Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция 1.3 карбуратор - висок разход


tisho_shkodaVRC

Recommended Posts

имам голям проблем,имам фелиция 1.3карборатор но на пследак ми гори по 20лт.на 100кл. някакви съвети от какво може да е

:(

 

Аз съм в шок :-k 20 литра бензин или газ? Кажи от къде си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям проблем. Имам Фелиция 1.3 карбуратор , но напоследък ми гори по 20л.на 100км. Някакви съвети от какво може да е

:(

Гори или тече някъде ;) , ако е бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям проблем. Имам Фелиция 1.3 карбуратор , но напоследък ми гори по 20л.на 100км. Някакви съвети от какво може да е

:(

Труден въпрос, дай малко жокери :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студ - смукач - малък пробег - висок разход.

Студ - смукач - карбуратор за ремонт (я игла , а някое платно)

Ако е вдигнала разхода от как застудя не знам какво може да се направи освен да и намериш горещ гараж smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напукани вакуум-регулатори.Един вдига разхода с около кило,два с около 3 кила,и трите едновременно с около 8 литра.Бях потресен от този факт ...но не на шкода,а на голф 2 1,3 при който карба почти идентичен ...този на Пиербърг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...я игла , а някое платно...

Обогатител на карбуратора. При мен от една микроскопична дупчица на едно от двете платна ми изарчи 5 литра бензин за 3 км. Тва в случай, че си на бензин. Ако си на газ там е друга бира. Уточни си горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам голям проблем,имам фелиция 1.3карборатор но на пследак ми гори по 20лт.на 100кл. някакви съвети от какво може да е

:(

 

Аз съм в шок :-k 20 литра бензин или газ? Кажи от къде си.

Аз съм от Севлиево и гори на бензин нямам газ защото до скоро ми гореше малко 4.5-5л.на100

:?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех, че моят фаворит гори много, 10-11/100- градско, но аз и без това го карам на къси разстояния и то докато се стопли двигателя, взема че го спра! А пък и тези идиотски задръствания! Газ нямам, само на бензин! Мини я на един елкон, въпреки че не съм много убеден в ефективността на тази диагностика! Карбураторът промиван ли е скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех, че моят фаворит гори много, 10-11/100- градско, но аз и без това го карам на къси разстояния и то докато се стопли двигателя, взема че го спра! А пък и тези идиотски задръствания! Газ нямам, само на бензин! Мини я на един елкон, въпреки че не съм много убеден в ефективността на тази диагностика! Карбураторът промиван ли е скоро?

от както съм я купил през 2003г. не съм пипал нищо по нея освен маслото и никога нее показвала някакви признаци за нереднос но ще пробвам елкона дано има ефект smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям проблем. Имам Фелиция 1.3 карбуратор , но напоследък ми гори по 20л.на 100км. Някакви съвети от какво може да е

:(

Труден въпрос, дай малко жокери :-k

жокера е един няма течове нито напукани маркучи а гори като,че карам танк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям проблем. Имам Фелиция 1.3 карбуратор , но напоследък ми гори по 20л.на 100км. Някакви съвети от какво може да е

:(

Гори или тече някъде ;) , ако е бензин.

няма видим теч поне я следя ридовно гори и то като танк и то бензин :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо ти писа по-горе за мембраната на икономайзера (или както му се вика) на мембранката под алуминиевото капаче зад тройника , игла сменяна ли е някога , па разглоби нещо и провери ... поне на газ анализатор я закарай да и видиш сместа ... само с гледане не става ... и аз си гледам Формана , ма той само си ръждясва smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па то от там се почва , в противен случай ще си гадаем само ... отдавна системата ухо - нос е отживелица smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може при този висок разход на гориво да не се забелязва нещо нередно в работата на автомобила като цяло.Ако се борим с 1-2 литра преразход да се чудим откъде е,но тук трябва да има ясна индикация.Информацията е много оскъдна за да се правят някакви предположения.Ако добавя,че колегата може да е карал на ръчна спирачка ще съм толкова близо до истината колкото и всяко друго мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може при този висок разход на гориво да не се забелязва нещо нередно в работата на автомобила като цяло.Ако се борим с 1-2 литра преразход да се чудим откъде е,но тук трябва да има ясна индикация.Информацията е много оскъдна за да се правят някакви предположения.Ако добавя,че колегата може да е карал на ръчна спирачка ще съм толкова близо до истината колкото и всяко друго мнение.

ръчната е доло защота и скъсах жилата но като повече иннформация нямам нито един накъсан или напукан маркуч вчера пръснах сичко остана само да я закарам на доктор аз съм беспомощен благодаря все пак smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.