Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко мнения за новата Fabia


FRGT10

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Досега карах колата на баща ми, но искам вече да си имам собствена. В момента съм студент, затова и предпочитам малка кола (разбира се не прекалено), в която да могат спокойно да седнат 4 човека, като предимно ще се возят 2-ма.

Предпочитам нова кола, защото не се знае на каква втора ръка ще попадна, да избегна заварените проблеми и т.н.

Прегледах малките(средните) модели на всички добри според мен марки (т.е. изключвам френските коли). И единствените оферти, които ми грабнаха окото са тези на Skoda Fabia и VW Polo.

Ориентирал съм се към кола до 17 - 18, макс. 20 000. Без значение вида гориво и мощността. Досега съм карал 50 коня, така че не ме бърка дали е 50 или 150, не съм състезател. Предимно ще се кара извънградско. Разбира се, ще се радвам на нисък разход (предполагам ще правя около 10 000км. годишно). От колата искам да има основните екстри, които за мен са: климатик, ABS и предни ел. стълка. Всичко останало е бонус. :)

 

В тези критерии намирам 3 автомобила:

1. Skoda Fabia 1.2 HTP 60 коня Комфорт за 16 303лв.

2. Skoda Fabia 1.2 HTP 70 коня Бизнес за 18 920лв.

3. VW Polo Fly 1.2 60 коня за 18 990лв.

Екстрите на трите са близки, с малки разлики.

 

Въпросите са ми:

1. Като цяло кой е по-успешен модел от тези два? Този на Skoda или на VW? Всеки има предимства, от кой да очаквам по-голяма здравина? От четеното от мен клоня към Skoda-та, но точно за новата Fabia често хора се оплакват от дребни проблеми.

2. Според вас струва ли си Бизнес версията пред Комфорт? Ако към Комфорт-а се добавят някои от нещата, които има в Бизнес-а + зимните гуми, цената става еднаква.

 

Изчел съм всичко във форума за Fabia и за Skoda като цяло. Досега съм карал Felicia '98, но чак днес се регистрирам.

Ще се радвам на всякакви мнения и коментари и за Fabia-та и за Polo-то, техните особености и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално като материали в салона, Полото на мен ми харесва повече. Много по-качествени изглеждат и се усещат пластмасите и тапицериите. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма как да е по-здраво, това значи, че от VW са решили да предложат удължен сервизен интервал с цел да привлекат клиентите с по-рядки посещения в сервиза и съответно по-малко разходи за текущо обслужване /евентуално/.

 

Като си решил да купуваш нов бюджетен автомобил не е лошо да провериш колко ще са разходите за задължителните посещения в сервиза по време на гаранцията съответно за двете марки.

 

P.S. не, че правя реклама ама сега като погледнах можеш да я вземеш едномесечна с 2000лв. по-ниско.

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полото е с по добри (меки) пластмаси от ниво на оборудване комфортлайн...така, че това Флай не си струва още повече че е с най-слабия двигател...събери още малко и вземи нещ по така-1.2 тси, 1.4 мпи...още повече, че смяташ да караш извънградско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно мнение и от мен!

Миналата год. си взех Fabia 1.2HTP Ambiente и определено колата си върви супер и съм доста доволен от избора ! По повод пластмасите наистина пукат ,тракат и доста дразнят ухото!

За новото Polo ... возил съм се ... вътре салона верно е по-хубав , но на задния ред седалки определено е трудно да събереш големи хора , докато при Fabia-та този проблем го няма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да изразя едно мнение и аз?

Разгледай и Форд Фиеста, колега, доколкото знам още държи рекорда за най-продаван хеч, а киселяците от TopGear и поставиха много високи оценки и се влюбиха в нея. Имал съм такава за служебна (1.2 82 к.с.) -доста приличен вървеж, страхотен разход. Просто го имай като вариант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, като техника ясно.

Коя сглобка е по-добра?

До колкото знам Polo-то е с удължен сервизен интервал, това значи ли, че е по-здраво?

Колега, а защо не погледнеш какви Фабии има върнати от лизинг в ЕТ, щом си решил да даваш 18-19 хиляди за нова, защо не погледнеш Фабиики на по 2-3 години и са на цена поне с 5-6-7 бона по-евтини от чисто новите?

Поне в ЕТ са прегледани колите и имат гарантиран произход. Аз бих предпочел кола на 2 години, но с 30-35% надолу.

Ти си избираш, но го имай като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си купих през пролетта прекрасна Фабия 1,2HTP Амбиенте на 2,5 г. и 30 000 км от TBI лизинг (колите, които продават са обявени със снимки в сайта им), върната от лизинг. Като нова е отвътре и отвън, без забележки. С всички екстри е само бе круиз контрол. Купена е за 21 000 лв., аз я взех за 11 000 лв. Харчи ми на градско през лятото между 6,3 и 6,5 л/100 км. Сега, когато е по-студено, особено сутрин (живея в Драгалевци и температурата е винаги с 2-3 градуса по-ниска от тази в центъра) и се кара на фарове ми харчи на градско 7,2 - 7,3. На извънградско със 120 - 130 км/ч по магистралата кове на 5,5 л/100 км. Разходът не е по показанията на компютъра, а по пълнене на резервоара, така че е истински. Струва ми се по-изгодно да се купи от някоя лизингова фирма. Плащаш само неплатения остатък от цената и спестяваш доста пари. Само трябва да внимаваш да я огледаш добре и да си вземеш с теб при огледа и изпробването някой, който разбира, защото повечето коли върнати от лизинг са ползвани като служебни от фирми и са юркани здраво.

Пожелавам ти успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полото :smt017

С риск да съм критикуван, съм съгласен с колегата - полото има много по-добра визия според мен. Иначе под капака е почти едно и също.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полото :smt017

С риск да съм критикуван, съм съгласен с колегата - полото има много по-добра визия според мен. Иначе под капака е почти едно и също.

Успех!

на мен от новата фабия ми харесва единствено Монте Карло-то като визия отвън, другите нови фабии ми приличат на мини купър правен от компанията Хюндай- лично мнение, разбира се :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.