаптор-60-долара

А това незнам кавко е. МИсля си да не е просто изхода в който може да ръгнеш усб или пък просто допълнително да се заплаща за да ти направят да ти потдържа ДВД мрз мр4. при мене тази екдтра не се заплащаше.

 

 

иначе имай предви , че визуализацията на климатика (тази екстра "Air-conditioning for show") няма да ти работи , тъй като се потдържа само от новите октавии ( октавия 2 фейслифт). Функцията OPS (или Optical Parkinng System) също не работи пълноценно при мен, тъй като само се включваше и нищо не отчиташе , като титка парктроника.Но ако слагаш камера тази функция се обезмисля. Но допускам , че това може да е проблем само при мен.

 

ПС:когато си купуваш това "китайско чудо" имай предвид , че има голяма вероятност да не работи съвсем коректно, въпреки ,че на по новите модели би трябвало да са изчистили грешките и нейзправностите койото имаше с по страите модели. Но имай предвид , че проблемите могат да са от всякакъв характер. за мойте нямам да разказвам , защото бяха много. Абе с 2 думи бъди готов да прежалиш парите който ще дадеш за тая прословута техника. все пак ти стискам палци да нямаш проблеми и всичко да ти е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има подобна тема в раздела за СупърБ, viewtopic.php?f=47&t=20235&start=30, там съм постнал доста от нещата който събрах за този вид устройства, но все още не съм си купил. Гледам разликата в цените по сайтовете и тези в БГ направо е страшно. Как може да има такава разлика :smt0344 !!!

Колегите който го имат нека да покажат малко снимки и инфо за инсталацията, нужни ли са някакви допълнителни панели или нещо подобно за да изглежда всичко като оригинално и информацията от климатроника и парк троника показва ли се както при оригиналната навигация в по-новите модели? Как се представя ТВ тунера, прилична ли е картината като се има в предвид, че е DVB-T,все пак скоро няма да има аналогова телевизия. Процесора справя ли се с GPS-a, да не забива или да дава някакви подобни проблеми да създава.Лесно ли се слагат карти и друг софтуер? Как стой въпроса с ТВ антената, къде се поставя? Последеното нещо което видях е, че има вече двуядрени (Dual CPU) устройства в ebay:

 

http://www.ebay.de/itm/2Din-VW-DVD-GPS- ... 2a14a47fb1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има подобна тема в раздела за СупърБ, viewtopic.php?f=47&t=20235&start=30, там съм постнал доста от нещата който събрах за този вид устройства, но все още не съм си купил. Гледам разликата в цените по сайтовете и тези в БГ направо е страшно. Как може да има такава разлика :smt0344 !!!

Колегите който го имат нека да покажат малко снимки и инфо за инсталацията, нужни ли са някакви допълнителни панели или нещо подобно за да изглежда всичко като оригинално и информацията от климатроника и парк троника показва ли се както при оригиналната навигация в по-новите модели? Как се представя ТВ тунера, прилична ли е картината като се има в предвид, че е DVB-T,все пак скоро няма да има аналогова телевизия. Процесора справя ли се с GPS-a, да не забива или да дава някакви подобни проблеми да създава.Лесно ли се слагат карти и друг софтуер? Как стой въпроса с ТВ антената, къде се поставя? Последеното нещо което видях е, че има вече двуядрени (Dual CPU) устройства в ebay:

 

http://www.ebay.de/itm/2Din-VW-DVD-GPS- ... 2a14a47fb1

 

 

Ползвайте малко търсачката де......Има си няколко теми поне за точно този вид устройства.

 

Ето една - тук няколко колеги сме писали на дълго и широко кое, как, защо и колко.

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=25478

 

Моя съвет и препоръка е - http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=100954660. Работи безупречно, без никакви проблеми и засечки. Досега не се е дънило никъде. ДА - старите имах проблеми и дразнещи неща по тях - но тук всичко е изчистено и аз поне нямам никакви забележки.

