Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за скоростна кутия О1


stanley

Recommended Posts

Здравейте, Октавията наближава 200 000 и заедно с маслото на двигателя съм решил да сменя и маслото на скоростната кутия (по предложение на bega4kata от една друга тема, а и първа влиза трудно от време на време).

 

В дилема съм понеже се оказа, че на пазара има няколко вида масло и не знам какво да купя.

 

В Еуратек ми обявиха цена от 20.45 лв/л, в Унитрейд - 57 лв/л (?!?), колегата АСЕ ми предложи Кастрол за 32 лв/л (http://bparts-bg.com/product/138/syntra ... litra.html).

 

В нормален магазин за авточасти не съм питал за цена още.

 

Това масло има ли си име или някаква спецификация, на която трябва да отговаря? Има ли действително различни марки/производители на такова масло или различните фирми си слагат различни надценки на един и същ продукт?

 

Проверих, че ми трябват 2л.

 

Моля за коментари и предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го смених в ЕТ за 40 лв. Но не помня само маслото ли беше толкова, или и труда беше в тия пари. Най-добре си сложи оригиналното (като цена-качество).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай инфо за двигател,год. на производство и к.с. е двигателя да видя какво точно масло ти трябва за да не го сменяш двапъти както аз направих ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil Mobilube 1 SHC 75W90 Ето едно предложение от мен - така поне ще имаш повечко избор. Не мога да кажа хубаво ли е или не, но проблеми не съм имал след смяната при изминати 35К от тогава. Също толкова добре си влизат скоростите, колкото и преди смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 - 1.6MPI - 74kw - 101 h.p. 1999 - AKL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай оригиналното. Това за 20 лева от Еуратек. Новите масла за VW са минерални напоследък(G52) и затова са по-ефтини. Преди са били синтетични(G50) и затова по-скъпи. Аз съм купувал G 052 726 A2 за моя Голф-бензин от VW за 18 лева. Мисля че маслото е GL-4.

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a4/m ... a-Golf.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш поща! smile092

Здравейте, Октавията наближава 200 000 и заедно с маслото на двигателя съм решил да сменя и маслото на скоростната кутия (по предложение на bega4kata от една друга тема, а и първа влиза трудно от време на време).

 

В дилема съм понеже се оказа, че на пазара има няколко вида масло и не знам какво да купя.

 

В Еуратек ми обявиха цена от 20.45 лв/л, в Унитрейд - 57 лв/л (?!?), колегата АСЕ ми предложи Кастрол за 32 лв/л (http://bparts-bg.com/product/138/syntra ... litra.html).

 

В нормален магазин за авточасти не съм питал за цена още.

 

Това масло има ли си име или някаква спецификация, на която трябва да отговаря? Има ли действително различни марки/производители на такова масло или различните фирми си слагат различни надценки на един и същ продукт?

 

Проверих, че ми трябват 2л.

 

Моля за коментари и предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих оригинално масло за VAG от Унитрейд за под 20 лв/л с помоща на мой приятел. Явно се бяха объркали за цената, когато им звъннах да проверя.

 

Благодаря на всички за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.