Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стават ли джанти от Голф 2 за Шкода Фелиция 1.3 ?


Sybi

Recommended Posts

интересното тук е че от голф стават на шкода , а обратно от шкода на голф не стават smile009

Кой ти каза. Няма да станат от стар Фаворит. Но пък те ще станат на Жигула. Първите Фаворити са 4 Х 98. И на бат Генчо Формана е 4 Х 98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам форумец с джанти от Г2 и мога да кажа, че изглежда отвратително.

 

По - горе прочетох, че ставала по - стабилна, за мен това е несериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам форумец с джанти от Г2 и мога да кажа, че изглежда отвратително...

Тва за мен ли става дума. Щот моите са лети 13" от Г2 (да е жив и здрав Бисо). А миналата зима железните отпред бяха Г2, а отзад Г1/сеат ИбиСа. За по-стабилна не знам, ама че са по-железни от фелициевите тва на 100% (той бат Генчо ма предупреди да ги мащам тия фелициевите кашкавали и да си остана с голфовите, ама пусто да са ми 4 еднакви и лъскави).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с железни джанти от ИбиСа:

13"

4х100

5,5J

Шкодовите се различават само по широчината 4,5J.

Колата е значително по-стабилна, въпреки по-високите гуми. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с железни джанти от ИбиСа:

13"

4х100

5,5J

Шкодовите се различават само по широчината 4,5J.

Колата е значително по-стабилна, въпреки по-високите гуми. smile159

 

Не се различават само по ширината :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам някъде да съм написал, че се различават само по широчината или само по височината. Зависи кой какъв ефект търси. Аз си пазя картера и скоростите. За Вас не знам кое е приоритет.

 

Ако искаш да караш със 200км/ч, значи си сбъркал модела. smile159

 

ПП. Говорех за новите си джанти. Сравнявам новите SЕАТ-ови с оригиналните на Фелиция - съответно 5,5J към 4,5Jв полза на SЕАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,и аз това казвам - на Ибиза-та се различават от тези на Фелиция не само по размера. :smt034

А относно карането ми - не ми пречи да летя и с 200км/ч.,засилен до надолнище и с оригиналните джанти.Въпрос на разум и чувство за страх! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
А относно карането ми - не ми пречи да летя и с 200км/ч.,засилен до надолнище и с оригиналните джанти.Въпрос на разум и чувство за страх!

И на конструктивни възможности , които липсват на този модел smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

13"

4х100

5,5J

Шкодовите се различават само по широчината 4,5J.

Колата е значително по-стабилна, въпреки по-високите гуми. smile159

Здравейте колеги,

Тези джанти 5.5J, като са по-широки, няма ли да опират и да стържат някъде? Питам за Фелиция 1.9Д, 2000г., комби, ако има значение. И дали могат да се ползват гуми 175/70/13?

По-горе в темата колега твърди, че тези джанти не стават за предните колела, защото опирали в спирачните апарати, други казват, че стават. Моля, дайте ми достоверна информация по пъпроса. smile126

П.П. Аз съм нов тук и гледам, че съм 9000-ия регистриран. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои ако има мерак да опита имам сеатови 13' за продаване

Имат си гуми така че ако се съмнявате в нещо монтирам карате и преценявате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня към горния си пост, че става въпрос за ЕТ38, т.е.

5½ x 13, 4 x 100.00 x 57.00 ET: 38.00

Имам такива лети джанти от Голф. Отпред джантата минава на около 3 мм от кормилния накрайник, т.е. не може да сложиш обикновени тежести при баланс. Трябва да са лепящи. Иначе проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.