Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заключена задна дясна врата на Октавия 2002г.


spa

Recommended Posts

Заключи се задна дясна врата,и се оказа че за да се свали кората ,трябва или да се свали силово или сваляне със значителни щети за да се види и отвори или в краен случай да карам с заключена врата.Просто тъпо недомислие при този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне реагира ли някак си моторчето? Т.е. леко да подскача бутона? Пробвай при запалена кола (по-високо напрежение) да му щракаш бутона за централното, па дано се отключи. Или четките му са заминали или има студена спойка, но и в двата случая може да помогне. При мен беше от четките и така си отварях вратите. Другият ти шанс е да свалиш комфорт-модула и да подадеш напрежение на изводите за моторчето на тази врата, дори с леко по-висок волтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти е блокирала бравата (чисто механичен проблем). Пробвай с леко удряне по кората или вратата - може от вибрациите да се освободи и после да си махнеш нормално кората и да си свалиш бравата за да огледаш какво е положението. Иначе и да свалиш кората (като я увредиш) полза никаква - мисля, че при заключена врата и свалена кора няма как да свалиш бравата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Тя отначало даваше признаци за отстраняване ама откъде да знам,при отваряне не реагираше,тогава след като я заключа и втори път отключа ,се отваряше докато накрая заяде и цяло лято така я карам.Та я карах в сервис на Шкода в Ст.Загора,които я гледаха като извънземни,после при други майстори,гледаха ,удряха ,въртяха се , накрая викат кората трябва да се чупи.Единия вика че има двойно заключване който демонстрира като се заключи отвътре и наистина не се отворяше отвътре.Именно нещо се е прецакало и бравата остава блокирана.Друг махна уплътнението и се мъчеше с една тел , и нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София може да се свържеш със собственика на клубния сервиз на VW форума - Васко. Ето и темата с телефон за връзка http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=6022. Отзивите за него са много добри. Занимава се с ремонти на всички автомобили от VAG групата. На доста хора е оправял подобен проблем с бравата. Може и просто да му се обадиш за съвет и консултация. Аз лично все още не съм ползвал услугите (имам освен Skoda Octavia и VW Vento, та разглеждам и VW форума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в бравата.Ако беше електрически щеше да можеш да я отвориш механично чрез вътрешната дръжка(въпреки двойното заключване).При първото дръпване се отключва, а при второто се отваря.

При мен пък има следния проблем:

Когато заключвам с алармата отвън се заключват всички врати.Когато обаче реша да заключа отвътре(с бутона на централното, който е на шофьорската врата),първоначално се заключват всички врати,но веднага след това едната задна се отключва сама.

Това за мен няма никаква логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е активирано мъртвото заключване НЕ МОЖЕ да се отвори и отвътре.

 

Идеята ми е, че ако отвътре само се повдига пъката и се връща обратно(като при мъртвото заключване),

има вероятност жилцето към външната дръжка да се е изместило и да не позволява на механизма да се върне плътно към бравата. С леко "почукване" под дръжката(външната) да се намести механизма.

 

При мен се получаваше така на лявата врата и не можеше да се отвори от никъде.

 

EDIT:

Механизма в дясната ръка. Пластмасовата щипка със жилцето.

025250599.jpg?r=0

 

Трябва да се прибира плътно(жълтата пластина)

images?q=tbn:ANd9GcQQFSvyXYm5CFg0hjRh4DLvpJP6sVmIwIt7rejY36Y1DFO5SMx6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно, все пак трябва да се свали кората.Няма как с чукане да се намести.Звъннах на Васко, и той каза че проблема е електрически.И все пак трябва да се свали кората,няма как да се работи по нея ,просто е трябвало когато е давала признаци да не я заключвам и да взема мерки навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Явно проблема е в бравата.Ако беше електрически щеше да можеш да я отвориш механично чрез вътрешната дръжка(въпреки двойното заключване).При първото дръпване се отключва, а при второто се отваря.

При мен пък има следния проблем:

Когато заключвам с алармата отвън се заключват всички врати.Когато обаче реша да заключа отвътре(с бутона на централното, който е на шофьорската врата),първоначално се заключват всички врати,но веднага след това едната задна се отключва сама.

Това за мен няма никаква логика.

 

Мойта има същия глупав проблем,но интересното е че някой път го прави,а друг път не го прави. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай мерки отрано ,да не береш ядове като мен.Трудна работа се оказа отваряне при блокирана врата.Вчера едно майсторче доста се мъчи и не успя да я отвори.Ще потърся и компетентно мнение в сервиза на VW , защото тия в Ст.Загора от Шкода са кръгла нула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай мерки отрано ,да не береш ядове като мен.Трудна работа се оказа отваряне при блокирана врата.Вчера едно майсторче доста се мъчи и не успя да я отвори.Ще потърся и компетентно мнение в сервиза на VW , защото тия в Ст.Загора от Шкода са кръгла нула.

 

Браво бе, една врата да не могат да отворят... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина сериозна работа ,трябва първо да си намеря машинка с бравата втора употреба и тогава да се приложи силова терапия ,друг начин няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре намери на Цецко75 братока да ти го оправят ако имат време ... "силово" ще има но до сега не съм ги виждал да режат врати ...

