Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ключе на фаровете


milanov

Recommended Posts

Колеги, днес видях, че като си светна късите светлини и се включват и халогените.Ходих във сервиз на фолксваген в Сливен и ми казаха, че ключето е за смяна, но ново струва 388лв!!!!! Знаете ли дали има някакъв вариант да се поправи старото или къде може да има по-евтин вариант за ново.По принцип съм от Сливен, но в момента живея в София!!! мерси предварително!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го натиснеш навътре? Тия ключове имат две положения, за издърпване навън. Първото положение е за предните фарове за мъгла, второто положение е за задния фар за мъгла. Може твоя ключ да е издърпан в първо положения. Ако не е това, автоморгите. Все ще се намери. Или ще си караш със светнати халогени като си пуснеш късите. Не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го натиснеш навътре? Тия ключове имат две положения, за издърпване навън. Първото положение е за предните фарове за мъгла, второто положение е за задния фар за мъгла. Може твоя ключ да е издърпан в първо положения. Ако не е това, автоморгите. Все ще се намери.

Едва ли ще е от това, щото ключето в изключено положение не може да стои издърпано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тои няма каси светлини smile175 smile048 ](*,) s_flag

 

Я прочети пак...

 

Колеги, днес видях, че като си светна късите светлини и се включват и халогените.

 

П.П. Към martines -13: Грамотното писане не е навредило никому, препоръчвам ти го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам какви са положенията на ключето, не е от там, просто се е скапало явно, ама май ще си карам с халогени за сега. освен, ако случайно не изпадне от някъде втора ръка, защото поне за мен това са грешни пари! Иначе благодаря на отзовалите се колеги! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

и аз преди 1 седмица имах проблем с това ключе за фаровете - габарит, къси и халогени. Проблема беше, че момчето което ми слагаше алармата се беше поувлякъл нещо и беше счупил самото копче. Обадих се на ЕураТек в Бургас и ми казаха за ново цена от 98-99 лв.

Имали на склад в София, така че такава цена каквата ти споменаваш е направо ужас. По моргите има на цени 50-60 лв. Но новото си е ново, ако става въпрос за 30-40 лв разлика.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато караш с включени халогени 100% ще бъдеш спрян от "чичо полицай" и ще има фиш. Знам го от опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че обичат да спират за халогени и за това искам да го сменя ключето, но просто търся по-евтин вариант. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами махни лампите на халогените и готово. :D

това е най-евтиният вариант, българинът винаги ще измисли нещо, изобретателни сме с тези утънели джобове smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами махни лампите на халогените и готово. :D

 

Или предпазителя, ако е отделен (нямам книжка под ръка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-късно ще видя как са предпазителите и ще търся нещо втора ръка, че в ЕТ днес ми казаха 300 лв. ](*,) някой знае ли дали от октавия става самото ключе, не панела, ами самата врътка? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-късно ще видя как са предпазителите и ще търся нещо втора ръка, че в ЕТ днес ми казаха 300 лв. ](*,) някой знае ли дали от октавия става самото ключе, не панела, ами самата врътка? :)

 

Колега, какви са тези цени?

Я звънни ако не ти представлява трудност на ЕТ в Бургас на: 0888 929 519 или беше 0886 901 072

не си спомням на кой от двата номера бях звънял преди 10-ина дена и цената беше 98-99 лв.

Имали го това животно 1 бройка и било в София, предложиха ми да отида в сервиза в Бургас и ако го искам да го капарирам и след някой ден го пращат от София.

Попитай на един от тези 2 телефона, дано го имат все още и то на тазе цена за която ти писах.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега! Ей сега ще им звънна, и ако го имат ще кажа на някой приятел от Бургас да ми го вземе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес звънях в ЕТ София - 300 лв, в ЕТ Бургас - 292, явно ще се търси по-евтин вариант. За сега съм махнал предпазителя, да нямам проблеми с чичко полицай! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен с ключе от октавия МК1. Може някой модератор да заключи темата! :) :)

Извинявай колега, можели само да доуточниш как стана това ключе от О1? Как премина трансплантацията, 1 към 1 ли е ключето?

Нека да се знае, че ако пак ми се налага или на някой друг да знаем.

Поздравления за решението на проблема и най-вероятно е струвало доста по-евтино от ключето на Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега! Самото ключе е идентично с това на фабията, като единствената разлика е в палчето, за превключване. На октавията е малко по-голямо, но си влиза без проблеми в панела и си работят всички светлини. Трансплантацията е много лесна. След като се извади панела с ключето, самият панел е хванат за него с 4 щифта. Внимателно се изкарва ключето да не се счупи панела. После ключето от Ок1 се сваля от панелчето, като светлините са на 0, ключето се натисне навътре и се завърти надясно. Ключето се издърпва и излиза от панела с едно малко панелче, на което са показани положенията на светлините. То излиза по идентичния начин с панела на фабията и после само слагаш новото ключе на панела на фабийката. Буксата е напълно идентична, така че всичко е елементарно! Поздрави!! :) :) s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте,

извинявам се че вадя темата от нафталина но и при мен се получи проблем с халогените (угсасват само като извадя ключа за палене) с това което прочетох из форума явно проблема е в ключето за светлните. Може ли някои да даде как се сменя това ключе и колко струва самото то. А и от къде е най правилно да се купи :)

 

Благодаря на всички предварително

 

П.П. В момента съм решил проблема като съм извадил бушона на халогените (да не ми образуват актове полицаите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клучето струва 28 лева в лулин 9 ,магазина е в началото на улица търново на тролейбусната спирка и има почти сички части за шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ключето се вади като на изгасено положение се натисне навътре и се завърти все едно ще включваш фаровете. Всичко останало е описано по горе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.