Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бавно вдигане на температурата


ivansev

Recommended Posts

Колеги, които имате О1 или сте по-начетени на тази тема, имам питанка. От доста време е студено и моята Октавия ми се струва, че много бавно вдига температурата. Днес поне за 15 мин бях по светофари, задръствания и т.н. Показанието на температурата не благоволи да се отлепи дори 1 милиметър. Чак след около 2 часа пак се качих и след 15-20 мин пътуване температурата се отлепи на 1/4 надясно, сиреч малко е позагряла. Аз съответно през тези 15-20 мин пуквам от студ. Това време за загряване дали е нормално, защото това ми е първата зима и нямам опит с това smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бензинова кола не звучи добре. Покарай 10мин и отвори предния капак. Ако тръбата от двигателя към радиатора е топла, а температурата е под 90 градуса значи термостата си е заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, термостат ще се сменя :( Някой знае ли ориентировъчни цени?
какъв е кода на двигателя
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, термостат ще се сменя :( Някой знае ли ориентировъчни цени?
какъв е кода на двигателя

Не съм сигурен, или AKL, или AHL, при описа беше сбъркано и все не мога да запомня кое е :mrgreen:

P.S. Дано да е евтин, че тая шафрантия ще ми излезе доста скъпа напоследък s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, вие за народни цени говорите, аз се уплаших да не ме гръмнат със стотина лева :lol: Благодаря на всички за инфото! s_flag Темата може да се заключва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като сложих един картон пред радиатора, да видите как за 5-10 мин движение вдигна градусите :lol::lol::lol:

 

Я го смени все пак, че не и ходи на Октавията такъв "жигула стайл" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като сложих един картон пред радиатора, да видите как за 5-10 мин движение вдигна градусите :lol::lol::lol:

А по принцип възможни ли са някакви негативни последици от подобно "техническо" решение (само за зимата) при здрав термостат и нормално работещо охлаждане :?: Според мен при работещ термостат подобно решение не би имало никакъв ефект относно по-бързото загряване на двигателя. Прав ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото сега, на път за работа, ми цъфна лампичката за температурата, около 1 минута след като потеглих. След още около минута изгасна. Това дали е само от термостата или може да има и друг проблем :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като сложих един картон пред радиатора, да видите как за 5-10 мин движение вдигна градусите :lol::lol::lol:

А по принцип възможни ли са някакви негативни последици от подобно "техническо" решение (само за зимата) при здрав термостат и нормално работещо охлаждане :?:

Доколкото знам, трябва да се следи да не прегрее. За друго, колегите да кажат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото сега, на път за работа, ми цъфна лампичката за температурата, около 1 минута след като потеглих. След още около минута изгасна. Това дали е само от термостата или може да има и друг проблем :(

Виж нивото на антифриза, когато е студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна, така и така онзи ден си купих антифриз 8)

Edit: Между другото, сега се поразрових и видях, че е хубаво да се сипва някакъв G12, който е червен. Този, който купих е син, май ще трябва да купувам друг :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна, така и така онзи ден си купих антифриз 8)

Edit: Между другото, сега се поразрових и видях, че е хубаво да се сипва някакъв G12, който е червен. Този, който купих е син, май ще трябва да купувам друг :mrgreen:

Мхм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.