Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло - в ЕТ или не?


dimonio

Recommended Posts

Здравейте ,Колеги искам да се допитам до вас за съвет и мнение....Имам Фабия на която през декември и изтича гаранцията,автомобила не е лизингов,платен е в брой,предстои ми поредната смяна на масло 30000км.и дилемата е да я направя ли в ЕТ,или да избера друг добър сервиз.За сега при направено проучване на цената на филтрите и маслото с обслужване в ЕТ цената е с около 140 лева повече......Моля ви за съвет как да реагирам и къде да обслужа колата,с какво масло да и сложа,марка на филтрите които да предпочета.........Предварително ви БЛАГОДАРЯ за мненията и съветите,ЛЕК И БЕЗАВАРИЕН ..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това какво масло да сложиш ще те посъветват колегите! НО според мен е напълно излишно да им пълниш гушата на ЕТ. Според мен си купи частите и отиди в някой читав сервиз, или пък просто отиди направо в сервиз и там да ти оправят всичко. Гледам, че си от Пловдив, колегите от този хубав български град smile027 Със сигурност ще ти препоръчат някой добър вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета,наистина тук има много добри сервизи,а и ЕТ се изсилиха с цените,дори с акцията която тече 20% отстъпка на части и сервиз разликата е доста голяма....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да проучиш за друг доверен и читав сервиз (ако не знаеш такъв) и да не ходиш в ЕТ, че мен лично още ме боли сърцето като се присетя колко дадох за масло и филтри при последното обслужване на мойта при тях (още е гаранционна за съжаление). Ако, както казваш ти, разликата е 140 лв, мисля, че сам си си отговорил на въпроса. За читав сервиз в Пловдив да се изкажат местните колеги. Маслото трябва да отговаря на спецификация VW 504 00. Този мотор е непретенциозен, за разлика от новите поколения дизели, пък помпи-дюзи, пък комън рейл, пък DPF-и, чудесии..., така че някое добро читаво 5W30 масълце ше му е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.......а някаква марка ма ми предложите Shell добре ли е..

моята в момента е с TOTAL Quartz 7000 10w40, мисля че Тотал правят хубави масла, а и друго много важно за БГ е че има и много ментета от скъпите марки масла и уж слагаш и даваш пари за качество а то боклук

ако имаш някой познат представител който се занимава с масла най-добре той да ти го продаде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масълцето може да е Castrol или Fuchs, филтрите Bosch. Пробвал съм ги и съм доволен. От Castrol-а си пийва по 300 - 400 ml от смяна до смяна, Fuchs-а не се налага да доливам. Не са най-скъпите масла. Говоря за 10w40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих препоръчал Кастрол или Мотул, аз лично карам с Кастрол. Ако се колебаеш в избора на масло, виж тази тема и този сайт, според мненията на колегите от форума, които са му ползвали услугите, човекът е много точен и си заслужава, още повече, че магазинът му се намира в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.