Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поръчвам ли Фабия?


Bojanov

Recommended Posts

Днеска и врътнахме още 700км. Разход по бордови 4.8л./100км. Според първите 2 зареждания и по колонка е идентично с показанията на бордовия.

След 700км. мога да кажа, че не съм изморен от шум или возия. Колата е просто супер, а с този двигател е като една малка състезателна кола. :lol:

 

Просто нямам забележки.

 

Предстои поставяне на аларма и темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи им да стегнат всички кабели после. Че на мен ми трака(хлопа,ходи) нещо под таблото и си мисля ,че някакъв кабел се мотка след като ми поставиха темпомата и не са бързали после кабелите. Че сега се чудя как да махна капака под кормилото да огледам нещата и пристегна всички кабели. За алармата същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Честито!!! Поздравления за избора на автомобил, който няма да караш лично! Малко началници биха направили това. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

да изтупам прахта на темата,до колегата Bojanov на какви километри стана фабията ? и какви са впечатленията от колата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

колата е вече на 31-2 000 км.

Няма проблеми за сега. Само нафта иска и то по мн малко. Скромна колица.

Около 4.8 и е средният разход, но се кара и доста извънградско.

Не гори и масло. Ама изобщо.

 

Доволен съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Който не си е купил фабия 2 и се двууми,да не го прави за нищо на света,няма такъв кенеф ](*,)

След такова компетентно мнение,дай акъл какво да си купуваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не си е купил фабия 2 и се двууми,да не го прави за нищо на света,няма такъв кенеф ](*,)

 

Със сигурност няма да си купя колега, щом така казваш... :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не си е купил фабия 2 и се двууми,да не го прави за нищо на света,няма такъв кенеф ](*,)

 

А обосновка за това ти твърдение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не си мислете че пиша само да си чеша езика.Имам 2 от въпросните коли.Много под 100к километра започнаха нервите с тях.Не излизат от сервиза,случват им се какви ли не проблеми,та дори на едната и блокира скоростната кутия и я хвърлих,много проблемно окачване,проблеми с влага в купето,тенекиите и са като вестник,а и се облегнал и вече е крива,и т.н....Има и още куп други неща..

Общо взето недоизмиследн евтин пластмасов автомобил,който е направен да изкара докато му изтече гаранцията,след това може да ти скъса нервите.А до колегата отгоре дето пита какво да си вземем,има куп други автомобили които можеш да си купиш без да искаш да си режеш вените след това.Аз лично имам и едно 20 годишно БМВ,което е светлинни години пред тея еко тоаленти фабия.От 7 години го карам,веднъж съм сменял предница, и това е.Да не говорим че има ектри които от шкода не са и ги чували.Та винаги има избор.По добре с парите за нова фабия да си купиш 7-8 годишен автомобил но доказал се от колкото това недоразумение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам фабия 2, доволен съм като цяло но и споделям някои от критиките от колегата...доста кусури има колата...ама за тези пари толкова.не че са малко парите но...=)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мислете че пиша само да си чеша езика.Имам 2 от въпросните коли.Много под 100к километра започнаха нервите с тях.Не излизат от сервиза,случват им се какви ли не проблеми,та дори на едната и блокира скоростната кутия и я хвърлих,много проблемно окачване,проблеми с влага в купето,тенекиите и са като вестник,а и се облегнал и вече е крива,и т.н....Има и още куп други неща..

Общо взето недоизмиследн евтин пластмасов автомобил,който е направен да изкара докато му изтече гаранцията,след това може да ти скъса нервите.А до колегата отгоре дето пита какво да си вземем,има куп други автомобили които можеш да си купиш без да искаш да си режеш вените след това.Аз лично имам и едно 20 годишно БМВ,което е светлинни години пред тея еко тоаленти фабия.От 7 години го карам,веднъж съм сменял предница, и това е.Да не говорим че има ектри които от шкода не са и ги чували.Та винаги има избор.По добре с парите за нова фабия да си купиш 7-8 годишен автомобил но доказал се от колкото това недоразумение ;)

 

Само едно много важно доуточнение не си направил което може да даде отговор на доста от проблемите. Колите като служебни ли се ползват или лични??? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мислете че пиша само да си чеша езика.Имам 2 от въпросните коли.Много под 100к километра започнаха нервите с тях.Не излизат от сервиза,случват им се какви ли не проблеми,та дори на едната и блокира скоростната кутия и я хвърлих,много проблемно окачване,проблеми с влага в купето,тенекиите и са като вестник,а и се облегнал и вече е крива,и т.н....Има и още куп други неща..