 

Който иска повече инфо което не е писано в тази тема - да пита. Ще направя снимки и клипове или там каквото Ви трябва...(имам 2 клипа правени и ги има в темата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За WITSON и аз съм чувал добри отзиви. Инче както вече казах аз лично ползвам така прословутото и доста разпростарнено AS-7608 V3 http://www.audiosources.net/ . Поръчах го миналта година долу горе мисля ,че по това време беше. Но от тогава до сега китайците действат яко и излязоха много по нови версии, а и модели на тези устройства и дори вече това което аз го имам не се пройзвежда, а има по нова версия AS-7608 V5 и AS-7609(което в момента е най-новото и добро). Искренно вярвам ,че много от грешките и нейзправностите при новите модели и версии на устройството са изчистени, тъй като по чужди сайтове четох , за доста отсранени проблеми в сравнение с по старите изпълнения от които е мойто AS-7608 V3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конкретно за моето "китайско чудо"(AS-7608 V3) :

 

 

екстри и предимства

 

1.дизайна, подчти 1:1 с колумбус, с много минилни разлики(подчти незабележили).

 

2.бутоните светя зелено перфектно си пасва с зеленото осветление на цялото табло в колата

 

3.интерфейса(менюто на самата навигация) мога да каже ,че според мен дори е по хубав и от на колубуса, но това си е лично мое мнение

-интерфейса е с зелен цвят и на места тъмно сиво към черно, което също пасва перфектно на интериора на колата с зеления свят и неутралния сиво-черено

 

4, има вграден Bluetooth перфектно

-оригиналния Bluetooth модул струва 500-600 лева, като допълнителна екстра за колумбус

-дори може да ти зареди телефонния указател от телефона на самата навигция и можеш да набираш директно от навигацията(без въобще да си пипаш телефона)

 

5. ГПС който потдържа ИГО. това беше моя най голям плюс заради койото си взех въпросната навигация. Другия голям плюс беше естествено цената.

-Държах на ИГО защото поне 2 пъти в годината излизат нови карти, дори и за България, намираш си ги теглиш ги качваш ги и ги ползваш супер удобно и полезно.

-Дане говрим , че може да си качваш и забележителности и какви ли неоще други неща 3Д сгради така на татък.

-всичко ти е на български, на ИГО, пишеш на български, говори на бъгарски ПЕРФЕКТНООО

 

6.ДВБ-Т демек цифрова ефирна струва допълнително 50-60$ , ако трябва да си го поръчаш като екстра към колумбус е сигурно 500-600 лева

 

7.чете всякакви видове формати и най важното ДИВ-Х

-записваш си филм на диск или го качваш на СД карта, теглиш му субтитри и всичко си тръгва, със субтитрите на български, перфектна работа

-чувал съм ,че колумбуса не чете теглени филми, само оригинални ДВД дискове(затова не съм сигурен). Но пък съм подчти убеден ,че не чете български субтитри

 

от по малко значени поне за мен са функциите:

 

8. визуализира климатика , подчти като на оригиланото е направен този интерфейс

 

9.Optocal Parking System, визуализира партроника

 

10. аз лично си поръчах камера за задно виждане , което автоматично изключва екстра номер 9.

-остава си ти само звуковия сигнал от парктрони и това което се вижда от камерата

 

 

в заключение мога да кажа ,че всичките тези неща са много хубави и удобни за ползване. някой могат да изглеждат малко излишни , но повярвайте ми , че позваш ли ги един път , после ти е много терсене ако ги нямаш :)

 

Но твоа до тук са само хубавите неща койото ги пишат на хартия, и койото ги четеш за да се примамиш да си поръчаш. МОга да кажа , че проблемите ми след като си поръчах "китаското чудо" бяха колкото и екстри по горе

 

1.Навигацията пристигна по принцип точно една седмица след катоя поръчах, евала на китайците много са експедитивни.