Само пасатите и октавиите се самозключват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак проблем с тая врата.Отначало отваряше добре,сега пак отказа отвътре и отвън.Сега вече с въпросното почукване отвън под бравата се отваря.При заключване и отключване отказва да отвори докато не я почукна под бравата.Направи ми впечатление че бутона при заключено положение слиза по надолу от другите и при отключване се вдига по малко от другите.Да не би трябва да се регулира нещо или да сложа старите въженца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как нагласихте жилото на дръжката?

Ако е много обтегнато се получава така.

Ако помниш на кой зъб точно е било закрепено жилото го намести.

Не се притеснявай ако слачайно затвориш врата и като дръпнеш наново регулираната дръжка, и не се отвори. Като монтирате "патрона" на дръжката ще се оправи.

 

При мен се получи така като ги свалях за да почитя бравите и поправя микроключето на една от тях. При монтажа, и аз така, регулирах жилото така, че да се отваря без патрона и ХОП - заключване-отклаване и няма отваряне - нито отвън, нито отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно става въпрос за късото жило към външната дръжка.Като се вкара малкото жило в жлеба на дръжката,самата дръжка не можеше да стои прибрана и после не знам как стана се оправи.Не съм знаел че трябва да се регулира.Ще чакам да се оправи времето и тогава ще поиграем с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Хайде и аз в същия филм. Вчера спря да се отваря задна дясна врата, без никакви предварителни признаци. Отварям с ключа и няма никой отзад в дясно. Давайте съвети какво да търся и как да оправя проблема. Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих кората, стигнах до механизма, но понеже не зная как работи не мога да отворя вратата. Давайте жокер как работи пустия му механизъм за да мога да отворя. И още един въпрос - същата машинка ли трябва да търся /същия номер/ или може и друга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

И аз имах същия проблем! Т.е. - още го имам, но с леко подобрение. Драмата се оказа точно НЕприбирането докрай на бравата, след като съм я отворил и съм пуснал дръжката. Просто жилцето трябва да е леко по-дълго. Засега съм направил следното - издълбах леко каналчето на външната дръжка, в което влиза жилото за бравата и като я пусна, то се връща почти докрая. Но при всяко отваряне, след като съм заключил и отключил с централното, трябва да дръпна веднъж и като пусна, жилцето се прибира по-навътре и се чува едно чат!, След което няма драми. И понеже аз самият трудно разбрах това, що изписах тук, ще го сторя така:

 

Проблем - след заключване и отключване, задна дясна врата не се отваря.

 

Събития - Хубав слънчев ден. Излизам от нас, отключвам колата и хоп! Задна дясна не се отваря. Разглобявам външната дръжка, махам жилото за бравата от каналчето, с което си влиза във въпросната външна дръжка и вратата се отваря, с пръстче просто. Отвън и отвътре. Слагам жилцето в каналчето, затварям вратата - отваря се. Пак отвън и отвътре. Заключвам и отключвам - НЕ СЕ ОТВАРЯ!!!

 

Причина - при дръпване и пускане на външната дръжка жилото НЕ се прибира достатъчно. Когато се заключи и отключи с централното заключване, именно заради това НЕприбиране докрая, самата брава си остава заключена. Извадя ли жилото от външната дръжка, то се прибира докрай, чува се едно чат! и проблем няма.

 

Решение за момента - просто съм издълбал каналче във външната дръжка, за да може самото жилце да се прибира докрай и да не заяжда бравата при отключване с централното.

 

PS: защо на другите врати не се случва - НИКАКВА ИДЕЯ! Проблема го имаше и с оригиналната ми брава, и с новата, която си купих. От Голф 4-ка е, но не мисля, че проблема е в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Скоро си купих Фабия ,забелязах че  задната врата не се отваря, викам си бял кахър. Започнах  аз  да я ремонтирам, о ужас!!! Трезор ли отварям или врата от вътре. Изгубих доста време но и скърших хатъра на долната вратица. Отворих кората ,както е на затворена врата,разкачих болтовете от металната част под кората.Отвори  се няква пролука и почнаха мъките... Бърках с куки, опъвах  жила , механизми- НЯМА!!! Легнах си  пребит и изнервен, четох форуми , включително и тая тема , цяла нощ не мигнах- мисля..Ставам сутринта-стратегия...Проследявам кабела от машинката освобождавам го  от щипките, избирам удобно място и  го срязвам. 5 жила са , меря ширя.. установявам кои са към моторчето(синьо-черен и лилаво-черен).  Стара къща съм , вадя ак.батреия 12в. Захранвам директно моторчето от батерията за 5-6  секунди и почуквам с чукче по ламарината, зад която е пустия механизъм , после  разменям полюсите и пак почуквам.Отцепи!!! Вадя еврейска звезда ще свалям бравата... Пак греда, такъв стандарт ключ не бях виждал. Каздисах се  откачих  жилото на външната брава , възстанових кабелаците освен двата за моторчето , син и лилав, и му праснах кората. Сега  вратата се отваря  само отвътре и централното не и влияе и аз съм рахат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.