Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поръчвам ли Фабия?


Bojanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

случката е следната:

 

Трябва ми кола за търговски представител, жена. Ще пътува 99% извънградско. Около 5000 - 6000км. месечно.

Съдружникът ми педложи вариант Дачия Сандеро ( 18000лв.). Аз съм твърдо против, заради факта, че не искам човека, който ще я кара да пристига пребит и уморен, негоден за работа.

Исках по- висок клас. Най- изгодно е Меган хеч. Цената с отстъпките 24000лв. базово ниво с достатъчно прилични екстри. 1,5 дизел 90 коня.

Взех оферта и за Фабия. Октавията няма N1 , а комбито е вече скъпо. Имаше налична Фабия 1.6 дизел 90 коня за 21450лв.

В петък ходих до София за тест на няколко марки и започнах с Шкодата. Направо се възхитих колко добре върви, нискообортна е на 5-та. Много ми хареса. Викам взимам я, обаче, 1 час по- рано са я капарирали от Пловдив. Направо побеснях. Няма друга налична.

 

Взех Меган за 24 часов тест. Не ми хареса. Ужасно превключваща кутия, 600 оборота в повече на 5- та при 130 км. което е много за дизел и др. гадости и се отказах.

 

Сандерото е к...ф. Повече какво да кажа. Здрава кооператорска машина. Комфорт - 0

 

Остава варианта Фабия Бизнес. с приличен набор от екстри за 24100лв. Ще бъде произведена 50 седмица. Но така като е в производство немога да добавям екстри.

 

Интерисувам се от вашето мнение за кола за търговски представител, надеждна ефтина за поддръжка, но и комфортна доколкото може.

 

Интерисува ме може ли после да се сложи автопилот и подлакътник?

 

Мнението Ви за колата като цяло?

 

Утре сутрин мисля да я капарирам.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потвърждавам, колата е супер, може да се сложи подлъкътник (160-180 лв по спомен от ЕТ) и автопилот (и той някъде там). Между другото 1.2 Тси на извънградско харчи 4.8 до 5.2 (по мои наблюдения а не по книжка) градско разхода също е много приличен а динамиката много добра. Защо не провериш за налични такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като няма дизелова Фабия налична, защо не погледнеш за бензинова и особено комби варианта, слага се един ГИ и ще ти излиза дори по-евтино от дизеловата при тези цени на горивата.Вчера я засякох моята при 40% градско и 60 % извънградско - ами 6.3-6.4 разход на газ.

А и бензиновия вариант при всички положения ще е по-изгоден от дизеловия в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се сложи подлъкътник (160-180 лв по спомен от ЕТ) и автопилот (и той някъде там).
[-X Митко, тука бъркаш. Преди 2 седмици питах в ЕТ за подлакътник за Фабия 2 и ме застреляха с цена от 370 лв. и то без монтажа. За автопилота не знам, ама ако за подлакътник искат толкоз, за автопилот би трябвало повече да е.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е капарирана. Фабия 1.6 90 коня дизел. С пакет Бизнес.

Чакане до първата седмица на Януари 2012г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се сложи подлъкътник (160-180 лв по спомен от ЕТ) и автопилот (и той някъде там).
[-X Митко, тука бъркаш. Преди 2 седмици питах в ЕТ за подлакътник за Фабия 2 и ме застреляха с цена от 370 лв. и то без монтажа. За автопилота не знам, ама ако за подлакътник искат толкоз, за автопилот би трябвало повече да е.

 

Попаднал си на някой от продавачите, който не е в час...как ви звучи следната история: проверка по телефона - кожен 3 спицов волан -309 лв, на място след няколко дни 900 + лева, шок!!!, на въпроса ми защо по тел са ми казали по ниска цена, провериха отново и ми казаха, че обикновенния полимерен волан е над 650 лв какво остава за кожения...след 2-3 седмици (инат човек съм) проверявам отново на място и о чудо - 309 лв...поръчах го веднага, и волана дойде на цената която ми обявиха...оригинален, кожен, просто супер...обяснение нямам :-k Тогава попитах и за подлакътник и ми обявиха сумата около 160-180 лв, монтажа е леснен (плъг енд плей). Инересното е, че питах и колегата rgc за волан и неговата офирта беше близка до шокиращата на ЕТ към 800 + лева...обяснение за горния случай нямам...просто май зависи на кой "продавач" ще попаднеш...