Общо взето недоизмиследн евтин пластмасов автомобил,който е направен да изкара докато му изтече гаранцията,след това може да ти скъса нервите.А до колегата отгоре дето пита какво да си вземем,има куп други автомобили които можеш да си купиш без да искаш да си режеш вените след това.Аз лично имам и едно 20 годишно БМВ,което е светлинни години пред тея еко тоаленти фабия.От 7 години го карам,веднъж съм сменял предница, и това е.Да не говорим че има ектри които от шкода не са и ги чували.Та винаги има избор.По добре с парите за нова фабия да си купиш 7-8 годишен автомобил но доказал се от колкото това недоразумение ;)

 

Само едно много важно доуточнение не си направил което може да даде отговор на доста от проблемите. Колите като служебни ли се ползват или лични??? ;)

 

Като гледам тона на колегата, колите май са боядисани в жълто .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно много важно доуточнение не си направил което може да даде отговор на доста от проблемите. Колите като служебни ли се ползват или лични??? ;)

 

Като гледам тона на колегата, колите май са боядисани в жълто .............

То и навъртяните километри водят в тая посока.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

"Като гледам тона на колегата, колите май са боядисани в жълто .............

То и навъртяните километри водят в тая посока......."

 

Е то издържливите коли се доказват в жълто.

 

Аз от моята Фабия 1 , за сега не мога да се оплача , гледана е и вече е на повече от 310 000км. , но е истина че си имат доста слаби места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Като гледам тона на колегата, колите май са боядисани в жълто .............

То и навъртяните километри водят в тая посока.......

"

 

Е то издържливите коли се доказват в жълто.

 

Аз от моята Фабия 1 , за сега не мога да се оплача , гледана е и вече е на повече от 310 000км. , но е истина че си имат доста слаби места.

 

Глупости, знаеш какви арендатори има, могат да съсипят всичко по много разнообразни начини. Дали колата е лична на таксиметровия шофьор или е на аренда познавам на 100% всеки път само докато ме повози....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да бъда поруган споделям донякъде мнението на колегата.

Преди около две години смених почти всичко по предното окачване и сега всичко пак се е разхлопало. За пример имам и фиат пунто 2001г. и от пет години само нафта наливам и масло сменям на пук на лошите коментари за италианските коли. Разбира се може и да съм случил на по голяма гробница ама за момента ще си я оправям и така.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да ви кажа честно фабия 1 се оказва доста по голямо куче от новата.Всъщност по наблюдения разликите са само във вида на купето,и доста по-калпавите материали които са заменени при 2-ката.Един пример ще дам,макар че съм сравнявал доста двете коли.Миналата зима ми клеяса жилото на скоростния лост който го мести наляво и надясно.Отидох при човек който се занимава само с шкоди,и ми каза че на фабиа 2, това жило е проблемно и се сменя на 80-100 000 км.Та накрая толкова трудно се местиха скоростите че дори се отчупи парче от ябълката на скоростния лост (пластмасова) от зор и напъни да сменям скорости.И за капак на всичко отпред на двете жила които сменят скоростите,има един механизам който и той е пластмасов,,беше счупен още когато купувах колата,и трудно ми влизаше 5-та.Та хванах се аз,купих цял лост,двете жила,предия механизам,абе всичко което е вътре от купето чак до скоростите от старата фабия.Тогава ми направи впечатление че всичко което е от старата фабиа и е желязно в новата е подменено с пластмасово.От какво смениих тея работи проблем не съм имал.Това го давам само за пример за разликата между двете фабии,а той не е само 1

 

БТВ:Пазя още старите счупени части,някой ден ще снимам и ще направя една послезна тема,ако някой има същия проблем като моя да го избегне занапред.Така и така ще сменя жило по добре да смени целия механизам,цената на новото жило е 140лв,а комплект от старата купих всичко за 90.

 

Айде със здраве колеги,и не си мислите че пиша в този форум само да плюя колите и да се заяждам с вас smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Година и половина каране, основно градско и от жена ми- нищо не е мръднало по предницата, почна да се обажда при пълен десен и под наклон едното каре, но колата я купих с два буквално липсващи маншони, така че това е очаквано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал двойката - аз лично съм предоволен от единичката си ... взех я на 30 хил. преди две години и три месеца - навъртях и 37 хил оттогава .... само предни накладки съм сменил .... и масла и филтри естествено .... дребни проблеми с датчика на разширителния съд на охл. течност ... една грешка от лош контакт на дебитомера .... уплътних със силикон долният ръб на задните врати ...... и друго няма .... само газ и кеф smile126

1.4 TDI - BNM s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.