Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с охлаждането на двигателя?


irmsher

Recommended Posts

Стига сте се оплаквали. Знаете ли как загрява О2 без EGR система?

 

От Люлин до 4ти километър сутрин в 7.30 тръгвам, 30 минути градско, като стигна работа тамън отлепя стрелката s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • irmsher

    17

  • Цецо75

    7

  • masterOne

    5

  • micyri

    4

Най-много писали в темата

Стига сте се оплаквали. Знаете ли как загрява О2 без EGR система?

 

От Люлин до 4ти километър сутрин в 7.30 тръгвам, 30 минути градско, като стигна работа тамън отлепя стрелката s_flag

 

нещо май се оплакваш :-k вземи си бензинова и ще загрява за 2 мин. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой се оплаква? Фреш еър сутрин рано. Аз проблем нямам, дебелокожо съм, ама жената нещо не е особенна щастлива от хладния сутрешен бриз от духалките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е няма такава кола , почва да ме нерви , сложих друг термостат behr , и пак същия проблем

вече незнам какво да я правя!!!!!!!!!!!

 

Колега, освен да се върнеш в сервиза и да им я оставиш да намерят проблема! Явно има нещо което не може да се хване лесно ама тук във форума не може да се гадае.

Интересно ще е за всички какво е наистина! Дръж ни в течение.

 

 

 

п.п. Цецо, тЮнинга иска жертви smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е за всички какво е наистина! Дръж ни в течение.

 

+1.

 

Да кажеш като решиш проблема, че направо ме хвърляш в музиката, щом не е термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова се чудите.Всички такива имат склонност да истиват по надолнищата и като не затваря съвсем плътно термостата....

Маркуча бил студен....ама дали все пак не пуска по малко тоя телмостат дори и напълно затворен.Не ми се обяснява сега как се проверява това,че мн.тр да пиша,но ако трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си пластмасовия корпус в който се монтира термостата и датчика ти за температура и всичко ще се оправи.

И не купувай някакво менте, а си вземи нещо добро, защото може и да няма промяна с ментака.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами причините за топъл двигател, а студен радиатор, какви може да са? Защото от доста време я карам така... smile092 :D И понеже радиатора е винаги студен и перките никога не се включват.... но пък двигателя не прегрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно не ти отваря термостата. По важния въпрос е защо го прави. Дали защото е скапан или просто не стигаш до температура при която да отвори (което е малко вероятно, особенно на дълъг път и/или лятото).

 

Друго, което ми хрумва е радиатора да има запушени ребра и само част от него да работи, а ти да пипаш неработещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами причините за топъл двигател, а студен радиатор, какви може да са? Защото от доста време я карам така... smile092 :D И понеже радиатора е винаги студен и перките никога не се включват.... но пък двигателя не прегрява.

Имаш перфектен термостат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тва си е нормално аз със буса не му и объщам внимание.Тва го има на повечето машини газ брат газ и много не му мисли.А ако водна помпа баира ще го гледаш и ще го изкачиш на муки.Аз не слизам от коли и бусове всякакви марки само се хабиш излишно s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тва си е нормално аз със буса не му и объщам внимание.Тва го има на повечето машини газ брат газ и много не му мисли.А ако водна помпа баира ще го гледаш и ще го изкачиш на муки.Аз не слизам от коли и бусове всякакви марки само се хабиш излишно s_flag

 

Ами, то само газ, само газ... и започнаха да се появяват някакви полтъргайсти под капака... :D ама дет' се вика - не сме женени за колите си. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отноео !!! Само да кажа ,че проблема е решен цялата работа излезе от фланеца сложих нов и сега за същото спускане при (-тем.) се охлжда но само една стрелка пада !! което на вона на предишното е СУПЕР smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си пластмасовия корпус в който се монтира термостата и датчика ти за температура и всичко ще се оправи.

И не купувай някакво менте, а си вземи нещо добро, защото може и да няма промяна с ментака.

Успех !

 

......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не би да имаш някакви боклуци във водния тракт и отвреме на време да заталачват термостата???

 

То това твойто направо полтъргайст бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем, даже се допитвах до колегите тук във форума. Смених термостата и всичко сега е наред. Вземам трите тунела - Ечемишка, Витиня, Топли дол по инерция без загуба на температурата, а това са повече от 10 км мисля. Навън си беше бая студено, а парното и духалката бяха на макс :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че ще ползвам темата на колегата.Тази сутрин отивайки на работа умряхме от студ.Колата измина 25 километра и стрелката на уреда не помръдна грам.Ясно е,че през почивните дни ще има мисия моята кола и ще се сменя термостат.Трябва ли системата след това да се обезвъздуши някак или тя сама ще прогони постъпелият въздух?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами напълни казанчето до мах. и малко отгоре оставия 10-15 мин. да поработи на място , ако поеме долей , ако не като покараш пак я провери и си готов !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами напълни казанчето до мах. и малко отгоре оставия 10-15 мин. да поработи на място , ако поеме долей , ако не като покараш пак я провери и си готов !!!

 

И на сутринта пак го провери и ако трябва долей допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

от два дни забелязах че като развия капачката , не изпуска налягане вчера смених и нея и пак не изпуска никакжо налягане , предеи си имаше налягане ! Тотално ще откача!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя проблем се оказа загатка за целия клуб , но някой ден ще го отстарня и ще ви оведомя !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.