Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер на джанти за фабия 2 ???


roodnb

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Скоро си купих фабия 2 , и искам да си купя джанти. Доста материял разгледах относно междуболтово , диаметър на отвора , офсет и т.н , но в една от темите видях един коментар в който се казваше : неговата фабия е 100 коня , спокойно може да сложи 15-ки. В този коментар ставаше въпрос за зимни гуми , аз ще купувам джанти само за лятото. Та въпросът ми е следния , на Фабия 2 1.4 MPI 86 коня , от къде или как мога да пресметна коя е максимално голямата джанта , която мога да сложа.

 

Предварително се извинявам ако това не е мястото на тази тема (нов съм във формума)

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , искам да питам още нещо.

 

Някой знае ли колко максималната ширина на джантата при фабия 2 . и каква е разликата в това отпред да е по-тясна джантата а отзад по-широка?

 

Също така можете ли да ми кажете следното. Според калкулатора за смятане на гуми , при базов модел 185/60/14 да сложа 17'' джанта с размер на гумата 205/40/17 , ми го изкарва в червно ,

а самите шкода за модела vRS предлагат джанти 17-ки с този размер на гумата . защо се полъчава това разминаване ?

 

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще и дойдат множко тези 17ки на фабията ти 86 коня и ще тане доста мудна, вземи нешо по-нормално от типа на 15ки :) Иначе четирите джанти на фабията са напълно еднакви, не са с различни ширини. В случай че имаш ASR даже може да ти направи проблем колата ако си с различен цолаж гуми отпред и отзад :) Фабията РС е доста по- мощен автомобил и не представлява проблем да тегли големите джанти и гуми, повечко киловати е от твоята :) Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.