2. обаче стана някакъв проблем с митниците, стана положението "си еб..ло майката" . С 2 думи взех си навигацията след 2 месеца след като ме глобиха, като ми написаха ми акт, защото съм се опитвал да ги мамя, тъй като стоката беше декларирана за 40$. В крайна сметка ми писаха въпросния акт и след като платих още 200 лева общо за акта който ми написаха и за акциз на новата цена си взех навигацията. Т аравностеката до тука е , че я поръжах за 420 долара +200 лева абе демек ми се върза около 750-800 лева.

 

обаче приключението не свърша до тук

 

3.монтира се много лесно , бях чел предварително бая и бях разгледал доста снимки за какво става въпро . всичко се оказа ,че досат елеметарно. Буквално монтажа е свърваш и пускаш.

 

та пускам я аз и:

 

4. включвам на задна пуска се въпросната функция от екстрите която е номер 9 . обаче нищо не отчита, те отчита че доближаваш даден обект, само си пищи парктроника. Викам си , така или иначе ще слагам камера майната му това ен ме бърка

 

5. връткам врътките на климатина, обче нема визуализация на климатика както е описано е екстра номер 8. викам си пак , майната му това неми пука за него, о си мисля , че все пак беше хубаво да го има , след като го пишат. След известно врем разбрах , че тая хункция се потдържа само от коли след 2009(мойта е 2007). Прежалих го това

 

6.пускам Bluetooth свъза се телефона ми , обаче не зарежда телефонния указател както беше описано. и за това се прежалих. В последствие(след няколко месеца) се оказа ,че Bluetooth-а почна да прекъсва и един път а работи един път не. не стана ясно защо става така. и това се прежалих ,ч е няма да ползвам Bluetooth.

 

7. псуакм телевизията(ДВБ-Т тунер) , за мое учудва въпреки ,ч е антената беше забутана зад таблото , хвана телевизия , дори на места и в движение си хваща и няма проблеми, но сиганал е все оюе слаб и е разбираемо да не е качествена тая екстра. след няколко месеца псукам аз оказа , се че няма телевизия, разбрах , че са сменили форамата излъчване от МПЕГ-2 на МПЕГ-4. естествено за ксъмет моя тунер потдържа само МПЕГ-2. и тая екста няма да ползвам

 

8. дискове и сд карата и усб-то за сега се четат без проблем, музика видео фаилове. филми със субтитри на български се зареждат , абе не смея да я похваля тая функция да не е да замине и тя :)

 

9. ГПС-са е перфектен, качих си нови карти всичко е тчоно там, няма никакъв проблем, бързо се свързва, абе работи идеално

 

10. след известно време обаче се оказа ,ч е поради една или друга причина се прееба усилвателя(крайното стъпало) койото е за звука, койото си е вграден в самата навигация. като усиля малко повече и почва да пука , да пръщи си еб...ло майката. Незнаех , кво да прая, четох яко из разни чужди форуми, като гледах хората там с какви проблеми се знаимаваха по тея китайски навигации, установих , че имам бях къхър за проблем :) . В крайна сметак си сложих допълнително усилвател и се реши проблема, което ми струваше още неми се гори чак :( 300 лева

 

всичкото твоа става в рамките на месеци 4-5 месеца, бях се поболял

 

и вкрайна сметка навигацията излезе мад 1000 лева де

 

но пак си я ползва и й се радва за момента :) въпреки , че е малко осакатена от към пълната функционалност

 

 

така ,че всеки да си прави неговите изводи и да си преценява. и да очаква всичко. въпреки всичко цената найстина много съблазнява. като има предвид човек , че една оригинална с всчките тея ектри може да излезе над 3000 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и надраскания тъч-скрийн,което е супер грозно при изключено устройство.

Но, безплатни удоволствия,няма! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[PS]т

Здравейте,

трябва ли да се смени рамката на таблото.

и ако трябва откъде да си купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[PS]т

Здравейте,

трябва ли да се смени рамката на таблото.

и ако трябва откъде да си купя.

 

Ако е такова http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=883 ти трябва допълнителна рамка, ако не е, не ти трябва рамка

 

рамката в еура тек струва 16 или 18 лева беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.