 

между другото съм имал и подобна история в мото пфое със стелки с огромна разлика в цената в Люлин и Младост

 

Извинявам се, на колегата, че оспамих темата, нека да му е честита поръчаната кола, и да се похвали като дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mitko66: Значи тия от ЕТ ми идва да ги ..... ************* :smt0344 ](*,) smile150 Ще се обадя утре по телефона да питам за подлакътник да видим какво ще ми кажат, наистина много интересно ми стана...

 

@Bojanov: Много добър избор! Аз съм точно с такава, ще се шашнеш колко приятно нисък е извънградският разход (гледам, че предимно извънградско ще се кара), дори и за хора със средно до много тежък крак като моя - над 5.5л/100км така и не съм успял да го кача при много, ама много стабилно натискане, багаж, пълна кола и климатроник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата аз няма да я карам, взимам я за служител, но се надявам наистина да е добра.

Как се държи при силен вятър, дъжд и доколко е стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стабилна е при силен вятър, въпреки, че изглежда тясна и висока (особено погледната отзад). На мокро също е ок, просто си вземи хубави зимни гуми, колата ще дойде предполагам с летни континентал екоконтакт...

Абе с две думи, най-добрият избор за тези пари си направил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм слагал на Фабия 1 темпомат и струваше около 150-170 лв по спомен, ама ще ти искат поне още 100ина лева за монтаж. Иначе и аз бях потал за подлакътник мен ми бяха казали около 370 лв., но за по-сигурно питай на място! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е капарирана. Фабия 1.6 90 коня дизел. С пакет Бизнес.

Чакане до първата седмица на Януари 2012г.

Честито и поздравления колега, явно при вас Дядо Коледа ще дойде през януари, но важното е че ще дойде - а най-хубавата кола е новата.

Поздравления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , мисля че не си избрал правилното място , да питаш дали да взимаш шкода, тука всеки е влюбен в шкодата си и надали ще се намери някой да ти каже мани я тая шкода. Аз карам роомстар , е малко е по-голям но определено този двигател 1,6 ТДИ КР е готин , не голям не претенциозен но една фабиика с това двигателче ще е бонбон , Обещавам ти разход под 4,5 извън града без натискане . Навъртях 5000 вече и чесно казано не ми се слиза от нея . успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е вече капарирана с договорче и срок за доставка. Понеже подаряват 5г. гаранция или 100 000 км. аз си доплатих 190лв. и става до 150 000км.

Направо страхотно за смешни пари. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днеска взех колата следобед към 4.

 

Веднага получи 4 зимни гуми от колегата masterOne (Младен). Благодарности за всичко.

smile126

И вече и врътнах 400 км.

 

При 120-130 км. по магистралата и 110 по двулентовия, среден разхос 4.6 л/100 км.

 

Уникална колица за кла си.

Снимки утре.

 

s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я колицата:

 

Много съм доволен, чак не ми се вярва колко добре вози. Вече е на 700 км. И утре ще и прибавим още 700 с едно ходене до София.

 

026014375-big.jpg?r=0

 

026014377-big.jpg?r=0

 

026014380-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега Божанов! Честито за новата кола, но на една от снимките ми се вижда че буквите "ТДИ" са и трите с червен цвят, това 105 коня версията ли е? s_flag :-k smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага получи 4 зимни гуми от колегата masterOne (Младен). Благодарности за всичко.

 

 

Честита да ти е и много километри да и навъртиш! Не можахме да се видим, но следващият път ще се постарая да съм в сервиза.

 

поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.